پرسش های ضروری برای خرید مبلمان در سال جدید!

پیش از خرید مبلمان منزل، پرسش هایی ضرورری هستند تا از خود بپرسید تا از انتخاب های غلط ناشی از تصمیم گیری ها و ناآگاهی جلوگیری کنید. خیلی ناراحت کننده است که هزینه زیادی بکنید و زمانی که سفارش شما به دستتان می رسد از خرید آن پشیمان شوید. خوب پشیمانی از خرید دو راه پیش شما می گذارد یا پس دادن جنس و عوض کردن آن که خیلی سخت است و یا اینکه با خرید خود زندگی کنید و بسازید، هر چند که احساس خوبی نسبت به آن ندارید. البته در خرید مبلمان بهتر است که چنین اشتباهی پیش نیاید چون هم معقول نیست و هم اینکه هزینه زیادی برای شما خواهد داشت. بهتر است که پیش از خرید مبلمان چند سوال ساده از خود بپرسید تا بتوانید برای خود مشخص کنید که به چه مبلمانی نیاز دارید.

۱-ابعاد فضای در دسترس شما چقدر است؟

میزان فضایی که در اختیار دارید حائز اهمیت است چرا که می تواند فاکتور مهمی در تعیین ابعاد و تعداد مبلمان مورد نیاز شما باشد. برای یک فضایی که حقیقتا کوچک است چه ملاحظاتی را در نظر می گیرید؟ آیا یک مبل می تواند دو عملکرد داشته باشد؟ آیا انتخاب یک رنگ خاص یا جنس خاص می تواند باعث شود که مبلمان در فضای شما خیلی جاگیر به نظر نرسد؟

اگر فضای بزرگی در اختیار دارید این بدان معناست که ابعاد مبلمان شما نیز باید متناسب این فضا باشد چرا که انتخاب مبلمان های خیلی کوچک باعث می شود این مبلمان ها به صورت یک سری اشیا پراکنده در فضا به نظر برسند و نتوانید هیچ ارتباطی بین آنها ایجاد کنید.

۲-کاربران این فضا چه کسانی هستند؟

قطعا اگر کاربر یک فضا فقط شخص شما باشید خیلی راحت تر می توانید مبلمان موردنظر خود را انتخاب کنید. اما اگر باید این فضا را با افراد دیگری در استفاده تقسیم کنید، نیازها و اولویت های آنان نیز باید در نظر گرفته شوند. این امر در انتخاب نوع مبلمان مورد نیاز، ارتفاع، طول و عرض نشیمن ها، حائز اهمیت است. انتخاب رنگ، پارچه، جنس و پرداخت نهایی مبلمان ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به عنوان مثال انتخاب رنگ های روشن برای فضایی که بعلاوه فضای بازی کودکان نیز هست، واقعا انتخاب مناسبی نمی تواند باشد.

۳-کاربری فضای شما چیست؟

مبلمان شما به عنوان پس زمینه زندگیتان عمل می کند و این بدان معناست که مبلمان شما می تواند زندگی شما را بهبود بخشیده و مکمل آن باشد بنابراین نباید انتخاب مبلمان به گونه ای باشد که تمیز کردن آن برای شما تبدیل به کابوس شود.

آیا فضای شما مکانی است برای تماشای تلویزیون به همراه خانواده ؟ اگر چنین است پس یک دست مبلمان راحتی نیاز دارید و یک میز وسط مبلی که جنس مقاومی هم داشته باشد. بعلاوه شاید باید در انتخاب پارچه نیز دقیق باشید.

اگر برای ناهارخوری یا اتاق خواب مبلمان تهیه می کنید باید از خود بپرسید که آیا این فضاها به عنوان اتاق کار هم برای شما عمل می کنند یا خیر. بعلاوه آیا اتاق کار شما به عنوان اتاق مهمان نیز به کار می رود یا خیر.

۴-چه رنگ هایی برای شما جذاب هستند؟

آیا به رنگ های خاصی علاقه دارید؟  خوب است که این رنگ ها را تشخیص دهید و از آنها در فضای خود استفاده کنید چرا که اینگونه، فضای راحت تر و شادتری برای شما فراهم خواهد شد. آیا رنگی وجود دارد که مطلقا از آن بدتان بیاید. اگر چنین است، از استفاده از آنها پرهیز کنید حتی اگر این رنگ ها امسال مد سال باشند. در مورد شدت و انرژی رنگ چه ایده ای دارید؟ تصمیم بگیرید که چه رنگ هایی می توانند به شما حس خوبی بدهند و حال و هوایی را که به دنبال آن هستید در فضا تامین کنند.

۵-آیا در فضای شما مبلمان دیگر یا اثر هنری شاخصی وجود دارد؟

هر نوع مبلمان، فرش یا اثر هنری که از قبل در فضای خود دارید می تواند نقطه شروع کانسپت طراحی شما برای فضای منزلتان باشد. خوب است که وسایلی را که از قبل داشته اید در نظر بگیرید وگرنه در نهایت یک فضای درهم و برهم خواهید داشت که حتی اگر تمام وسایل آن به تنهایی زیبا باشند مجموعه آنها خوشایند به نظر نخواهد رسید. بعلاوه باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مبلمان جدید شما به عنوان نقطه تاکید فضا باشند و یا اینکه درجه اهمیت آنها در اولویت دوم است.

۶-چگونه از صفر شروع کنیم؟

اگر چه این کار ممکن است کمی استرس زا و ترسناک به نظر بیاید اما در عین حال نیز هیجان انگیز خواهد بود. چه چیزی می تواند جذاب تر از این باشد که فضای منزل تان را به سلیقه خود مبلمان کنید. اگر شروع این کار برای شما سخت است از مجلات دکوراسیون و کاتالوگ ها و وبسایت های طراحی داخلی استفاده کنید و مجموعه ای از تصاویر فضاهایی که مورد علاقه شماست جمع آوری کنید. این کار به شما کمک می کند که خیلی راحت سلیقه شخصی خودتان را پیدا کنید. با این تمرین هیجان انگیز می توانید سبک شخصی خود را کشف کنید. بعلاوه مراجعه به مجلات و وبسایت ها باعث می شود که با برندهای متعدد آشنا شوید و بتوانید مبلمان مورد نیاز خود را پیدا کنید.

۷-برای چه مدت زمانی تصمیم دارید از این مبلمان استفاده کنید؟

اینکه چه مدت زمانی می خواهید از یک مبلمان استفاده کنید می تواند تعیین کننده این باشد که چه مقدار باید برای خرید مبملمان هزینه کنید. اگر برای یکی دوسال یک مبلمان می خواهید تهیه کنید و یا اینکه دوست دارید در فواصل زمانی کوتاه مدت دکوراسیون خانه خود را مرتب تغییر دهید پس بنابراین انتخاب یک مبلمان گران قیمت کار درستی نیست. در عین حال اگر به دنبال یک مبلمان ماندگار هستید، در این صورت در نظرگرفتن کیفیت مبلمان نیز حائز اهمیت می شود.

۸-در نهایت بودجه شما چقدر است؟

آیا میزان مبلغی که باید برای این مبلمان هزینه کنید برای شما اهمیتی ندارد یااینکه بودجه شما محدود است. حتی اگر بودجه شما محدود است می توانید طیف وسیعی از مبلمان های متفاوت را مناسب سلیقه های متفاوت، بودجه های متفاوت و نیازهای متفاوت بیابید. قبل از اینکه خرید خود را قطعی کنید کمی در فروشگاه های مختلف و وب سایت ها جستجو کنید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید. باید در نهایت مبلمانی را انتخاب کنید که واقعا دوست دارید. همچنین اگر بودجه شما محدود است و اجازه نمی دهد که مبلمان با کیفیتی تهیه کنید، می توانید از مبلمان های دست دوم استفاده کنید و پارچه آنها را عوض کنید و آن ها را نو کنید.

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2700 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم