طراحی داخلی منحصر به فرد خانه ی فنگ شویی

فنگ شویی ریشه در چین دارد  و به حدود ۶۰۰۰ سال پیش باز می گردد  فنگشویی مفهومی است که هدف آن طراحی و برنامه ریزی ساختمان ها و فضای داخلی آنها برای هماهنگی و خوشبختی است.
فنگ شویی شما را به سازماندهی اشیا دعوت می کند تا بتواند جریان انرژی طبیعی حاصل از حرکت در یک فضا و  حضور همه موجودات زنده  در آن  را تسهیل نماید. 

طراحی مبتنی بر فنگشویی معتقد است که طرح ، رنگ و متریال ها  بر جریان انرژی تأثیر می گذارد و شامل سه اصل مهم است:  فنگ شویی اجازه می دهد تا انرژی در هر فضایی جریان یابد ، تعادل بین عناصر طبیعی با مجموعه ویژگی های خاص خود از جمله رنگ ، بافت و شکل وجود داشته باشد و اشیایی را در فضا قرار می دهد که نشانگر سفر زندگی شما در فضای داخلی باشد.
از نظر غربی یک رابطه شگفت آور بین فنگ شویی و آنچه ما “طراحی خوب” می نامیم وجود دارد: دسترسی به نور خورشید ، هوا و تهویه ، تعادل نور طبیعی ، رابطه برابر بین داخل و بیرون ، راحتی و خلوت ، توازن مواد ، یک محیط کاملا سازمان یافته همگی از اشتراکات طراحی خوب و طراحی مبتنی بر فنگ شویی محسوب می شوند.

نقشه و تصاویر دکوراسیون این خانه ،تصمیمات طراحی  و توضیحات در ادامه مجموعه ای از حرکت های کوچک و قابل توجه بر اساس مطالعه اصول فنگ شویی است با دکوبوم همراه باشید…..

مکاشفه تدریجی
پس از بازسازی تراس قدیمی ترمیم شده ، یک دیوار چوبی منحنی جدید در انتهای راهرو هم به عنوان رابطی بین قدیم و جدید و هم به عنوان مانعی برای خیابان نقش ایفا می کند.

امتداد حیاط برای تابش نور خورشید و تهویه در خانه جدید باز شده و سالنی که تراس را با انتهای حیاط پیوند می دهد برای دسترسی به فضای باز گسترده تر گشته دیوار چوبی منحنی،  به صورت محصور ، به لابی استقبال از مهمانان در بدو ورود و مشرف به حیاط و  حوزه مطالعه ، منتهی می شود.
بین پله و آشپزخانه ، اتاق غذاخوری قرار گرفته ، فضایی شلوغ ، جذاب و باز ، برای افزایش تعامل طراحی شده است. اتاقها در انتهای پلان قرار گرفته اند .

 

تعامل
بهترین حالت طراحی برای تعاملات تصادفی است اما برخی از تصمیمات مربوط به چیدمان و طراحی برای مثال سکوهای آجری  و صندلی های رو به فضای ناهار خوری یا اتاق نشیمن برای افزایش تعاملات طراحی شده اند.

تناقضات ظریف
برای طراحی یک خانه اقتصادی با یک پلان باریک ، فشردگی حوزه ها منطقی به نظر می رسد. با این حال ، منطقی بودن در طراحی همیشه بهترین راهکار نیست.
دیوارهای اتاق نشیمن ممتد و اریب طراحی شدند و نور خورشید و باغ را به اتاق غذاخوری می کشانند همچنین خالی گذاشتن  زیر راه پله برای استفاده بهینه از فضا نشان از اولویت قرار دادن فضا نسبت به تاسیسات می باشد.

  

ساخت  کمتر ، عملکرد بیشتر
مانند هر پروژه ساختمانی ، خانه Feng Shui با هدف تعادل نیازهای کاربر با بودجه مالی و فضایی طراحی شه است برای توجه به اقلیم نیاز به ساخت و ساز کمتر و برای ایجادکیفیت بهتر طراحی با مبلمان و وسایل کمتر در اولویت قرار گرفت تا  اصول تعادل ، برنامه ریزی دقیق و بازی با فضا و مقیاس نقش بیشتری در فضای داخلی ایفا نمایند.

 

تحریریه دکوبوم

منبع: archilovers

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2624 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم