بار دیگر خانه تکانی بهاری در کنار ویروس کرونا

اگرچه ممکن است روزانه یا هفتگی خانه خود را تمیز کنید ، اما معمول است که با تغییر فصل ، برای به پیشواز رفتن فصل بهار آلودگی ها را از خانه دور نمایید اکنون که بهار نزدیک می شود و متاسفانه با به وجود امدن و شیوع ویروس کرونا  و نیاز به ماندن در منزل بیش از قبل برای اینکار زمان داریم و بیش از قبل هم برای منع عبور آلودگی ها و ویروس ها به شست و شو نیازمندیم پس با نکاتی برای خانه تکانی برای نوروز۱۴۰۰ با دکوبوم همراه باشید…
تمیز کردن هر اتاق
اولین چیزی که هنگام تمیز کردن خانه خود باید در نظر بگیرید این است که باید اتاق ها را تک تک تمیز کنید با این روش، تمیز کردن ساده تر و سریعتر انجام می شود ضمن اینکه هیچ اتاق یا وسایلی را فراموش نخواهید کرد ، زیرا همه کارها را به ترتیب انجام می دهید .
همچنین توصیه می کنیم که سعی کنید سقف یا دیوارها را به سمت پایین تمیز کنید تا گرد و خاک ،گرد و غبار در کف بیفتد و سپس کفها را تمیز نمایید.


پنجره
احتمالاً شما هر روز شیشه ها را تمیز نمی کنید. بنابراین هنگام تمیز کاری بهاری ، حتماً به شیشه توجه خاصی داشته باشید آنقدر آن ها را شفاف و درخشان نمایید تا مطمئن شوید می توانید آمدن بهار را از خانه خود تماشا کنید.
از آنجا که در حال تمیز کردن پنجره هستید ، پرده ها را فراموش نکنید زیرا پرده ها گرد و غبار و خاک زیادی را جذب میکنند.


پرده
پرده ها بخش مهم دیگری از خانه تکانی عید هستند که به احتمال زیاد هفتگی آنها را تمیز نمی کنید زیرا بزرگ ، سنگین هستند و پایین آوردن و نصب آن ها کمی سخت است بنابراین در تمیز کردن بهای توصیه می کنیم آنها را پایین بیاورید و بشویید زیرا احساس تمیزی بیشتری از دیدن پرده های تازه شسته شده احساس خواهید کرد.
نگران نباشید که آنها را اتو کنید. به محض اینکه آنها را از ماشین لباسشویی بیرون آوردید ، فقط آنها را نصب کنید اکثر جنس و بافت های پرده با نسیمی بدون چروک خشک می شود کافیست در نوع شست و شو دقت کنید تا چروک نشوند.


فرش ها
با فرارسیدن ماههای گرمتر از جمله بهار یک فرصت خوب برای شستن آنها در صورت قابل شستشو بودن است. اگر نه حداقل گرد و غبار را از ان دور کنید و کمی آنها را در آفتاب قرار دهید . این باعث می شود همه باکتری هایی که پنهان شده اند ، از بین ببرد.


درب ها

احتمالاً هنگام تمیز کردن خانه یا روزانه خود ، درها را فراموش می کنید. بنابراین ، هنگام تمیز کردن بهار ، به ویژه در روزهایی که درگیر ویروس کرونا هستیم فراموش نکنید که دربها ،دستگیره ، قاب درب و اجزای دیگر میتوانند منشا الودگی باشند پس به خوبی انها را ضدعفونی نمایید.


تغییر ملحفه
ملحفه و روتختی ها می توانند به مرور زمان الودگی زیادی را جذب نمایند و باعث ریزش مو یا حساسیت پوستی شوند اگر عمر آن ها به سر رسیده یا تغییر رنگ داده آن ها را تعویض نمایید و در صورت سالم بودن به خوبی و به صورت هفتگی شست و شو دهید در حالی که به فکر تغییر ملحفه هستید ، حتما وضعیت تشک تخت خواب را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید مرطوب نیست. این ایده خوبی است که آن را برای مدتی در معرض آفتاب قرار دهید تا رطوبت خود را خشک کرده و هرگونه ایراد را از بین ببرد.


تمیز کردن گیاهان خانه
اگرچه ممکن است این کار را اغلب انجام دهید ، اما باید برگهای هر گیاه خانگی را  پاک کنید. گیاهان می توانند گرد و غبار را روی برگهای خود جمع کنند. همچنین این یک فرصت خوب برای بررسی اینکه آیا برای حفظ سلامتی آنها مطمئن شوید و در زمان قرنطینه کمی بیشتر به آن ها رسیدگی کنید فراموش نکنید این روزها گیاهان میتوانند استرس را از شما دور نمایند.


قفسه ها
قفسه ها یکی از مناطق خانه هستند که می تواند به لطف تعداد زیادی اشیاء که در آن قرار میگیرند ، طولانی ترین زمان را برای تمیز کردن از ما بگیرد
از آنجا که شما برای شروع فصل بهار تمیز می کنید ، فقط گرد و غبارها را از قسمتهای باز قفسه پاک نکنید. همه چیز را کنار بگذارید و هر شیء را جداگانه تمیز کنید. وقتی قفسه خالی باشد می توانید پشت را نیز تمیز کنیدحتی میتوانید تغییراتی ایجاد کنید و با سلیقه خود مدل جدیدی چیدمان نمایید.


 حمام
حمام یکی از مناطق خانه است که احتمالاً روزانه یا هفتگی به صورت سطحی تمیز می کنید. بنابراین در فصل بهار ، توصیه می کنیم برای تمیز کردن کامل کاشی ها وقت اختصاص دهید.
وضعیت حوله های خود را نیز بررسی کنید. اگر می بینید که کمی مشکل دارند ، آنها را تغییر دهید. از آنجا که بهار است ، برخی از رنگ های شاد بهاری را انتخاب کنید تا لباسی رنگی به سرویس بهداشتی خود اهدا کنید.


آشپزخانه
یکی دیگر از مناطق مورد استفاده در خانه آشپزخانه است که اغلب به صورت روزانه تمیز می شود پس دوباره به کارهایی که معمولاً انجام نمی دهید توجه کنید. در صورت وجود تمام مواردی را که در کمد ها و انبارها دارید ، بررسی کنید و وسایل قدیمی که استفاده نمی کنید را بیرون بیاورید.
هنگام تمیز کردن ، حتماً به لکه های چربی دقت کنید و در هر جایی ، سعی کنید از شر آنها خلاص شوید.
یکی از وسایل برقی که باید کمی وقت خود را در آشپزخانه بگذرانید یخچال و فریزر است. توصیه می کنیم همه ی اقلام را بیرون آورده و غذاهای منقضی شده یا ظروف اضافی را از آن خارج کنید.


اتاق نشیمن
به مبل توجه ویژه ای داشته باشید اگرچه ممکن است در نگاه اول نتوانید آن را ببینید ، اما مبل های پارچه ایی گرد و غبار زیادی دارند کوسن ها و میز های جلومبلی ، کنترل ها و تلویزیون را نیز فراموش نکنید !

تا تمام شدن روزهای سخت در خانه بمانیم از این فرصت برای  خانه تکانی و کارهای عقب افتاده استفاده کنیم تا روزها را با آرامش بیشتری سپری نماییم و سلامت بمانیم….

تحریریه دکوبوم
منبع: decortips

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3122 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم