بازسازی میکرو آپارتمان ۲۴ متری با استفاده بهینه از فضای محدود

طراحی و بازسازی این آپارتمان کوچک در فضایی به متراژ ۲۴ متر مربع در سیدنی استرالیا انجام شده در دکوراسیون این خانه  با استفاده از کمترین فضای موجود و با طراحی سفارشی یک پانل چوبی متحرک مانند درب کشویی می تواند در مواقع لازم آشپزخانه یا اتاق خواب را  پنهان کند هنگام آشپزی و فعالیت روزانه درب کشویی به سمت اتاق خواب هدایت می شود و از آشپزخانه استفاده می شود و همینطور در زمان استراحت و نیاز به حریم شخصی درب فضای خواب را محصور میکند.

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

تصمیمات و طراحی هوشمندانه در سراسر فضای داخلی به کار رفته که قرار دادن باکس های زیر تختخواب به منظور اضافه کردن فضای ذخیره سازی نیز از همین ایده هاست زیرا از چالش های طراحی این فضا محدودیت متراژ و همینطور عدم حوزه بندی قسمت های مختلف در منزل بوده که پس از بازسازی با تغییرات لازم توانسته فضا را متناسب طراحی و به نحوی عملکردی برای کاربران ایجاد کند.

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

در کنار تختخواب  نیز ، قفسه چوبی ساخته شده  محلی برای شارژ تلفن و اقلام مورد نیاز است که با نور مخفی ملایمی امکان ایجاد نور کمی را در شب برای مطالعه ایجاد می کند.

از دیگر ترفندهای طراحی فضا  تعبیه دربی در بین آشپزخانه و اتاق خواب ،  به صورت دربی مخفی مانند کمدی از کف تا سقف می باشد که در واقع به کمد لباس  و حمام منتهی می شود و حریم خصوصی حمام را از این طریق حفظ نموده و از دید خارج می کند.

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

در ادامه با پلان های این آپارتمان قبل و بعد از بازسازی با دکوبوم همراه باشید که نشان می دهد چگونه عناصر مختلف در این آپارتمان برای ایجاد فضای قابل استفاده تری جابجا شده اند.

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

تحریریه دکوبوم

منبع: contemporist

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  7634 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم