دکوراسیون داخلی خانه از طراحی تا بازسازی آپارتمان

طبق گفته معماران این پروژه، یکی از بزرگترین چالش ها برای مقاوم سازی این آپارتمان قدیمی ، اصلاح نواقص و ساختاری بصری است که قبلاً توسط دیوارها پنهان شده بود در واقع قبل از از بین بردن دیوارها یا تغییر چیدمان ، تجزیه و تحلیل پروژه به صورت سه بعدی ضروری بوده و بازسازی دکوراسیون پس از مراحل گفته شده انجام شده است.

 

این آپارتمان توسط تیم معماران StudioLIM  طراحی، بازسازی و اجرا و در سائوپائولو برزیل واقع شده است روند طراحی و معماری مطابق با روندهای معاصر و نیازهای کارفرما بازسازی شده و ایده تغییر شکل حجم ها بر اساس ساختار آپارتمان شکل گرفته است.

برای بهره گیری از یک منظره زیبا از پارک و افق دید چشم انداز شهر، دیوارهای سفید به کار رفته تا نور را منعکس نماید و فضایی مانند یک گالری هنری ایجاد کند کف اصلی با پوشش چوب ترمیم شده است که برای ایجاد کنتراست و گرمی ایده ای هوشمندانه محسوب می شود.

در بیشتر پروژه های این تیم معماری از روشنایی های با نورهای غیر مستقیم و مخفی بر خلاف چراغهای روشنایی روی سقف استفاده شده این تکنیک، در بازسازی این آپارتمان نیز به کار گرفته شده و با نوع نورپردازی جلوه ویژه ای به حوزه های دکوراسیون بخشیده است.

پس از بازسازی و چیدمان مجدد آپارتمان به این دلیل که اتاق مهمان خیلی بزرگ بود، بخشی از آن برای شکل دادن به اتاق نشیمن با تغییر شکل دو دیوار و تیرهایی اصلاح گشت که این اتاق منطقه اجتماعی را به منطقه خصوصی آپارتمان متصل می کند و با ادغام دو اتاق خواب فضای کافی برای کار، ذخیره سازی لباس، خواب و استراحت را ایجاد خواهد کرد.

قبلا فضای زیادی برای لباسشویی وجود داشت که بعد از بازسازی منزل مقرر گردید تا به آشپزخانه تبدیل شود، این فضا که به هر حال قبلاً نیمی از فضای نشیمن را اشغال کرده بود آشپزخانه ای جدید با رنگ خاکستری تک رنگ در هارمونی با سایر قسمت ها را سبب شد و بقیه آپارتمان را به روشی یکپارچه به هم متصل نموده است. 

در نتیجه تغییرات این آپارتمان فضای معاصری حاصل گشت تا آماده دریافت یک سبک زندگی جدید برای نسل های جدید با توجه به ارزش های جدید با نگاه به آینده است در ادامه با پلان آپارتمان بعد از بازسازی با دکوبوم همراه باشید….

تحریریه دکوبوم

منبع: archdaily

امتیاز دهید post

۱ نظر

 • ناشناس فروردین ۲۷, ۱۴۰۰ در ۱۴:۱۶

  جالب بود.موفق باشید

  پاسخ

نظر خود را به اشتراک بگذارید

2778 بازدید

داغ ترین مطالب هفته

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم