۶ دلیل برای استفاده از فرش گرد در دکوراسیون + ۵۰ نمونه

در دکوراسیون هر فضایی  از اتاق نشیمن و اتاق خواب گرفته تا  سایر قسمت های منزل معمولاً از یک فرش مستطیل شکل در یک اتاق مستطیل یک فرش مربع شکل در یک اتاق مربع ؛ و فرش های گرد را برای استفاده در سالن های ورودی ، زیرمیز ناهار خوری دایره ای ، یا حتی در اتاق بازی کودکان استفاده میکنند.

مبلمان خانه همینطور دیوارهای اکثر اتاق ها به طور معمول زاویه دارند بنابراین منطقی است که برای اکثر مردم ، فرش مستطیل کلاسیک یا مربع شکل یک انتخاب امن است. اما برخی شرایط خاص وجود دارد که فرش گرد میتواند انتخاب بهتری باشد  در ادامه با دکوبوم با شش دستورالعمل که به شما کمک می کند بفهمید چه موقع فرش گرد مناسب اتاق شماست و ۵۰ نمونه الهام بخش همراه باشید….

۱-می خواهید جزئیات معماری منحنی را برجسته کنید.

۲-می خواهید شی دایره ای دیگری را در دکور مانند یک مبلمان بی نظیر،یک لوستر گرد یا لوازم جانبی قابل توجه مانند آینه گرد به نمایش بگذارید.

۳- می خواهید یک منطقه مشخص و مجزا ایجاد کنید. فضای زندگی شما یک طرح مفهومی باز مانند یک اتاق زیر شیروانی است یا اتاق شما به اندازه کافی بزرگ است که می تواند یک فضای کاربردی جداگانه مانند یک گوشه مطالعه داشته باشد ، یک فرش گرد می تواند به تعریف آن فضا کمک کند.

۴- می خواهید فرش کل خانه یا فرش یک حوزه از منزل را با یک فرش برجسته با تم معینی لایه لایه کنید.

۵-می خواهید اتاق کوچک  در دکوراسیون منزل بزرگتر به نظر برسد استفاده از یک فرش گرد در یک فضای کوچک یک ترفند است که طراحان همیشه از آن برای بزرگتر کردن فضای اتاق استفاده می کنند.

۶- شکل فرش مستطیل استاندارد در فضای شما به دلیل محدودیت ها کار نمی کند. فرش ها به طور معمول در اندازه های استاندارد ارائه می شوند. گاهی اوقات ، به دلیل اندازه و محل قرارگیری مبلمان ، موانع ساختاری مانند ستون ها یا حتی فضای مورد نیاز مانعی برای استفاده از فرش های استاندارد است و فرش گرد میتواند مشکل شما را حل کند.

با نمونه های الهام بخش در ادامه همراه باشید….

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع:houzz،home-designing

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2648 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم