بهترین نکات دکوراسیون آپارتمان های کوچک

 تلاش برای ایجاد احساس شبیه به خانه در یک آپارتمان مدرن می تواند سخت باشد ، به ویژه هنگامی که فضایی که باید با آن کار کنید کوچک باشد حتی ممکن است منزل شما دارای ابعاد عجیب و غریب یا ویژگی های ناخوشایندی باشد که نمی دانید با آنها چه کار کنید.

در ادامه با دکوبوم همراه باشید نه تنها چند ایده عالی برای دکوراسیون آپارتمان های کوچک اجاره  ای مطرح میکنیم بلکه برخی از ایده های طراحی آپارتمان کوچک را نیز با شما به اشتراک خواهیم گذاشت…..

قل از شروع یک نکته قابل توجه است اگرچه اکثر آپارتمانهای استودیویی کوچک هستند ، اما همه آپارتمانهای کوچک استودیو نیستند. برای دانستن  تفاوت استودیو ها این پست به شما کمک میکند :

آپارتمان یک خوابه یا استودیو آپارتمان ؟

۱-روشنایی های دیوارکوب

اگر به دنبال ایده های طراحی آپارتمان های کوچک با نورپردازی هستید ، دیوارکوب ها راهی است که بدون هدر دادن فضای کف یا سطح میز ، خانه شما را روشن می کنند .

۲-پایه های مخروطی در مبلمان

یکی از بهترین ایده های طراحی آپارتمان ، استفاده از مبلمان با پایه های مخروطی بلند جایگزین پایه های بسته است.این ایده ای ایده آل برای طراحی اتاق نشیمن است، اما برای  تخت خواب و مبلمان دکواسیون  اتاق خواب نیز مناسب است!

۳-فرش

یکی از بهترین ایده های دکوراسیون آپارتمان های کوچک ، پوشاندن  کف با کفپوش های جذاب مانند فرش زیبا است.

فرش نه تنها در دکوراسیون سبک خاصی را ایجاد می کند، بلکه به تعیین مناطق در چیدمان شما نیز کمک می کند و باعث می شود فضای آپارتمان شما بسیار  منظم احساس شود. علاوه بر این ، فرش ها به راحتی قابل حرکت و حمل هستند، به این معنی که می توانید در مکان بعدی خود نیز از انها  استفاده کنید.

۴- تفکیک فضایی با مبلمان

بسیاری از آپارتمانهای کوچک اتاق غذاخوری و نشیمن جداگانه ندارند (یا حتی اگر در استودیو زندگی می کنید ) اتاق خواب جداگانه ای وجود ندارد . اما هنوز هم می توانید با استفاده از مبلمان خود حوزه بندی مختلف را برای تقسیم فضا ایجاد کنید.

یکی از بهترین ایده های طراحی دکوراسیون آپارتمان های کوچک استفاده از پشت مبل یا قفسه کتاب  به عنوان جایگزین دیوار است که یک اتاق نشیمن/غذاخوری بزرگ را به دو قسمت جداگانه تقسیم می کند. 

۵- یک فرش نامنظم را امتحان کنید

گاهی اوقات بهتر است از یک فرش مستطیلی صرفنظر کرده و به جای آن از یک فرش نامتقارن با فرم ارگانیک استفاده کنید زیرا یک فرش که به وضوح خیلی بزرگ یا خیلی کوچک و مشابه فرم فضا است ، فقط توجه شما را به اندازه اتاق جلب می کند. در عوض ، فرشی با شکل نامنظم ، مانند پوست گاو یا حتی فرش گرد را امتحان کنید. این باعث ایجاد جریان می شود و بیشتر فضای کف را بدون اینکه توجه شما به اندازه کوچک اتاق شما جلب شود پر می کند.

۶-مبلمان شفاف را انتخاب کنید

وقتی نمی توانید فضای بیشتری ایجاد کنید ، همیشه می توانید از ایده های طراحی آپارتمان های کوچک استفاده کنید که به نظر می رسد فضای بیشتری دارید . قدیمی ترین ترفند در دفترچه راهنمای طراحان داخلی چیست؟ مبلمان شفاف!

انتخاب قطعات ساخته شده از شیشه یا اکریلیک راهی عالی برای فریب چشم است تا فضای شما بزرگتر به نظر برسد. بنابراین میز قهوه خوری چوبی حجیم را با یک گزینه شیشه ای یا اکریلیک تعویض کنید.

۷- آثار هنری

اجاره آپارتمان اغلب به این معنی است که نمی توانید سوراخ هایی روی دیوارها ایجاد کنید. اما این بدان معنا نیست که شما باید فرصت نمایش هنرهای زیبا را در خانه خود از دست بدهید! در عوض ، فقط آثار هنری را روی کمد یا قفسه بگذارید و یا به دیوار تکیه دهید.

این نیز یک ترفند عالی برای ایجاد روحیه در فضای شما است اما اگر نگران ایجاد سوراخ نیستید سعی کنید  از آثار هنری مانند تابلوها روی دیوار  غافل نشوید.

۸-از فضای خود به صورت عمودی استفاده کنید

ممکن است مساحت زیادی در آپارتمان کوچک خود نداشته باشید ، اما می توانید با حرکت عمودی بیشترین استفاده را از فضا بکنید. به همین دلیل یکی از ایده های مورد علاقه طراحان در طراحی آپارتمان های کوچک استفاده از قفسه های کتاب به روش های خلاقانه است!

قفسه های کتاب از فضای شما به صورت عمودی استفاده می کنند تا بتوانید فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانید و در عین حال استفاده از فضای کف را به حداقل برسانید!

تحریریه دکوبوم

منبع: modsy

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  197 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم