معانی رنگ ها در فنگ شویی

دانستن اینکه چگونه از رنگ ها برای ایجاد یک فنگ شویی تمام و کمال استفاده می شود، روشی فوق العاده و البته آسان برای جذب انرژی به هر فضایی است. از دیوارهای رنگ شده به رنگ قرمز گرفته تا بالشت های قهوه ای رنگ و فرش های خاکستری یا حتی رنگ زرد درب ورودی، در هر صورت باید جادوی رنگ را در فنگ شویی کشف کنید.

در ادامه درخواهید یافت که چگونه بهترین رنگ را برای هر فضایی انتخاب کنید خواه این فضا یک اتاق خواب باشد و خواه اتاق کودک. بعلاوه در خواهید یافت که با توجه به تعالیم فنگ شویی، مناسبترین رنگ را برای محیط مورد نظرخود انتخاب کنید.

 1. رنگ سیاه

رنگ سیاه رنگی قدرتمند است و باید آگاهانه استفاده شود. تقریبا می توان گفت هر فضایی از این رنگ به نوعی بهره می برد بنابراین به جای پرهیز از استفاده از آن، شاید بهتر است که یاد بگیرید که چگونه از جادوی این رنگ برای به وجود آوردن انرژی مثبت در فضا استفاده کنید.

 1. رنگ آبی

آرامش، دانایی، شفا و اطمینان همه انرژی هایی هستند که ماهیت شفابخش رنگ آبی باعث به وجود آمدن آنها می شود. استفاده از این رنگ که نماد آب در فنگ شویی است، برای ایجاد یک محیط عالی در بخش های مختلف یک خانه یا محل کار، براساس فلسفه فنگ شویی، بیش از هر رنگ دیگری متداول است.

 1. رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای تنها رنگی است که نماد دو المان در فنگ شویی می باشد، زمین و چوب. بنابراین خوب است که تفاوت این دو را بدانید و اینکه چگونه از این رنگ برای به وجود آوردن انرژی مثبت در فضای خانه تان استفاده کنید.

 1. رنگ خاکستری

رنگ خاکستری می تواند زیبا، آرامش بخش و حتی مسحورکننده باشد، البته اگر بدانید که چگونه باید از آن استفاده کنید. در فنگ شویی، رنگ خاکستری نماد المان های فلزی است و می تواند به خوبی در بخش های مختلف خانه یا محل کار شما، کیفیت فضا را بهبود بخشد.

 1. رنگ سبز

رنگ سبز نیز یکی از رنگ های شفابخش برای روح انسان می باشد. این رنگ متعلق به زیبایی های زنده طبیعت است و بعلاوه رنگ انرژی چاکرا قلب. با توجه به فنگ شویی می توانید از این رنگ آزادانه در فضای خود استفاده کنید.

 1. رنگ نارنجی

رنگ شاد و سرزنده و پر از زندگی نارنجی را در فنگ شویی بسیار راحت تر از رنگ قرمز می توان برای دکوراسیون استفاده کرد اما کماکان این رنگ به گونه ای است که واقعا باید بدانید چگونه به بهترین نحو از آن برای طراحی منزلتان استفاده کنید.

 1. رنگ صورتی

آرامش بخش ترین رنگ از میان همه رنگ ها به نوعی صورتی است، این رنگ، رنگ رومانتیک عشق و احساسات واقعی و شفقت است. این رنگ دقیقا مثل استشمام رایحه گل رز می تواند قلب افراد را باز کند و شفا بخش باشد.

 1. رنگ بنفش

رنگ بنفش رنگ قوی هست و با توجه به تعالیم متخصصان فنگ شویی باید با احتیاط در محیط خانه استفاده شود. این رنگ بسیار سرزنده بوده و رنگ اشرافیت و قلمروهای وسیع تر روح می باشد.

 1. رنگ قرمز

رنگ قرمز رنگ عشق ناب است، رنگ شادی زندگی و همینطور البته می تواند رنگ خطرات احتمالی باشد. این رنگ می تواند در بخش هایی از خانه بسیار انرژی بخش باشد و در عین حال در بخش هایی دیگر یک فنگ شویی خوب را تحت تاثیر قرار داده و آن را تضعیف کند. تمام این ماجرا وابسته به این است که بدانید که در کجا از انرژی آتشین این رنگ استفاده کنید و در کجا از استفاده آن پرهیز کنید.

 1. رنگ زرد

هر خانه ای به کمی شادابی و بازیگوشی و انرژی شادی بخش رنگ زرد نیاز دارد. برای بهره گیری از انرژی خورشید تابان تابستان و چاکرای سلامت خورشیدی، همه ما با استفاده مناسب و به جا از رنگ زرد در محیط زندگی مان می توانیم به موفقیت در بهره گیری از فنگ شویی نائل شویم.

 1. رنگ سفید

سفید رنگ خلوص، تازگی و شفافیت است. رنگ شروع تازه و همینطور رنگ یک پایان مشخص. با توجه به فنگ شویی رنگ سفید نماد المان فلزی فنگ شویی می باشد.

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  6835 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم