طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا از ۶ بلوک منحصر به فرد ساخته شده است که بر روی یکه تپه ساحلی متمایز با یک دید شگفت انگیز به دریای مدیترانه و در منطقه Ortaalan در کشور ترکیه قرار گرفته اند. زیبایی طبیعی و بافت متمایز این سایت اولین منابع الهام در روند طراحی این پروژه بوده اند. این ویلاها، با یک زبان معماری ساده و خالص سعی در تلفیق حجم سه بعدی با توپوگرافی منطقه داشته و به گونه ای جایگذاری شده اند که دید به دریا را برای سایرین مختل نکنند.

طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا  طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا   طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا  طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

هریک از این ویلاها شامل دو دیوار باربر است که نشیمن را در طبقه همکف شکل می دهند و یک حجم جعبه ای شکل سفیدرنگ در بالای اتاق نشیمن وجود دارد که اتاق خواب ها را در خود جای داده و رو به دریا می باشد. بخش زیرین ویلا که دارای ارتفاع دوبل می باشد به واسطه متریال هایی که برای آن انتخاب شده است، به صورت امتدادی از سایت فعلی و بافت اطراف ویلا به نظر می رسد. آشپزخانه و نشیمنی که ارتفاع دوبل دارند در طبقه پایین کاملا رو به یک استخر باز بوده و به یک چشم انداز نفس گیر نظاره می کنند.

طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

کیفیت استفاده از متریال و نور طبیعی، در طراحی این ویلاها نقشی اساسی داشته است. گذر نور از شیشه های استین گلس رنگی سقف بر روی دیوارهای بتنی نشیمن انعکاس یافته و به فضا رنگ می بخشد و حس حرکت خورشید در طول روز را در فضا نشان می دهد.

طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

اثر رنگی نور و سایه، کاملا بدون استفاده از منابع نور الکتریکی به وجود می آید. فرم نور در این پروژه، شکل پذیری معماری را در پی دارد. این نورها که دارای رنگ های متنوع می باشند بر روی سطوح تشکیل دهنده پوسته ویلا که فاقد کنتراست است، تاکید می کنند. تابش نور خورشید و پوسته یکنواخت ویلا منجر به تعاملی بین این دو می شود که پیوسته در فضای ویلا قابل لمس است. این ویلا با این هدف طراحی شده است که در فضا به صورت خلاقانه ای ایجاد حس حرکت کند. طرح این بناها انعکاس زمان در طول روز و کیفیت نور طبیعی را به نمایش می گذارد. 

طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

طراحی داخلی ویلاهای Kalkan Altes در آنتالیا

تحریریه دکوبوم
منبع: architizer.com

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  1938 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم