۷ ایده جذاب برای دکور نشیمن با بودجه محدود

تجهیز و تزئین اتاق نشیمن با دکوراسیونی زیبا می تواند هزینه زیادی داشته باشد، اما راه های زیادی وجود دارد تا فضای مورد نظر خود را با بودجه محدود به محیطی دلنشین و مطابق سلیقه خود تبدیل کنید در ادامه پیشنهادهایی ارزان اما  دوست داشتنی برای تزیین اتاق نشیمن به شما معرفی خواهیم کرد:

۱- فضا را با ایده های هنرمندانه شخصی سازی کنید.

سفارشی کردن اتاق نشیمن با ایده های هنرمندانه راه حلی ارزان قیمت برای ایجاد احساس خوب از فضا است به طوریکه کاملا به فضا احساس تعلق کرده و به جای استفاده از وسایل و ابزارهای در اختیار و با سبک های رایج  با تغییر نگاه به آن ها وسیله ای متفاوت خلق کرده که منحصر به فرد تر بوده و واقعا بازتابی از شخصیت شما باشد. 

۲- آنچه نمی توانید بخرید خلاقانه خودتان بسازید.

خیلی از مبلمان یا تزئینات به کار رفته در دکوراسیون های زیبا بسیار آسان ساخته می شوند کافیست از آن ها ایده گرفته و خودتان بسازید .اگر در ساخت آنها مشکل دارید اینترنت منبع بسیار خوبی برای ایده گرفتن و یاد گرفتن از طریق فیلم های آموزشی خواهد بود پس دست به کار شوید تا علاوه بر رضایت از هنرمندانه ساختن  اشیاء مورد علاقه و بالیدن به ایده ارزان قیمت و خلاقانه خود از دکوراسیون خود لذت ببرید. 

۳. استفاده از وسایل قدیمی با کاربردی جدید

استفاده از وسایل و مبلمان قدیمی می تواند جایگزین مناسبی به جای خرید کردن و یک راه عالی برای صرفه جویی در هزینه هاست برای مثال از قفسه کتاب، یا صندلی های قدیمی می توانید بین مبلمان خود استفاده کرده و یا سینی قدیمی خود را می توانید به یک سینی میز قهوه زیبا تبدیل کنید. با راه های آسان و ارزان  قیمت می توانید در اتاق نشیمن خود احساس بهتری ایجاد کنید.

۴. اضافه کردن گیاهان سبز به نشیمن

یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها برای تزئین نشیمن استفاده از گیاهان است. یک گلدان ساده و حتی کوچک نیز می تواند تغییر بزرگی در فضا ایجاد کند.

۵. در معرض دید قرار دادن تعدادی از وسایل مورد علاقه

می توانید نگاهی به گنجینه های خاطرات خود انداخته و از کتاب های قدیمی، قاب عکس ها و وسایل تزئینی های مورد علاقه خود تعدادی را انتخاب کرده و برای شخصیت دادن به نشیمن به آن بیفزایید.

۶.  استفاده از مبلمان چندمنظوره

با بودجه محدود لازم نیست از مبلمانهایی با تفکیک کاربری استفاده کنید انتخاب مبلمان چندمنظوره  به شما فرصت استفاده از مبلمانی با ۲ یا چند کارایی را داده و از هزینه خرید چندین وسیله  یا مبلمان کاسته و با بودجه محدود امکانات بیشتری ایجاد می کنند.

۷. با انعطاف پذیری و فکر باز تصمیم بگیرید.

اگر علاقه قلبی شما داشتن یک میز قهوه خوری است  اما انتخاب مبلمان عثمانی جایگزینی ارزان تر است پس آن را انتخاب کنید.اینکه هدف خود را در همه مراحل بدانید و مطابق آن انتخاب کنید بسیار حائز اهمیت است البته سعی کنید ذهن خود را محدود نکرده و تنها یک راه حل را مورد نظر قرار ندهید همه چیز را خوب بررسی  کرده و در تصمیمات خود منعطف باشید.

تحریریه دکوبوم

منبع: contemporist

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  6711 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم