۵ قانون قدیمی دکوراسیونی که می توانید بشکنید!

هنگامی که خانه یا هر فضایی را تزئین می کنید، قوانین و استانداردها می توانند برای کاربردی ترکردن فضا و زیبایی مفید باشند اما گاهی برای ایجاد طراحی خلاقانه باید ورای قوانین حرکت کرد و گزینه های متفاوت را برای رسیدن به طراحی بهتر امتحان نمود در ادامه با دکوبوم با قوانینی که می توانید بشکنید و فضایی متفاوت خلق کنید همراه باشید….

قانون ۱: رنگ همه اجزای دکوراسیون باید کاملا باهم مطابقت داشته باشند!

در طراحی های نوین رنگ های به کار رفته در فضای داخلی لازم نیست عینا مطابقت داشته باشند، اما باید با هم هماهنگ باشند. برای انتخاب طرح رنگی مناسب، بسته به رنگ و سبک دکوراسیون منزل می توانید رنگ های متفاوتی را انتخاب کنید.

قانون ۲: هرگز ترکیبی از فلزات را در فضا به کار نبرید! البته این قانونی قدیمی است در صورتیکه استفاده از فلزات مختلف می تواند فضا را از یکنواختی خارج کند و زیبایی بصری خوب و تنوع متریال در دکوراسیون ایجاد کند.

قانون ۳: از رنگ های تیره در اتاق های کوچک استفاده نکنید!

شما می توانید از رنگ های تیره در فضاهای کوچک استفاده کنید. این قانون کاملا قدیمی شده است در واقع یکی از ترفندهای بزرگ برای طراحی اتاقهای کوچک این است که دیوارها را با رنگ های خنثی رنگ کنید اما در طراحی های نوین رنگ های تیره  با نورپردازی و یا با استفاده در تک دیوار دکوراسیون را متحول و زیباتر می نماید و حذف رنگ های تیره قانون کلی در دکوراسیون محسوب نمیشود پس بهتر است این محدودیت ها را کنار بگذارید.

قانون ۴: سقف باید همیشه سفید باشد!

سقف می تواند نقطه ای عالی برای پر زرق و برق در دکوراسیون باشد. سازندگان خانه ها معمولا سقف را با یک رنگ سفید نقاشی می کنند اما تغییر رنگ می تواند روندی متفاوت  برای ایجاد یک فضای منحصر به فرد باشد.

قانون۵:  فقط رنگ های روشن را به عنوان رنگ های تاکیدی در دکوراسیون استفاده کنید!

هنگامی که شما بیش از یک پاپ رنگی را برای فضا انتخاب می کنید این راهکاری قدیمی است که رنگ اصلی شما باید خنثی باشد و رنگ های تاکیدی و ثانویه باید رنگ روشن باشد. اگرچه این یک فرمول عالی می تواند باشد اما قاعده ای است که می تواند شکسته شود.

ترفند دکوراسیونی استفاده از رنگ های تاکیدی هنوز بسیار معتبر است. با استفاده از قانون ۶۰-۳۰-۱۰  پالت رنگی خانه را متعادل و آرام سازید اما می توانید انعطاف به خرج داده و این قانون را با انتخاب رنگ های خنثی به عنوان رنگ های تاکیدی تغییر دهید برای مثال یک اتاق آبی زیبا یا سبز می تواند با رنگهای خنثی مانند بژ یا خاکستری با استفاده در بالش ها، آثار هنری و مبلمان متحول شود.

تحریریه دکوبوم

منبع:thespruce

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2383 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم