پیشنهادهایی برای چیدمان بالکن و تراس در منزل

علاوه بر وجود پنجره های منزل ،بالکن، تراس و حیاط در منزل راهی است که مستقیما ارتباط بیرون و درون منزل را برقرار می کند و به همین سبب نقش بسیار موثری در منزل ایفا می کند و اگر به صورتی زیبا و استاندارد طراحی و چیدمان شود نماد حسن سلیقه سازنده و دکوراتور آن است.

برای طراحی متناسب بالکن و تراس می بایستی ارتفاع استاندارد برای نرده‌ های جلوی آنها  حداقل ۱۲۰ سانتی متر بوده و ساختار نرده‌ ها نباید به گونه ای باشد که کودک بتواند از آنها بالا برود و خود را روی نرده آویزان کند. یعنی نرده ‌ها باید به صورت یک تکه و بدون پله طراحی شوند.

برای انتخاب کفپوش ها بهتر است کف‌ پوش بالکن سنگ یا سرامیک باشد؛ تا به راحتی بتوان به وسیله یک دستمال نم دار یا تی، تمیز شود و یا در صورت بسته بودن فضا از موکت یا چمن های مصنوعی استفاده شود.

لازم به ذکر است بالکن، قسمتی از منزل است که باید از سه طرف بسته و از یک طرف باز باشد پس با پوشاندن جلوی بالکن با پرده، حصیر، شیشه و… خود را از نعمت هوای آزاد محروم نکنید.

برای چیدمان زیبا و دلنشین تر این فضا ها می توان از تزیین بالکن با گیاهان، گلدانهای رنگی دیواری و همینطور از چراغ های ایستاده یا پایه کوتاه برای نورپردازی استفاده نمایید.

اگر میخواهید فضای شما از دید همسایگان دور بماند، به جای استفاده از شیشه های مات از گلدان های آویز و فلاورباکس ها استفاده کنید.

سقف بالکن را با رنگهای زیبا و شاد رنگ آمیزی کنید، و با ریسه های ظریف به دور نرده ها نور پردازی زیبایی  ایجاد کنید. بهتر است از نور های معمولی زرد و سفید رنگ استفاده کنید ، این کار به زیبایی بالکن و حس آرامش شما کمک بیشتری می کند.

انواع میز و صندلی های همراه با تشکچه را برای قرار دادن در بالکن انتخاب کنید، سعی کنید از تشکچه هایی با پارچه های شاد و رنگی استفاده کرده و در صورت وجود فضای کافی  از کوسن های زیاد و رنگی برای روح بخشیدن به فضا بهره گیرید.

 

تحریریه دکوبوم

امتیاز دهید post

۱ نظر

 • کریمی شهریور ۲, ۱۳۹۷ در ۱۴:۰۲

  محشر بود خیلی لذت بردم ممنون

  پاسخ

نظر خود را به اشتراک بگذارید

34647 بازدید

آخرین اخبار دکوراسیون

  ویدیو های دکوراسیون داخلی

   دکوراسیون آشپزخانه

    چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

     خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

      کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم