ایده هایی بزرگ برای طراحی داخلی آپارتمانی کوچک

طراحی داخلی این آپارتمان کوچک دارای چندین عنصر طراحی منحصر به فرد ، از جمله آشپزخانه پنهان ، فضای ذخیره سازی زیر پله ها و اتاق خواب محصوری با شیشه های بلند است.

گروه طراحان و استودیو معماری raro ، بازسازی این آپارتمان کوچک را در ایتالیا به عهده گرفته که دارای چندین عنصر طراحی منحصر به فرد است. به محض ورود به آپارتمان یک باکس کناری زرد بلند وجود دارد که برای کاربران فضایی دعوت کننده و جذاب ایجاد کرده است.

باکس زرد رنگ ایده ای هوشمندانه برای مخفی نمودن پیشخوان آشپزخانه است که این کانتر دارای سینک و گاز آشپزخانه است که با برداشته شدن درب  قابل رویت و استفاده می گردد و در قسمت زیرین به صورت کابینت هایی فضای کافی برای ذخیره سازی اقلام مورد نیاز را  فراهم می نماید.

با توجه به محدودیت فضا ایده تلفیق ورودی و آشپزخانه به نوعی ایراد در طراحی محسوب می شد که معماران با راهکاری هوشمندانه و ایجاد کانتر زرد دارای درپوش از نظر بصری آشپزخانه را از دید پنهان کرده و  از این طریق تفکیک فضایی ایجاد کرده اند که علاوه بر این سبب بهبود عملکرد در سایر قسمت های فضا نیز گشته اند.

برای مجزا ساختن حوزه خواب و نشیمن نیز از یک پلت فرمی در سطح بالاتر و اتاقی محصور و شیشه ای استفاده شده که  با استفاده از ارتفاع سقف فضای ذخیره سازی کافی را در زیر پله ها ایجاد کرده  است. پله ها دارای جک می باشد و از این طریق برای ذخیره سازی اقلام مورد استفاده قرار میگیردکه این ایده از بی نظمی جلوگیری می نماید.

اتاق خواب با داشتن دیوارهای شیشه ای و فضایی باز ، می تواند از نور طبیعی که از پنجره های اتاق نشیمن وارد می شود استفاده کند و با تغییر ارتفاع، نشیمن و غذاخوری را مجزا از حوزه خصوصی و خواب نمایش می دهد.

فریم و خطوط مشکی تمرکز بصری برای جداسازی حوزه ها را تقویت می کند و  با ایجاد تضاد در این اتاق سفید رنگ و روشن کنتراست خوبی ایجاد کرده ضمن اینکه رنگ زرد نیز چاشنی رنگ های زمینه شده و علاوه بر کانتر در دیوار اتاق خواب نیز استفاده شده است.

در قسمت نشیمن تلویزیون در بین دو پنجره قرینه قرار گرفته و با این ترفند سعی در ایجاد تقارن برای تعادل در آپارتمان نموده است.

 با وجود نور طبیعی کافی از نور های متمرکز در قسمت نشیمن و غذاخوری استفاده شده است و برای  عدم ایجاد تداخل در فعالیت ها هر حوزه از نور مخصوص به خود بهره دار گشته است.

تحریریه دکوبوم

منبع: contemporist

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  4021 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم