دکوراسیون بهاره، انعکاسی از طبیعت در خانه

بهار همیشه  با تغییرات مثبت و نو شدن همراه است زمستان سرد به پایان می رسد و هوای مطبوع بهاری از طریق تغییر دکوراسیون فضاهای باز و بالکن یا تراس های خانه ما را به تجربه ای متفاوت دعوت میکند.

اشتیاق ما به تغییر بیشتر مانند انعکاسی از طبیعت است. همانطور که گیاهان دوباره زنده می شوند ، ما نیز می خواهیم زنده بشویم. یک فضای داخلی به روز شده و الهام گرفته از بهار می تواند دلپذیری تغییرات را دو چندان کند در ادامه با دکوبوم با راهکارهایی برای بهاری کردن دکوراسیون همراه باشید…..

۱-بدون توجه به آب و هوا ، به فصل جدید سلام کنید!

برای بسیاری از طراحان ، بهار بیش از آنکه یک تجربه فصلی باشد ، یک حالت ذهنی است ممکن است باران ببارد یا سرما انقدر اجازه ندهد که مانند تابستان در فضای باز استراحت کنید اما  تجربه تازگی بهار را به خود بدهید با گذاشتن یک صندلی در تراس و خوردن قهوه   با چیدمان بالکن و باز کردن پنجره ها و چیدن گلدان ها لب پنجره  فصل جدید را به خانه آورید و حال و هوای درونی خودتان را به روز و مطابق فصل کنید!

ممکن است با لباس ضخیم قهو ه تان در تراس  با آفتاب صبح بنوشید! برف ها  در حال ذوب شدن باشد و خورشید می درخشد اگرچه در این هوا ممکن است ده پانزده دقیقه  بیشتر دوام نیاورید و نزدیک شومینه بدوید اما مگر بهار جز همه اینها و لذت های ان است؟

۲-دیدگاه خود را تغییر دهید!

وقتی بهار فرا می رسد  با ایجاد تغییرات کوچک – یا بزرگ  شروع کنید زیرا هر چیزی  ممکن است در دکوراسیون خانه به تقویت احساس قدردانی از ارتباط بین خانه هایمان و دنیای بزرگتری که ما را احاطه کرده است کمک کند. شروع کنید و از منظر دیگری به فضای خود نگاه کنید و مطابق آن عمل کنید.

۳- رها کنید!

یکی از اولین قدم های تازه سازی فضای داخلی شما بیرون ریختن اشیایی است که دیگر برای شما و فضای شما کار نمی کنند ، بهار زمان مناسبی برای گشتن در اطراف و رها شدن از انچه که مدت ها استفاده نکرده اید یا دوست ندارید است!

 دربهار همه چیز درمورد پرورش شادی است ، بنابراین  اگر چیزی باعث جرقه شادی نشود ،  از ان خلاص شوید.

۴- مدل چیدمان را تغییر دهید!

با دید دیگری نگاه کنید که چطور می توانید  تغییرات موثری ایجاد کنید در موقعیت دیگری از اتاق بایستید و  با حرکت های کوچک شروع کنید. جابجایی مبلمان و داشتن نمای جدید انرژی را به جریان می اندازد می توانید فرشهای بین اتاق ها را عوض کنید مبلمان را جابجا کنید یا اقلام دکوراتیو را به سبک دیگری بچینید

تغییر همیشه یک گزینه خوب است ، حتی اگر مدل مورد علاقه شما را به هم بزند  همانطور که نگاه به موضوعات از منظر متفاوت می تواند راه های جدیدی را پیش روی شما بگذارد!

۵- پنجره ها و روشنایی

از آنجا که پنجره ها وظیفه فیلتر کردن نور طبیعی را دارند ، تمرکز بر روی پنجره ها می تواند باعث روشنایی فضای اتاق شود ، فضای باز را به داخل بیاورد و دکوراسیون را با هوای بهار تغییر دهد. شیشه ها را بشویید، پرده ها را کنار بزنید . ورود نور طبیعی یک روش آسان برای بروزرسانی یک فضا است .

۶- گیاهان بهاری

در فصل بهار  تا میتوانید عناصر ارگانیک را به دکوراسیون وارد کنید از گیاهان و گل های بهاری گرفته تا متریال هایی مانند چوب طبیعی که  فضا را متحول و تازه می سازند. وقتی به بهار فکر می کنیم ، همیشه به فضای بیرونی فکر می کنیم  پس می توانید عناصر بیرون و طبیعت را به داخل دکور وارد کنید!

۷- مبادله یا تعویض

به سادگی با سازماندهی مجدد مجموعه ها و تغییر اکسسوری های زمستانی با لوازم سبک تر و روشن تر ، می تواند تا حد زیادی به نیرو گرفتن مجدد یک فضا کمک کنید کتاب ها، قاب عکس ها و کوسن ها راهی عالی برای تغییرات فصلی در دکوراسیون هستند!

۸-آثار هنری را به روز کنید!

بسیاری از طراحان از ارزش آثار هنری و تأثیر آنها بر یک فضا تاکید  دارند زیرا آثار هنری با در برداشتن مفاهیم و القای هنر به دکوراسیون  بر مضامین رشد و تغییرات  تاکید میکنند هنر همچنین یک روش عالی برای هویت بخشی به دکوراسیون است برای مثال یک تابلوی هنری بزرگ جسورانه می تواند فضا را دگرگون کند.

 

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع: forbes

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3126 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم