5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

قسمت دوم : ۵ نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

مشغله های زیادی در زندگی همه ما وجود دارد، در کنار این همه فشار خوب است که دکوراسیون داخلی منزل هر یک از ما  به نحوی باشد که باعث آرامش شود، خانه پناهگاهی شود که در آن بتوانیم چند نفس عمیق و راحت بکشیم و ذهن خود را آرام کنیم.  فنگ شویی سیستمی از قانون هاست که اجازه می دهد انرژی مثبت بین فضاهای یک خانه جریان پیدا کند. قوانین فنگ شویی برای دکوراسیون منزل زیاد هستند. استفاده از چند نمونه این قوانین کمک می کنند که وضعیت جو خانه بهتر شود و این کار تاثیر خوبی در آرامش روح و اعصاب دارد.

۱- بزرگترین مبل نشیمن را پشت به دیوار قرار دهید:

قسمت دوم : 5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

دیواری که از ورودی ساختمان از همه ی دیوار ها دور تر است بهترین جا برای قرار دادن بزرگترین مبل نشیمن است. کسی که روی این مبل می شینید به همه فضاهای خانه دید دارد. البته فراموش نکنید طبق نکته ای که در قسمت قبل گفتیم بین مبل و دیوار فاصله ای را خالی نگه دارید تا انرژی مثبت در خانه جریان داشته باشد.

۲- میز گرد برای نشیمن انتخاب کنید:

قسمت دوم : 5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

در بعضی جاهای خانه بهتر است لوازمی بدون بیرون زدگی و گوشه های تیز داشته باشیم مانند میزی که جلوی مبل در نشیمن قرار می دهیم. وقتی این میز گرد باشد مهمانان شما به راحتی دور آن حرکت کرده و با هم گفت و گو می کنند. وجود این گونه لوازم در خانه باعث می شود انرژی مثبت جریان پیدا کند.

۳- در دکوراسیون منزل خود گل و گیاه به کار ببرید:

قسمت دوم : 5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

زمانی که در اتاق خود پنجره ی بزرگی دارید به خصوص اگر این پنجره رو به روی در ورودی اتاق قرار دارد، وقتی انرژی از طریق بازشو درب وارد اتاق می شود از پنجره خارج می شود. راهکار هایی در فنگ شویی هست که جلوی بیرون رفتن انرژی را می گیرد. پرده نصب کردن یکی از راه هاست ولی اگر می خواهید که پنجره همیشه باز باشد و از نور طبیعی لذت ببرید، می توانید از گلدان استفاده کنید. گلدان های خود را جلوی پنجره بگذارید، هم حس خوبی به شما منتقل می کنند، هم مانع بیرون رفتن انرژی مثبت می شوند و هم پنجره را کاملاً نمی پوشاند.

۴- اتاق های تاریک را روشن کنید:

قسمت دوم : 5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

یکی از اصول مهم و اصلی فنگ شویی آن است که تمامی فضاها باید دسترسی به نور داشته باشند. خودتان هم تجربه کرده اید که هیچ کس از قسمت تاریک خانه خوشش نمی آید و تا جایی که بتوانند از این قسمت دوری می کنند. نور خوب و به خصوص نور طبیعی منبع انرژی مثبت در خانه است. برای اتاق تاریک خانه  خود لامپ و آباژور های اضافی بگیرید و اتاق را روشن تر کنید.

۵- مبلمان هر اتاق متناسب با عملکرد اتاق باشد:

قسمت دوم : 5 نکته فنگ شویی در دکوراسیون داخلی منزل

برای لذت بخش کردن و هارمونی بخشیدن به هر اتاق اول عملکرد اتاق را برای خود مخص کنید که مثلاً می خواهید از آن به عنوان اتاق خواب استفاده کنید یا اتاق کار و سپس بر این اساس برای دکوراسیون داخلی و مبلمان آن تصمیم بگیرید. برای آن که در دفتر کار خود فعال باشید به مبلمان و لوازم مربوط به کار احتیاج دارید نه لوازمی که در اتاق خواب به کار می رود.

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2521 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم