طراحی ویلا کوچک - لاکچری و مدرن

طراحی ویلا کوچک

امروزه بسیاری از خانواده‌ها به فکر خرید زمینی برای ساخت یک ویلا کوچک و طراحی آن به سبک‌های مختلف هستند. در طراحی ویلاهای کوچک، باید مولفه‌های خاصی را لحاظ کرد. خلاقیت طراح باید بتواند کمبود فضا را جبران کند. این کار با کاربردی کردن فضا به همراه رعایت عناصر زیبایی شناسانه امکان‌پذیر می‌شود. طراحی ویلا کوچک-لاکچری و مدرن نیازمند نگاه تیزبین طراح با در نظر گرفتن بودجه و نیازهای کارفرما است.

مشاوره طراحی ویلا در شرکت معماری آرل

اگر قصد طراحی ویلا، بازسازی، اجرا  یا تغییر دکوراسیون آن را دارید شرکت معماری آرل با سال ها سابقه در زمینه طراحی انواع پروژه های مسکونی، خانه و ویلا از ابتدای مسیر، مشاوره تا ساخت همراه شما خواهد بود.

شرکت معماری آرل

قبل از تصمیم گیری و شروع روند طراحی ویلا، مشاوره طراحی آرل می تواند اطلاعات کافی از نیاز های شما به عنوان مالک یا کارفرمای پروژه در اختیار تیم معماران قرار می دهد همینطور  با مشاوره  آرل و ارائه نمونه پروژه ها  شناخت روشن تری از امکانات و محدودیت های پروژه و طرح دلخواهتان  دریافت می کنید. در مشاوره طراحی ویلا می توانید سبک طراحی مدنظر  و ایده های خود را مطرح کنید و از دانش تخصصی و ایده های خلاقانه طراحان آرل بهره مند شوید.

مشاوره طراحی ویلا راهنمای خوبی برای انتخاب سبک و نوع طراحی با توجه به بودجه شما، ارائه راهکارها برای محدودیت های پروژه و  تلفیق طراحی عملکردی و اصولی و در عین حال زیبا خواهد بود.

خدمات طراحی ویلا شرکت آرل

 • مشاوره جهت تعریف و شناخت موضوع و نیازهای پروژه
 • در خواست اطلاعات در مورد نیازهای کارفرما، سایت و ….
 • بررسی ضوابط طراحی و اجرا در منطقه
 • تجزیه تحلیل نمونه پروژه های مرتبط اجرا شده و ارائه به کارفرما برای شناخت سبک مدنظر
 • بررسی نیاز های خاص کارفرما مانند: شومینه، استخر، کوشک و تراس و …
 • کسب مجوزها و دستور نقشه
 • اعلام هزینه و تایید کارفرما
 • بازدید پروژه در صورت نیاز و با توجه به پیشرفت کار طراحی
 • طراحی اولیه با توجه به ویو ها، جهت وزش باد، تابش  و شرایط اقلیمی منطقه
 • ارائه اتودهای اولیه جانمایی فضا و اتود های حجمی  برای تایید کارفرما
 • نقشه های فاز یک
 • نقشه های سازه، برق، مکانیک و نقشه های فاز ۲
 • معماری داخلی ویلا و طراحی سه بعدی در صورت نیاز کارفرما
 • طراحی لنداسکیپ
 • ورود به فاز های اجرایی در صورت تمایل کارفرما

برای طراحی ویلا و استفاده از مشاوره تخصصی گروه معماران آرل میتوانید از طریق شماره تماس های زیر با ما در ارتباط باشید:

تلفن  :  ۶-۲۲۹۰۱۹۰۵-۰۲۱

موارد مهم در طراحی ویلا کوچک

در طراحی یک ویلا کوچک باید همه چیز موجز و خلاصه باشد. همه الزامات باید بر اساس ضروریات و نیازها در برابر توقعات ارزیابی شوند. طرح نهایی باید تعداد اتاق‌ها (اتاق خواب، حمام و غیره)، اندازه اتاق‌ها، کاربردها و فعالیت‌ها، انبار، مبلمان و غیره را پوشش دهد.

به عنوان یک قاعده کلی، بهتر است فضاهای کمتر و بزرگ‌تر بسازیم تا اینکه تعداد زیادی فضاهای کوچک‌تر ایجاد کنیم. اتاق‌های بزرگ‌تر انعطاف‌پذیرتر هستند و علاوه بر ارائه گزینه‌های بیشتر برای چیدمان مبلمان، امکان فعالیت‌های متعدد را نیز فراهم می‌کنند. به عنوان مثال، یک فضای نشیمن /آشپزخانه تک، بزرگ و با پلان باز، در مقایسه با چندین اتاق مجزا و کوچک‌تر احساس جادارتری ایجاد می‌کند.

اندازه اتاق‌ها در طراحی ویلا کوچک

با طراحی هر ویلا، بزرگ یا کوچک، برای هر اتاق یک اندازه صحیح یا مناسب وجود دارد، یعنی اتاق‌هایی که نه خیلی بزرگ هستند و نه خیلی کوچک. در مساحت هر اتاق باید تعداد ساکنین، کاربری‌های در نظر گرفته شده، مبلمان مورد نیاز و فضای ذخیره‌سازی را در نظر گرفت. با ارزیابی دقیق این موارد می‌توان اندازه درست اتاق را حساب کرد.

در ویلاهای کوچک، مبلمان نیز باید به دقت انتخاب شوند تا با فضاها متناسب باشند. اغلب مبلمان عرضه شده در نمایشگاه‌ها از نظر فیزیکی حجیم هستند. ابعاد مبلمان باید پیش از خرید محاسبه شوند.

طراحی فضای داخلی و استفاده دومنظوره از فضاها

در سازه‌های کوچک، بهترین کار، استفاده چند منظوره از فضاها است. هدف از این کار، بهینه کردن فضای داخلی است. باید تا حد ممکن هر فضا را برای اهداف مختلف طراحی کرد. به عنوان مثال، می‌توان با در نظر گرفتن یک تراس، از آن هم به عنوان فضای ناهارخوری و هم فضای بالکن استفاده کرد.

سایر تکنیک‌ها در طراحی ویلاهای کوچک

طیف وسیعی از راه‌حل‌های معماری وجود دارند که می‌توانند فضای یک ساختمان را بزرگ‌تر نشان دهند. برخی از این تکنیک‌ها شامل افزایش ارتفاع سقف یا ترکیب آن با سقف شیب‌دار، به‌کارگیری رنگ‌های روشن روی دیوارهای داخلی، استفاده از پنجره‌های بزرگ‌تر و درهای شیشه‌ای کشویی (برای روشن‌تر شدن فضا) و استفاده از پوشش یکسان در کف ویلا به صورت یکپارچه است.

طرح ویلا کوچک لاکچری

یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های ویلا کوچک، طراحی به سبک معاصر است. این ویلا همان‌طور که از تصویر آن پیدا است، دو ورودی دارد. با عبور از ورودی اول وارد یک اتاق بزرگ و باز خواهید شد. فضای ناهارخوری مقابل آشپزخانه قرار دارد که دارای یک جزیره، یک اسنک بار و یک انباری جداگانه است. سوئیت مستر خصوصی شامل یک حمام مجلل (با سینک دوگانه) و یک کمد دیواری بزرگ می‌شود.

طبقه دوم شامل دو اتاق خواب، یک حمام کامل و یک فضای زیر شیروانی (ایده‌آل برای استراحت) است. در طبقه پایین نیز، فضایی برای یک اتاق خانوادگی و همچنین یک حمام اضافی وجود دارد.

موارد مهم در طراحی ویلا کوچک

ویلا لاکچری ۲۱۹ متری

در این ویلا می‌توان طراحی تک رنگ و کلاسیک را مشاهده کرد. پنجره‌های آن به دلیل الهام از خانه‌های سبک سنتی، به‌خوبی فاصله گرفته‌اند. همچنین دارای یک ایوان کوچک پشتی است که اعضای خانواده می‌توانند فضای دیگری را به غیر از میز ناهارخوری داخل، برای صرف غذا انتخاب کنند. این خانه با داشتن یک پلان ۲۰۰ مترمربعی، شامل سه اتاق خواب، سه حمام و یک گاراژ است که دو ماشین را در خود جای می‌دهد.

طراحی ویلا کوچک

ویلا ۲۰۰ متری

دیوارهای بیرونی این ویلا به رنگ‌های نارنجی روشن و سبز با آسترهای سفید و قهوه‌ای رنگ‌آمیزی شده‌اند. این ویلای ۲۰۰ مترمربعی که توسط معماران حرفه‌ای طراحی شده، شامل دو اتاق خواب، ۳ حمام، ۲ ناهارخوری (داخل و بیرون) و غیره است.

200 متری طراحی ویلا کوچک

ویلا ۲۵۰ متری

یکی دیگر از نمونه‌های طراحی ویلا کوچک این سازه ۲۵۰ متری است. در این ویلا لاکچری دو طبقه، از نمای سنگ و رنگ‌های قهوه‌ای برای القای حسی نوستالژیک استفاده شده است. در داخل ویلا، چهار اتاق خواب (سه اتاق در طبقه بالا و یک اتاق در طبقه همکف)، سه حمام، دو منطقه غذاخوری و دو اتاق نشیمن بزرگ جای گرفته‌اند.

طراحی ویلا کوچک - لاکچری و مدرن 250 متری

طراحی ویلا لاکچری با پلان طبقه باز

این طراحی چشم‌نواز جزئیات و ویژگی‌های زیادی را در پلان طبقه باز خود گنجانده است. هنگامی که برای اولین بار از طریق ورودی وارد می‌شوید، با یک اتاق بزرگ روبه‌رو می‌شوید که دسترسی به ایوان سرپوشیده و عرشه فضای باز را فراهم می‌کند.

فضای ناهارخوری نزدیک به آشپزخانه است که دارای یک جزیره آشپزخانه بزرگ، کابینت فراوان و یک انباری در مجاورت آن است. عقب‌تر در این بال، سوئیت اصلی با حمام اختصاصی (با دو سینک)، کمد جادار، و دسترسی آسان به ماشین لباسشویی و خشک کن قرار دارد. طرف مقابل این پلان شامل دو اتاق خواب است که توسط یک حمام کامل تقسیم شده است.

پلان باز طراحی ویلا کوچک

ویلا ۲۸۰ متری

ویلاهای آجری، به‌ویژه با ترکیب رنگ روشن و تیره بسیار باشکوه به نظر می‌رسند. در طراحی ویلا کوچک لاکچری و مدرن باید نسبت به تخصیص فضاها دقت به خرج داد.

القای حس راحتی برای ساکنین از اهمیت زیادی برخوردار است. این ویلا در طبقه همکف شامل یک گاراژ، یک اتاق خواب، دو حمام، یک اتاق نشیمن و یک اتاق غذاخوری می‌شود. طبقه فوقانی آن نیز از دو اتاق خواب، دو حمام و یک اتاق مهمان تشکیل شده است.

280 متری طراحی ویلا کوچک

طرح ویلای مدرن

زمانی که به طراحی ویلا با اندازه کوچک اشاره می‌شود، می‌توان به طرح‌هایی با مساحت کمتر از ۱۸۵ متر مربع توجه کرد. این طرح‌ها اغلب از جزئیات هوشمند و فضاهای خارجی کاربردی بهره می‌برند. از ویلای مزرعه کلاسیک با جذابیت‌های سنتی گرفته تا ویلای مدرن با ویژگی‌های مینیمالیستی، بدون شک گزینه مناسب برای خانواده خود را خواهید یافت. این طرح‌ها با هزینه کمتری همراه هستند و برای محله‌های کوچک مناسب در نظر گرفته می‌شوند.

همچنین به دلیل اندازه‌های قابل مدیریت، نگهداری آن‌ها آسان است. برای پیدا کردن گزینه‌ مناسب، نمونه‌ها و نکاتی را درباره ویلای مدرن با هم مرور می‌کنیم.

طراحی ویلا کوچک مدرن

ویلا ۱۸۰ متری مدرن با جزئیات هوشمند

یک نمونه جذاب طراحی ویلا کوچک مدرن این بنا است که با جزئیات هوشمند و وسایل مدرن در داخل فضایی خیره‌کننده به خود گرفته است. این ویلا دارای ۱۸۰ مترمربع مساحت با سقف‌ شیروانی و پلان طبقه باز است. بعد از ایوان مدرن و زیبا یک سرسرا پیش روی شما قرار دارد.

سقف‌های بلند باعث می‌شوند فضای داخلی بزرگ‌تر از حالت عادی به نظر برسد. در این ویلا، یک بار صبحانه در مرکز بنا گنجانده شده است. در پشت بنا، یک ایوان بزرگ و یک آشپزخانه در فضای باز، فضایی ایده‌آل را برای سرگرمی در طول ماه‌های گرم سال فراهم کرده است.

در قسمت پشت ویلا، سوئیت اصلی بیشتر قسمت سمت راست خانه را اشغال می‌کند. این سوئیت شامل یک اتاق خواب بزرگ با سقف مرتفع، کمد دیواری و حمام با سینک دوتایی و دوش و وان است. از طریق پله‌هایی مدرن، اتاق رخت‌شویی و اتاق گلخانه از این سوئیت جدا می‌شوند تا فضای شما مرتب و کاربردی باشد.

در سراسر خانه، دو اتاق خواب دیگر برای مهمانان یا کودکان وجود دارد؛ به‌علاوه یک حمام مشترک که دو سینک را برای راحتی بیشتر فراهم می‌کند. با تمام وجود سعی شده است از پلان این ویلای کوچک به بهترین نحو استفاده شود.

180 متری طراحی ویلا کوچک

طراحی ویلا مدرن ۱۸۰ متری

این ویلا ۱۸۰ متر مربعی جزئیات زیادی را در خود دارد. با وجود یک اتاق نشیمن برای استراحت در قسمت جلوی ویلا، یک فضا عالی برای دورهمی به وجود آمده است. اتاق غذاخوری و آشپزخانه نیز مستقیما در مقابل این قسمت قرار دارند. طبقه اول یکدست و یکپارچه شده است تا فضا بزرگ‌تر از آنچه هست، احساس شود.

در سراسر ویلا، سوئیت اصلی شامل یک اتاق خواب بزرگ، یک حمام با سینک دوتایی و یک کمد توالت و یک کمد دیواری است. یک پلکان کوتاه مدرن نیز به طبقه دوم جایی که دو اتاق خواب دیگر قرار دارند، منتهی می‌شود. هر اتاق به یک حمام مشترک با دو سینک و یک رختکن خصوصی برای حمام دسترسی دارد.

طراحی ویلا کوچک مدرن 180 متری

ویلا مدرن دو طبقه

یکی دیگر از نمونه‌های طراحی ویلا کوچک لاکچری و مدرن این بنای دو طبقه است. این طراحی جذاب، نمای منحصربه‌فردی با انواع خطوط سقفی تیز، صاف و شیبدار ایجاد می‌کند. این بنا ۲۲۰ مترمربعی با ۳ اتاق خواب و ۲ سرویس بهداشتی فضایی عالی برای یک خانواده به حساب می‌آید.

دو طبقه طراحی ویلا کوچک

ویلای لوکس مدرن

این ویلا ۲ اتاق خوابه کوچک با طراحی مینیمالیستی برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون افراد برای ویلاهای سبک مدرن طراحی شده است. سبک منحصر به فرد با ستون‌های سنگ‌کاری در زیر ایوان سرپوشیده جلو و عرشه بزرگ در طبقه دوم، تصویری جذاب ایجاد می‌کند که علاوه بر بهینه کردن فضا از ظرافت آن کم نمی‌کند.
اتاق خواب دوم در سطح اصلی قرار دارد و سوئیت مستر در طبقه فوقانی دارای دوش اختصاصی و دسترسی خصوصی به پاسیو بزرگ است. بسیاری از امکانات پایه برای این خانه مدرن زیبا در دسترس هستند.

لوکس طراحی ویلا کوچک

ویلا مدرن ۱۹۰ متری

در طراحی ویلا مدرن ۳ اتاق خوابه، سلیقه خانواده‌های جوان در نظر گرفته شده است. اتاق‌خواب‌ها فضایی راحت و ایده‌آل برای کودکان فراهم کرده‌اند و استفاده از پنجره‌های بزرگ باعث شده است فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

190 متری طراحی ویلا کوچک

طرح خانه معاصر ۲۰۰ متری

در این ویلا زیبا، سه اتاق خواب و ۳ سرویس بهداشتی در فضایی به مساحت ۲۰۰ متر مربع گنجانده شده‌اند. وجود پلان طبقه باز، آشپزخانه جزیره، اتاق غذاخوری همه‌کاره و اتاق مستر با شومینه باعث می‌شود ساکنین حس خوبی از زندگی در آن داشته باشند. در طراحی این ویلا یک پاسیو و یک تراس نیز در نظر گرفته شده است. در طبقه دوم، اتاق خواب اصلی قرار گرفته و اتاق خواب دیگری نیز برای مهمانان در این طبقه گنجانده شده است.

200 متری طراحی ویلا کوچک

ویلا مدرن ۱۶۰ متری

این ویلا مدرن و مقرون صرفه دارای ۳ اتاق خواب، ۲ حمام و گاراژی برای نگهداری ۲ ماشین در فضایی به مساحت ۱۶۰ متر مربع است. ساکنین این ویلا عاشق اتاق‌های بزرگ، اتاق غذاخوری و همچنین آشپزخانه آن خواهند شد. برای کسانی که عاشق نور طبیعی هستند، پنجره‌های بزرگ و منحصربه‌فرد ویلا مطمئنا لذت‌بخش خواهند بود.

طراحی ویلا کوچک 160 متری

مطالب مرتبط:

جمع‌بندی

هنگامی که هزینه مربوط به مصالح و قیمت زمین به صورت نجومی بالا می‌رود، بدیهی است نخستین چیزی که تحت تاثیر این افزایش نرخ قرار می‌گیرد، ویلا و ساختمان است. با این که تا چند سال پیش تنها ویلاهای بسیار بزرگ مخصوصا در شمال ایران دیده می‌شدند، این روزها شاهد افزایش ویلاهای کوچک‌تر هستیم.

در طراحی ویلا کوچک – لاکچری و مدرن باید تمامی فضاهای مورد نیاز در بنا گنجانده شوند تا ساکنین احساس کمبود نداشته باشند. استفاده از تکنیک‌هایی برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا مانند پنجره‌های بزرگ‌تر، رنگ‌های روشن و … در طراحی ویلاهای کوچک ضروری است.

منابع:

۴/۵ - (۱۱ امتیاز)

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  1623 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

   آخرین اخبار دکوراسیون

    ویدیو های دکوراسیون داخلی

     دکوراسیون آشپزخانه

      چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

       خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

        کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم