کاکتوس کوپیاپوا

کاکتوس کوپیاپوا 

نام علمی: Copiapoa

گیاهان در دکوراسیون داخلی

اندازه گونه های مختلف این کاکتوس بسیار متفاوت بوده و از اندازه مینیاتوری با پهنایی نزدیک به چند سانتیمتر تا گونه هایی به بلندی یک متر با قطر و پهنای بیش از ١ متر نیز دیده شده اند.

پیکر کروی شکل آن کم و بیش از ١٠ تا ٢۴ قاچ درست شده که به رنگ سبز مایل به آبی خاکستری دیده می شوند. آرئول ها در آنها بزرگ و پرزدار هستند. خارهای کوپیاپوا گاهی ساختاری راست و مستقیم و گاه منحنی بوده (بستگی به گونه های متفاوت) و درازای آنها نزدیک به ۵ سانتیمتر می رسد و رنگشان از سفید زرد تا قرمز قهوه ای و گاهی سیاه دگرگونی دارد. چگونگی درآمدن خارهای این گیاه حتی در گونه های همانند، بسیار متفاوت بوده و به حالت شعاعی و مرکزی است . هنگامی که خارها به صورت شعاعی سر بیرون می آورند ، شمار آنها تا ١٢ عدد دگرگونی دارد. ولی در زمانی که خارها از کانون (مرکز) بیرون می آیند شمار آنها بیش از ٢٠ عدد است .

گل های زردرنگ متمایل به سفید آنها که در کانون آرئول ها پدیدار می شود طول عمر اندکی داشته و قطرشان نزدیک به ۵.٣ سانتیمتر میرسد . میوه آنها کروی، کوچک، زرد مایل به خاکستری بوده و تکثیر آنها نیز از راه کشت بذر انجام شدنی است.

دما: رشد کوپیاپواها بسیار اندک بوده ولی خاک زهکشی شده و نور خورشید بهترین شرایط رشدی را برایشان فراهم می آورد . آب کم و به اندازه و هوای گرم را می پسندند ولی در فصل زمستان آنها را باید خشک نگهداشت . بسیاری از گونه ها در دمای زیر صفر پایداری نشان می دهند .

تکثیر: ازدیاد و تکثیر برخی از گونه ها با قلمه زدن امکان پذیر است اما بسیاری از گونه های کوپیاپوا از راه کشت بذر زیاد می شوند .

گیاهان در دکوراسیون داخلی

گیاهان در دکوراسیون داخلی

گیاهان در دکوراسیون داخلی

گیاهان در دکوراسیون داخلی

تحریریه دکوبوم

منبع: golvagiah

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3252 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم