مبل شزلون چیست؟

مبلمان در زیبایی و عملکرد خانه نقشی انکارناپذیر را ایفا می کنند در واقع مبلمان در دکوراسیون هر فضایی کمکی برای عملکرد و ایجاد راحتی برای کاربران فضا محسوب می شوند. از این رو انتخاب مبل مناسب بسیار حائز اهمیت و چالشی مهم محسوب می شود. امروزه سبک های متنوع زیادی در بازار موجود هستند که با توجه به سبک دکوراسیون موجود می توانند انتخاب و خریداری شوند.

هنگام صحبت از مبلمان در دکوراسیون منزل  ست های چندنفره مبلمان در ذهن نقش میبندند اما  شزلون از گروه مبلمان تکی محسوب می شود که می تواند به صورت تکی به همراه با یک میز جلومبلی یا عناصر جذاب دیگر به دکوراسیون افزوده شود و گوشه ای دنج را در دکوراسیون ایجاد نماید.

مبل شزلون مانند سایر مبل ها در دو نوع اصلی شزلون کلاسیک و شزلون راحتی وجود دارد که بسته به نوع کاربرد در دکور استفاده می شود.

مبل شزلون معمولا دارای یک دسته قوس دار است ؛ دسته شزلون هایی که عمودی اند غالبا راحتی مطلوب را برای مخاطب این مبلمان به وجود نمی آورند اما با این حال مبل شزلون معمولا طرفداران مخصوص به خود را دارند. در ادامه با دکوبوم با انواع این مبل همراه باشید…

شزلون سلطنتی: در واقع از خانواده مبلمان کلاسیک و استیل می باشد که معمولا مانند انواع مبلمان کلاسیک دارای دسته ای چوبی که معمولا با منبت کاری همراه می باشند و از پارچه های ساتن و یا مخمل در آنها استفاده شده است  این مدل را می توانید به راحتی به صورت تک در اتاق خواب و یا در کنار ست مبلمان در فضای نشیمن خود قرار دهید و چهره ی منحصر به فردی به فضای  منزلتان ببخشید.

شزلون تاجدار: در واقع  همان شزلون های سلطنتی هستند  با این تفاوت که این مدل به لحاظ ماهیت نسبتا لوکس خود بیشتر در ترکیب با ست مبلمان استفاده می شود و برای فضایی مانند اتاق خواب کمتر استفاده می شوند. البته هیچ قانونی استفاده آن را در فضای اتاق خواب کلاسیک شما نفی نمی کند.

شزلون راحتی: نوع جدیدی از شزلون ها می باشند که می تواند به خوبی در فضای نشیمن و یا اتاق خواب شما قرار بگیرند این از شزلون ها بدون دسته می باشند و فرم آناتومی بدن را در طراحی خود دارند انواع مختلف آن را می توانید متناسب با فضای نشیمن و یا اتاق خواب خود انتخاب کنید.

شزلون مدرن: شزلون ها به طور کلی دارای بدنه چوبی می باشند اما سبک مدرن هیچ قاعده ای نمی شناسد و به سادگی می توانید یک شزلون مدرن با بدنه ی فلزی داشته باشید و ظاهری خاص به فضای دکوراسیون داخلی خود ببخشید.

شزلون اسپرت: و یا همان مدرن نوع دیگری از شزلون ها می باشد که در طراحی آن ها بیشتر از فرم و رنگ و طرح پارچه های ساده استفاده شده است به همین علت به راحتی می توانند با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ شوند. این مدل از شزلون ها برای سبک های تلفیقی بسیار مناسب اند.

با تصاویر سبک های مختلف این مبل همراه باشید:

تحریریه دکوبوم

منبع: rebecala

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  5312 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم