فرش نشیمن و پذیرایی را در دکوراسیون خانه چگونه ترکیب و انتخاب کنیم؟

پلان باز در دکوراسیون منزل می تواند جذابیت زیادی داشته باشد دیوارهای کمتربه طور کلی جریان بهتری در طراحی داخلی و دکوراسیون ایجاد می کنند و باعث می شوند نور طبیعی در سراسر فضا بتابد. اما از آنجا که چشم به یک باره فضای زیادی را می بینید ، باید کمی در مورد مبلمان و به ویژه سطوح و  فرش ها دقت بیشتری داشته باشید.

در کنار رنگ دیوار ، کفپوش ها به دلیل اندازه ، غالب ترین جلوه های بصری در یک فضا هستند زیرا هنگام توجه به فضای یک اتاق یا منزل سطح زیادی از زمین را مشاهده میکنید بنابراین مهم است که راهکارهای  ترکیب دو قالیچه یا فرش را  را در یک فضای مشترک یا دارای دید بصری مشترک بدانید با دکوبوم همراه باشید….

     

بیایید با ساده ترین گزینه شروع کنیم -دقیقاً از همان فرش طرحدار  یا ساده ، دوبار استفاده کنید اگر برایتان انتخاب های دیگر سخت است یا تضاد در فرش ها ممکن است برایتان آزار دهنده باشد بهتر است از فرش های یکسان در سراسر فضا به ویژه فضاهای کوچک استفاده کنید! میتوانید ابعاد را تغییر دهید اما طرح و رنگ مشابهی را تکرار کنید! این یک گزینه محافظه کارانه ، ایمن و در عین حال کاملاً کلاسیک و قابل قبول است.

بقیه ترکیبات پیچیده تر هستند. بیایید ادامه دهیم!

گزینه بعدی که انتخاب جسورانه تری محسوب می شود  این است که می توانید الگوهای مختلف را در همان خانواده رنگی ترکیب کنید این کار وحدت و در عین حال تنوع خوبی در دکوراسیون ایجاد می کند همینطور میتوانید نوع پترن ها را باتوجه به شلوغی یا خلوتی و اجزای دکوراسیون متناسب انتخاب کنید!

انتخاب بعدی این است که می توانید از الگوهای مشابه با رنگ های مختلف کمک بگیرید انجام این کار پیچیده تر اما قابل انجام است. دلیل این کار این است که همه فرش ها از یک سبک و تقریباً از یک الگوی مشابه برخوردار هستند  حتی اگر آنها رنگ های مختلفی دارند و سبک واحدی را در دکوراسیون کل فضاها ایجاد میکنند.

در آخر می توانید هر دو فرش را با هم متفاوت انتخاب کنید  البته اگر رنگ یا پترن آنها از پالت رنگی یکدیگر و قطعاً پالت رنگی، پترنی و سبکی دکوراسیون کلی اتاق بهره مند باشند.

 اما نکات دیگری نیز وجود دارد که میتواند راهنامی خوبی برای شما باشد برای مثال وقتی فضای کوچکی در اختیار دارید و سعی میکنید حوزه های منزل را از نظر بصری مجزا کنید انتخاب فرش های کاملا متفاوت و دارای  کنتراست مستواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد .

فراموش نکنید در انتخاب، سبک زندگی و نوع شخصیت خود را در نظر بگیرید  اگر فردی هستید که با سادگی کنار نمی آیید و برایتان کسل کننده است طرح و رنگ های بیشتر و اگر تضاد آزارتان میدهد از گزینه های یکسان یا هماهنگ بیشتری استفاده کنید در نهایت اگر برایتان انتخاب های دکوراسیون کار مشکلی است قبل از خرید و هزینه زیاد حتما از نظر متخصصین و مشاوره های دکوراسیون کمک بگیرید!

 

تحریریه دکوبوم – غزاله عزالدین

منبع: stylebyemilyhenderson

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2816 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم