چرا در دکوراسیون آپارتمان به فرش نیاز دارید ؟

اکثر اوقات، آپارتمان ها به خصوص در ایران فرش شده نیستند به این معنی که بسیاری از افرادی که به آپارتمان جدیدی می روند، به اجبار  بایستی به فکر خرید فرش، قالیچه و یا کفپوشی مناسب برای منزل باشند. اما در واقع جدا از اجبار دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد فرش برای دکوراسیون منزل حتی زمانی که پارکت یا کفپوش خوبی وجود دارد پوشش بسیار خوب و ضروری برای برخی قسمت های منزل محسوب می شود در ادامه با دکوبوم با هفت دلیل برای اینکه هر آپارتمانی به فرش برای دکوراسیون نیاز دارد همراه باشید….

 بهبود و ارتقاء دکوراسیون منزل

فرش از اجزای مهم در دکوراسیون محسوب می شود که می تواند با طراحی و با القای طرح،نقش و رنگ دکوراسیون را به زیبایی تغییر داده  و هماهنگی خوبی بین عناصری مانند مبلمان و یا پرده ایجاد نماید در واقع راهی آسان برای ارتقا دکوراسیون و گرمابخشی به آن است برای مثال فرش با طرح و رنگی متفاوت می تواند نشان از طراحی جسورانه باشد یا فرش بی نظیر با الگوهای سنتی می تواند کاملا دکوراسیون در تحت تاثیر قرار داده و به عنوان مکملی مناسب برای دکوراسیون باشد.

دعوت کنندگی

فرش به دلیل گرمابخشی به فضا می تواند احساسی از تعادل بصری و احساس صمیمیت و نزدیکی را در کاربران فضا افزایش دهد و اگر در قسمت ورودی به کار برده شود دعوت کنندگی ایجاد کرده و در قسمت های مختلف منزل می تواند سبب ایجاد احساس راحتی و دل انگیزی بیشتری شود.

افزایش ایمنی

فرش ها به ویژه در دکوراسیون منازلی که کودک یا سالمند دارند خطر صدمه دیدن بر اثر لغزش و یا سر خوردن را کاهش داده و امنیت بیشتری را ایجاد می کند برای مثال راهرو های طولانی که کودکان در آن می دوند یا اتاق کودکان ایمنی بیشتری را برای بازی و فعالیت و زمین خوردن کودکان ایجاد می کنند.

پوشش تکمیلی برای کف

در صورت وجود نقصی ناخوشایند یا خرابی قسمتی از کفپوش مانند پارکت در کف و برای جلوگیری از عملکرد نامناسب و گیر کردن پا در حین عبور و آسیب به کاربر به خصوص در زمان هایی که امکان اصلاح کف وجود ندارد و یا منازلی که اجاره ای هستند  فرش می تواند گزینه ای مکمل و اصلاح کننده برای دکوراسیون و کف منزل باشد که علاوه بر اینکه از زیبایی را افزایش می دهد از حوادث نیز جلوگیری می کند.

کنترل صوتی

در صورتی که  در آپارتمانی چند طبقه زندگی کنید ممکن است صداهایی از رفت و آمد افراد در طبقه بالایی منزل خود را شنیده باشید که این صداها در حین دویدن و بازی کودکان همسایه بیشتر می شود در این مواقع با استفاده از فرش و پوشش  ۸۰٪  کف می توان این صداها را به حداقل رساند و از شکایت های صوتی جلوگیری نمود.

کاهش اکوی صدا

در آپارتمان های خالی تر و یا در برخی موارد صدایی به صورت اکو حاصل از مکالمات روزمره ، صدای تلویزیون و یا برهم خوردن ظروف و مبلمان می تواند در خانه ایجاد شود که در طولانی مدت قطعا آزاردهنده خواهد بود و اضافه کردن فرش در آن قسمت می تواند این مشکل را تا حد زیادی کاهش دهد.

راحتی پاها

احتمالا برای همه پیش آمده تا هنگام شب برای نوشیدن آب یا کاری از جای برخواسته و  پوشیدن کفش برایتان سخت باشد و یا با نپوشیدن آن احساس سرما در کف پاها احساسی ناخوشایند هنگام خواب آلودگی برایتان ایجاد نماید در واقع فرش ها سرما یا گرم را از طریق پاها که تنها  راه ارتباطی شما با  کف فضاست کمتر منتقل کرده و به دلیل نرمی به پای شما احساس راحتی بیشتری می دهد .

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce

امتیاز دهید post

۱ نظر

 • الناز آبان ۸, ۱۳۹۸ در ۱۳:۵۹

  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ

نظر خود را به اشتراک بگذارید

3848 بازدید

آخرین اخبار دکوراسیون

  ویدیو های دکوراسیون داخلی

   دکوراسیون آشپزخانه

    چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

     خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

      کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم