دکوراسیون ۴۵ آپارتمان کوچک با ایده های بزرگ!

همه ما چه در خانه ای بزرگ زندگی کنیم چه کوچک به طور مداوم در جستجوی روش هایی هستیم که بتوانیم فضای موجود در منزل را با راهکارهای خلاقانه و کاربردی افزایش دهیم و در این راه با طرح ها و ایده های متنوعی روبرو می شویم که هدف آن ها در حین موارد زیبایی شناختی و ایجاد فضای شاد قطعا عملکرد و کارایی مناسب برای زندگی، استراحت و خواب و فعالیت های روزانه است.

از آن جا که امروزه زندگی در آپارتمان های کوچک رایج گشته استفاده از فضای عمودی برای به حداکثر رساندن فضا کاری موثر و خلاقانه محسوب می شود این ترفند با تلفیق حوزه ها در حین تفکیک از طرق مختلف برای حفظ حریم ها می تواند فضای کافی بیشتری در سطح دیگری در خانه ایجاد کند البته بیشتر در مواردی کاربردی است که به درستی طراحی شود یا ارتفاع سقف برای چنین طراحی هایی کافی باشد.

استفاده از تخت خواب های پلت فرم و به حداکثر رساندن فضای دیوار با قفسه بندی هوشمند و واحدهای ذخیره سازی دیواری نیز از دیگر راهکارها برای خلق فضای هوشمندانه محسوب می شود.

در میان سبک های دکوراسیونی انتخابی سبک های تزئینی مدرن ، مینیمال و اسکاندیناوی برای دکوراسیون فضاهای کوچک مناسب تر هستند زیرا بدون ایجاد شلوغی و با  نور طبیعی و با استفاده از رنگهای خنثی، زمینه ای مناسب تر را برای کسانی که به زیبایی اهمیت می دهند همچنین ساده پسندتر هستند مهیا می سازند.

بسیاری از ما به این دروغ اعتقاد داریم که استفاده از عناصری که کنتراست بافتی را به یک فضای کوچک اضافه می کنند ، ظاهری آشفته به آن می بخشند اما امروزه اثبات شده استفاده از بافت در دکوراسیون هر فضایی حتی فضاهای کوچک بسیار اثر بخش خواهد بود و بر زیبایی فضا می افزاید البته به شرطی که در آن زیاده روی نشود و از تعدد بافت ها پرهیز شود. .

استفاده از مبلمان سفارشی و یا چندمنظوره نیز ایده خوبی برای فضاهای کوچک برای بهره وری از فضای موجود در دکوراسیون محسوب می شود.

انتخاب رنگ و  میزان نور نیز در خانه های کوچک حائز اهمیت هستند و اثر متقابل آن ها برهم بر دکوراسیون فضا نقش مهمی ایفا می کند زیرا نور کم ممکن است رنگ ها را تیره تر نشان دهد و یا انتخاب های نادرست سبب کوچکتر نشان دادن و یا خفگی فضا شوند در ادامه با نمونه دکوراسیون آپارتمان های کوچک اما زیبا ،کاربردی و با راهکارهای خلاقانه با دکوبوم همراه باشید……

تحریریه دکوبوم

منبع: decoist

امتیاز دهید post
3194 بازدید

آخرین اخبار دکوراسیون

  ویدیو های دکوراسیون داخلی

   دکوراسیون آشپزخانه

    چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

     خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

      کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم