بازسازی خانه ای متروک به یک خانه روستایی معاصر و دنج !

بازسازی این خانه در مزرعه ای متروکه از خانه ای متعلق به قرن ۱۷ ، به یک خانه روستایی معاصر و رویایی مبدل گردیده در واقع تبدیل آن از یک یادگاری موروثی به یک خانه خانوادگی مستلزم خاکبرداری و تغییراتی در سازه بوده که با ایجاد تغییرات فضایی بسیار زیبا و کاربردی با سبک دکوراسیون روستیک شکل گرفته است.


به منظور ایجاد یک نشیمن جدید، آشپزخانه ، ناهار خوری و اتاق های تاسیسات تغییر یافته و تمامی دربها  مرمت ، دو جداره و مجدداً مورد استفاده قرار گرفته اند.

در گذشته، پنجره های خانه به دلیل عایق بندی کوچک بودند این پنجره های کوچک به عنوان شخصیت فضایی حفظ شدند و در نهایت پس از بازسازی  یک نشیمن بزرگ برای حرکت آسان خانواده از یک فضا به فضای دیگر ایجاد شد ودر طبقه همکف جدید، نردبان چوبی را با یک راه پله فلزی موزون معاصر جایگزین شد که هم یک ویژگی منحصربه فرد و هم نور بیشتری ایجاد می کند. در واقع معماران پلکان اصلی سنگی را حفظ کرده و یک کتابخانه کاربردی و زیبا به فضا افزودند.


 هر اتاق از رنگ متفاوتی برای تعریف و تفکیک فضایی و نورپردازی برخوردار هستند که مبلمان یا آثار هنری و دکوری را برجسته  سازی می کنند. هر قطعه مبلمان با دقت و تک تک انتخاب شده تا یک فضای زندگی بی نظیر اما دنج ایجاد شود و سبک های معاصر و دکوراسیون عتیقه ای را با هم ترکیب نماید.
طبقه همکف ، که جزئی از زیر زمین است ، در ابتدا به اتاقهای کوچکتر انباری تقسیم می شد. این غذاخوری که تاریک و تنگ بود ، اکنون با یک پلان باز به  آشپزخانه ، فضای غذاخوری ، با یک درب ، لباسشویی و حمام طراحی شده است محوطه اصلی زندگی در طبقه اول شامل سه اتاق پذیرایی است ، در حالی که طبقه دوم شامل دو اتاق خواب ، دو حمام ، رختکن و کتابخانه است.


بخشی از نمای موجود در دهه ۱۹۵۰ با آجر و بتون بازسازی شد. هر چند طراحان تصمیم گرفتند که در صورت لزوم ، آنها را به صورت اصلی برگرداننند و بلوک های سنگی را مقاوم سازی نمایند. مالکان قادر به برداشت آب باران و استفاده از آن برای باغ سبزیجات خود هستند و تم روستایی در کنار عملکرد دربازسازی در نظر گرفته شده است.

در این خانه فقط از متریال های محلی و از مبلمان و تجهیزات موجود در سایت استفاده شده است که توسط سازندگان، صنعتگران محلی انجام شده است.

چوب ها ، دربها ، جزئیات سنگی و طاق ها با تخته های چوبی سقف همه در کنار هم فضا را گرم تر نموده همینطور از دربهای مزرعه قدیمی به عنوان دربهای حمام و برای فضاهای خارجی استفاده شده است برای دکوراسیون حمام ها ، از رزین به همراه سنگ مرمر و کاشی های رنگ شده دست ساز استفاده شده تا به هر حمام خلق و خوی خاص افزاید همینطور دوش و وان حمام در روبروی باغ قرار گرفته تا سبکی تقلیدی و همراه با طبیعت را جلوه گر نماید.

خانه کاملاً درون یک باغ زیتون که حاوی بیش از پانصد درخت است غرق شده است.

در بازسازی و طراحی این خانه ایده اصلی این بود که با تم و متریال های ساده ، حس بی انتهائی به پروژه منتقل گردد. طراحان می خواستند توجه را به پوشش گیاهی زیبا و درختان اطراف ساختمان  جلب کنند و افراد را به پرورش غذاهای خود و لذت از طبیعت اطراف سوق دهند.

 

تحریریه دکوبوم

منبع: archilovers

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3653 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم