تغییر دکوراسیون در بهار: خانه تکانی نوروزی

برای تغییر در دکوراسیون داخلی منزل شما پیشنهاد ها و ترفند هایی آورده ایم تا به وسیله ی آن ها تغییراتی موثرتر و متفاوت تر در خانه ی خود ایجاد کنید. با در نظر گرفتن این پیشنهاد های ساده در جریان خانه تکانی می توانید شاهد جلوه و جذابیت هر چه بیشتر محیط خانه ی خود باشید. 

۱: کلیه وسایل اتاق به جز مبلمان و قالیچه های بزرگ را از اتاق بیرون ببرید. کلیه آثار هنری، لوازم فرعی، کتاب ها،  چراغ ها و قطعات کوچک مبلمان را از اتاق خارج کنید و اتاق را از لوازم اضافی کاملا خالی کنید.

۲: محل قطعات بزرگ مبلمان را تغییر دهید. با قرار دادن آن ها در قسمت های دیگر اتاق می توان از فضای آن استفاده بهینه کرد یا به لحاظ زیبایی شناسی اتاق دلپذیر تری خلق کرد، آیا مبلمان دیگری برای جایگزین کردن دارید تا چشم انداز بهتری به اتاق بدهد یا این که باید مبلمان را به اتاق دیگری منتقل کنید؟ از تغییر چیدمان مبلمان  به سبک مدرن تر هراسی به خود راه ندهید. مثلا کاناپه خود را به شکل ضربدری بچینید. هرگز یک اتاق کوچک را با مبلمان بزرگ و زیاد اشغال نکنید.

۳: بعد از چیدن مبلمان در جای مناسب می توانید وسایل متوسط از جمله آثار هنری، قطعات کوچک مبلمان و لوستر های بزرگ را بچینید. در نظر داشته باشید که چینش وسایل منزل در یک وضعیت جدید می تواند استفاده بهینه از اتاق را برای شما امکان پذیر کند. آیا وسایل این اتاق در اتاقی دیگر جلوه ی بیشتری نخواهد داشت؟ اتاق شما یک انباری نیست که همه ی لوازم خود را در آن جای دهید. تغییر دکوراسیون به معنای قرار دادن لوازم غیر ضروری در اتاق نیست . این مرحله نیز هزینه ای به شما تحمیل نخواهد کرد.

۴: اکنون زمان چیدن وسایل کوچک تر فرا رسیده است. به خاطر داشته باشید که لازم نیست تمام سطح اتاق پوشیده از وسایل شود مجددا درباره جابجایی وسایل از این اتاق به اتاق دیگر بیاندیشید. مهمتر این که از وسایلی که به کارتان نمی آید یا آن را دوست ندارید استفاده نکنید. اگر یک سری وسیله دارید آن ها را کنار هم بچینید و هرگز در سرتاسر اتاق پخش نکنید.

۵: سرویس بهداشتی را فراموش نکنید، با تعویض عناصر کوچک مانند حوله ها، صابون، پرده و … با رنگ های تاثیر گذار می توانید تم این فضا را به راحتی و ارزان تغییر دهید.

۶: دیوار یک اتاق را با رنگی برجسته رنگ آمیزی کنید. رنگ کردن مقرون به صرفه ترین راه برای تغییر دکوراسیون است. دیوار اصلی فضا را با رنگی مکمل یا متضاد مبلمان رنگ آمیزی کنید.

۷: به جای خرید قطعه ی جدیدی از مبلمان، کوسن یا فرش و پتوی داخل فضا را با انواع جدید تعویض کنید. فرش ها می توانند پوشاننده ی خوبی برای کف پوش فرسوده شما باشند.

۸: نور های موضعی  مثل نور چراغ های هالوژن و نور های جهت دار مثل آباژور ها و چراغ های تزیینی پایه دار را فراموش نکنید. با استفاده از این نورپردازی می توانید مانع از کسالت آور شدن فضا شوید. برای خلق جلوه ای جذاب برای یک فضا به دنبال یک عنصر جانبی گران قیمت نباشید می توانید با نور پردازی فکر شده از یک عنصر ارزان قیمت، شاهکاری هنری بسازید.

۹: به جای تغییر کلی رویه ی کابینت ها در آشپزخانه فقط سینک ظرفشویی قدیمی را با انواع جدید و مدرن عوض کنید از دیدن نتیجه این کار شگفت زده می شوید.

۱۰: اگر پنجره شما قدیمی و فرسوده شده است ولی امکان تعویض آن را ندارید می توانید از جادوی پرده کمک بگیرید که می تواند با قیمتی کمتر نمای پنجره ی شما را زیبا کند.

۱۱: مواد طبیعی و خوردنی نیز می تواند برای این کار به کمک شما بیاید. با اضافه کردن ظرفی از میوه های فصل به راحتی تغییری جذاب در دکوراسیون خود ایجاد کنید. گیاهان سبز نیز می توانند کارساز باشند.

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تغییر دکوراسیون در بهار

تحریریه دکوبوم

منبع: decoboom

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2453 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم