هزینه استخدام یک طراح داخلی منزل چقدر است؟

وقتی نوبت به دکوراسیون منزل می رسد ،به دلیل طراحی اتاق به اتاق و گزینه های بسیار زیاد ، حتی باهوش ترین افراد نیز  برای دکوراسیون منازل می توانند فشار انتخاب ها و سر درگمی را احساس کنند. به همین دلیل استخدام یک طراح داخلی منزل برای تغییرات بیشتر و  دکوراتور برای چیدمان و انتخاب رنگ ها می تواند راهی عالی برای ایجاد فضای رویایی شما باشد. اما هر حرفه ای دارای برچسب قیمت است ، بنابراین چگونه می دانید که توانایی پرداخت آن را دارید؟ اگرچه استخدام یک متخصص برای کمک به ایجاد فضاهای ایده آل لزوماً ارزان نیست ، اما در طولانی مدت می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند .

قبل از تصمیم به استخدام طراح داخلی ، درک مسائل مالی و جنبه های انجام کار مهم است. در ادامه با دکوبوم با همه آنچه را که باید در مورد هزینه های مرتبط و نحوه تصمیم گیری بدانید همراه باشید…

 

هزینه واقعی چقدر است؟

مهمترین نکته ای که باید بخاطر بسپارید این است که هزینه استخدام یک طراح داخلی بر اساس محل زندگی شما و میزان نیازهای طراحی بسیار متفاوت خواهد بود. همانند اکثر سرویس های حرفه ای ، که می توانید خرید کنید و چند قیمت متفاوت دریافت کنید ، اما  در نهایت مهم این است به همان میزان که پرداخت می کنید  خدمات مناسب دریافت کنید.

طراحان داخلی معمولاً به یکی از این دو روش کار می کنند : نرخ ثابت یا ساعتی. باز هم ، این به  میزان حرفه ای بودن و تجربه طراح و اینکه می خواهید چند اتاق طراحی شود بستگی خواهد داشت. اگر به طور ساعتی یک طراح داخلی استخدام می کنید ، انتظار می رود نرخ برای یک طراح جوان و تازه کار با فرد طراح دارای تجربه متفاوت باشد دانستن تجارب کاری و حرفه ای و نمونه کارها میتواند به شما در تشخیص این موضوع کمک کند.

لازم به ذکر است که هزینه ها به موقعیت مکانی نیز  وابسته است معمولا در شهرهای بزرگ  نیاز است هزینه بیشتری پرداخت کنید اما در کل وقتی صحبت از قیمت های ثابت می شود ، اندازه خانه و تعداد اتاق های شما قیمت نهایی را تعیین می کند. برای یک اتاق یک نفره و یا طراحی کل خانه هزینه ها متفاوت هستند.  اگرچه دو روش برای تعیین هزینه وجود دارد اما در نهایت حتی در نرخ ثابت  نیز اغلب با توجه به ساعاتی که طراح شما برای پروژه صرف می کند و خواسته های پروژه و سطح حرفه ای بودن طراح  این عدد تعیین می شود.

فراموش نکنید قیمت نباید عامل تعیین کننده ای برای شما باشد. یافتن یک طراح که سبک شما را درک کرده و دارای سبک ارتباطی مشابه باشد بسیار مهم است. پیدا کردن معمار یا دکوراتور  متناسب با سلیقه و شخصیت شما اولویت اصلی است.

چه چیزی با استخدام طراح داخلی دریافت می کنید؟

روش های مختلفی برای کار با یک طراح داخلی وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید تصمیم بگیرید در یک واحد مسکونی کامل با آنها مشورت کنید یا تنها قسمتی از پروژه یا حتی انتخاب مبلمان را به ان ها بسپارید برای مثال می توانید بگویید که شما یک کاناپه خاص را دوست دارید و در تلاش هستید که آن را با صندلی های مناسب ست کنید یا نمی دانید چه نوع فرش بهترین عملکرد را دارد. در اینجا ، شما  به روش ساعتی با یک طراح کار  میکنید و او ، به شما کمک می کند تا ایده هایی را برای رفع این نیاز خاص ارائه دهید.

از سوی دیگر ، می توانید طراحی استخدام کنید تا ظاهر و احساس  مدنظر شما را در یک اتاق ایجاد کند. در این سناریو ، با یک طراح داخلی می نشینید و به او می گویید چه چیزی را دوست دارید ، چه چیزی را دوست ندارید ، چه احساسی را می خواهید در فضا ایجاد کنید و موارد دیگر. آنها با در نظر گرفتن این ایده ها پیش خواهند رفت و گزینه هایی را پیدا می کنند که کاملاً در فضای شما کار می کنند. هرچه فضا بزرگتر یا غیرمعمول باشد ، ممکن است برای طراحی مناسب مدت زمان و هزینه  بیشتری نیاز باشد.

همچنین می توانید یک طراح داخلی استخدام کنید تا به شما در انتخاب کارهای بازسازی کمک کند. به عنوان مثال اگر حمام مستر خود را تغییر می دهید ، یک طراح داخلی می تواند به شما کمک کند کفپوش مناسب یا متریال ها را انتخاب کنید.

آیا یک طراح داخلی، مبلمان می خرد؟

اینکه طراح داخلی مبلمان را خریداری کند یا نه ، معمولاً به خود شما بستگی دارد. می توانید از طراح بخواهید که برای هر قطعه چند گزینه خاص ارائه دهد و سپس در صورت تمایل می توانید آنها را به تنهایی خریداری کنید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا انتخاب نهایی و خرید دلخواه را انجام دهید.

گزینه دیگر اجازه دادن به طراح داخلی شما برای خرید مبلمان از فروشندگانی است که با آنها کار می کنند. اغلب اوقات ، طراحان داخلی روابط خاصی با فروشندگان دارند و می توانند تخفیف مناسبی برای شما دریافت کنند  در این صورت شما بودجه را تعیین می کنید و طراح شما اقلامی را پیدا می کند که در محدوده بودجه شما باشند. این گزینه می تواند در وقت شما صرفه جویی کند و به طراح داخلی شما این امکان را می دهد تا قطعات سفارشی متناسب با فضای شما را سفارش دهد.

اگر قصد استخدام یک دکوراتور یا  طراح داخلی منزل را دارید ، مهم است بدانید که هزینه ها قطعاً می تواند با بودجه و  خواسته های شما تا حد زیادی منطبق شود. همانطور که گفته شد ، کار با یک طراح برای ایجاد فضای رویایی شما اغلب در طولانی مدت در هزینه شما صرفه جویی می کند و اطمینان حاصل می کند که هر مبلمان خریداری شده مناسب خانه شماست.

 

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع: thespruce

 

 

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2485 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

   آخرین اخبار دکوراسیون

    ویدیو های دکوراسیون داخلی

     دکوراسیون آشپزخانه

      چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

       خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

        کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم