۵ راه برای پیوند مناسب اتاق ها با رنگ

 قبل از شروع برای برقراری جریان در رنگ های دکوراسیون منزل باید از خود بپرسید آیا رنگ ها در خانه شما به خوبی نقش خود را ایفا  می کنند؟ اگر نه، ممکن است پیوند خوبی بین فضاها اتفاق نیفتاده باشد برای حل این مشکل با دکوبوم همراه باشید….

اگرچه با بستن درب اتاق ها  فضا ها را از هم تفکیک می کنید و هر فضا می تواند رنگ مختص به خود را داشته باشد اما  به محض ورود به اتاق روابط بین رنگ ها در اتاق ها  بر ناخودآگاه شما تاثیر می گذارد اینکه آیا حوزه های مختلف در دکوراسیون یک فضا هماهنگ هستند یا ناگهان قطع شده است و رنگ جدیدی به چشم می اید که کاملا متفاوت است؟

در واقع استفاده از رنگ های غیر مرتبط در اتاق های مجاور می تواند خانه را به عنوان یک سری از فضاهای غیر همسان و نامرتبط جلوه گر سازد در حالی که رنگ هایی که به یکدیگر مربوط می شوند، احساس خوشایندی در کل فضا ایجاد می کنند.

 1. ایجاد جریان

در یک خانه با پلان باز یا فضایی که در آن اتاق ها از طریق راهروهای وسیع به هم متصل می شوند، انتخاب رنگ هایی که به شیوه ای شبیه و دارای هارمونی با یکدیگر هستند، بسیار مهم است. در این وضعیت، چالش این است که هر فضایی را با توجه به عملکرد خود هویت بخشیده و در عین حال احساس یکپارچگی و جریان بصری ایجاد کنید.

 1. از یک موضوع از رنگ استفاده کنید

به هر اتاق شخصیت رنگی خود را  بیافزایید و از طیف های رنگی آن کمک بگیرید  اگر علاقه زیادی به یک رنگ دارید  می توانید یک جریان واحد در اتاق ها ایجاد کنید یا از عناصر متحد کننده چوبی، پایه های چوبی، قاب های درب و پنجره و قالب سازی سقف استفاده کنید. پیوند اتاق ها می تواند ظریف تر باشد، مانند رنگ تکراری در پارچه ها، لوازم جانبی و مبلمان در هر اتاق!

 همچنین می توانید احساس تداوم  رنگ ها را با محدود کردن پالت رنگی به دو یا سه رنگ که در  شدت و طیف های مختلف هستند در سراسر خانه استفاده کنید.

 1. پیوند با ترکیب چند رنگ دلخواه

پیوند با چند رنگ  به این معنی نیست که شما باید همه فضاهای اتصال را تک رنگ در نظر بگیرید هر منطقه را با هویت و شخصیت خود در نظر بگیرید و با انتخاب دو یا سه رنگ که به خوبی با هم کار می کنند و با کاربرد آنها در مقادیر  و شدت های مختلف یک نگاه یکپارچه در کل ایجاد کنید.

 1. به کف نگاه کنید!

اگر رنگ اتاق های مجاور در دکوراسیون متضاد هستند و برایتان امکان تغییر رنگ ها وجود ندارد آنها را با استفاده از فرش های کف و یا هر حوزه که دارای دو رنگ مشترک هستند تطبیق دهید. رنگ های دیوار و فرش لازم نیست دقیقا مطابقت داشته باشند یکی می تواند کمی تیره یا روشنتر از دیگری باشد اما از نظر بصری و در دید چشم به نظر یکشان میرسد.

 1. ایجاد جریان با رنگ سفید

بدون شک  استفاده از رنگ سفید راهی برای ایجاد احساس جریان از اتاقی به اتاق دیگر است. سایه های بسیار ملایمی از رنگ سفید وجود دارد، بنابراین اول رنگ دیوار را انتخاب کنید، سپس سفیدی را  انتخاب کنید که قابل هماهنگی با سایر حوزه ها باشد برای مثال یک رنگ ملایم صورتی یا آبی که با میزان رنگ سفید بیشتری ترکیب شده است ایده خوبی برای برقراری جریان است.

فراموش نکنید!

نور تاثیر زیادی بر رنگ ها در دکوراسیون دارد برای مثال نور زرد یا سفید در هر اتاق با نور ورودی طبیعی خورشید رنگ های یکسان را در فضا متفاوت نشان می دهند برای رسیدن به یک احساس تداوم  حتما نور را با رنگ های انتخابی در نظر بگیرید.

تحریریه دکوبوم

منبع: bhg

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3219 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم