طراحی داخلی ویلا فشند در هشتگرد

طراحی داخلی ویلا فشند با زیربنایی به مساحت ۹۵ مترمربع در باغی به مساحت ۱۲۰۰ مترمربع طراحی و اجرا شده است.

زمین پروژه باغی با تناسبات کشیده است و قسمت شمالی برای احداث ساختمان درنظر گرفته شده بود.

به دلیل قرار داشتن دو درخت قدیمی در محدوده شمالی باغ، مستطیلی به ابعاد ۵ در ۱۱ متر برای ساختمان درنظر گرفته شد که از دو مدول سه متری در دو طرف و یک مدول پنج متری در وسط با ارتفاع دوبرابر (شامل دو مدول یک متری و یک مدول سه متری) تشکیل شده است.

 

در دکوراسیون ویلا  برای برقراری حداکثر ارتباط با باغ، کل ضلع یازده متری رو به باغ در طبقه همکف، کاملا شیشه ‏ای و شفاف درنظر گرفته شد.

امنیت در ویلا

از آن‏جایی که موضوع امنیت برای ساختمان‏هایی که در مکان‏های دورافتاده قرار دارند و مواقع کمی مانند آخر هفته‏ ها و تعطیلات مورد استفاده قرار می‏گیرند، بسیار مهم است و تقریبا استفاده از حفاظ برای این قبیل پروژه‏ها اجتناب‏ناپذیر است؛ از همان ابتدای پروژه موضوع حفاظ به مساله مهمی در طراحی تبدیل شد و حفاظ ‏ها به گونه‏ای طراحی شدند که در حالت باز به سایه ‏بان تبدیل می‏ شوند.

بیشتر بخوانید: طراحی ویلا

بدین ترتیب جعبه ساده ۵ در ۱۱ ما متنوع و منعطف شد؛ به گونه‏ ای که هم می‏ تواند بدون روزنه و غیر قابل نفوذ باشد و هم گشوده به سمت باغ.

به دلیل مساحت کم -که خواسته کارفرما بود- تصمیم گرفته شد فضاهای پروژه منعطف باشند. طبقه همکف یک فضای باز یکپارچه دارد و تمامی فضاهای خدماتی به‏ صورت خطی در کنار این فضا قرار دارند.

در طراحی داخلی ویلا فضای یکپارچه طبقه همکف شامل آشپزخانه و نشیمن است که بخشی از نشیمن می‏تواند به وسیله پارتیشن به یک اتاق تبدیل شود.

فضاهای خدماتی این طبقه نیز شامل یک سرویس با دسترسی از بیرون، یک سرویس و حمام در داخل، انباری و اتاق تاسیسات با دسترسی از بیرون و پله دسترسی به طبقه اول است. طبقه اول نیز شامل دو اتاق، یک سرویس و حمام مشترک و یک بالکن است.

این ساختمان از بیرون با جداره‏ هایی که خلاف جاذبه زمین باز و تا می‏شوند، حس سبکی را القا می‏کند، از داخل نیز سعی شده با عریان نگه داشتن سازه ظریف فلزی و اجرای خشک بر سبک بودن ساختمان تاکید شود.

جداره ‏های خارجی و سقف نهایی شیب‏دار ساختمان آکواپنل کناف و جداره‏های داخلی گچ‏برگ کناف هستند. کف طبقه اول چوبی به ضخامت ۴۲ میلی‏متر است که همان سقف طبقه همکف نیز هست.

سازه ویلا :

سازه ساختمان فلزی و با اتصالات پیچ و مهره است. سیستم گرمایش طبقه همکف، گرمایش از کف و طبقه اول رادیاتور است که هر دو به یک پکیج متصل هستند. سیستم سرمایش پروژه هم کولر گازی است.

ویژگی های پروژه:

آدرس: استان البرز، شهر جدید هشتگرد، روستای فشند
شرکت مشاور: گروه طراحی سبک
معماران: هدا شریفیان، محمد هژبری
تیم طراحی: علی آشتیانی

مساحت ساخته شده: ۹۵ مترمربع

 تحریریه دکوبوم

منبع: caoi و Archdaily

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3933 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم