ترندهای دکوراسیون کریسمس ۲۰۲۱

کریسمس یا نوئل جشنی در آیین مسیحیت است که به منظور گرامیداشت زادروز مسیح برگزار می‌شود و برای گروهی از مردم  این ایام فرصتی برای دور هم جمع شدن اقوام و دوستان و هدیه دادن به هم است  و برای افراد دیگر نیز آراستن درخت کاج، تزئینات بابانوئل و کاربرد رنگ سبز و قرمز که امروزه با ترند های جدید در هم آمیخته شده می تواند تنوعی برای  تغییر دکوراسیون و ایجاد حال و هوایی متفاوت به بهانه ی آغاز سال نو میلادی باشد تزئینات دکوراسیون کریسمس با زنگ های کریسمسی و تزئینات گوزن ، شمع های فرشته ای ، لامپ های ستاره ،تاجها و شمع ها ،چراغ های مخصوص کریسمس همراه است اگرچه با وجود کرونا  این بار ممکن است متفاوت برگزار شود ، اما هنوز هم و حتی شاید بیشتر از قبل در بسیاری از خانه ها مشتاقانه دکوراسیون کریسمسی برای اوردن شادی به خانه اضافه می شود در ادامه با دکوبوم با ترند های کریسمس ۲۰۲۱  همراه باشید…

۱-فضای تک رنگ

محیط مونوکروم فضایی است که بیشتر عناصر معماری در آن یک رنگ هستند. اگرچه معمولاً معماران به دلیل خنثی بودن، فضاهای تک رنگ را سیاه یا سفید طراحی می کنند ، اما می توان تقریباً از هر رنگی برای طراحی یک فضا استفاده کرد و از تناژ ها و سایه های بی نهایت آنها بهره گرفت.در ترند کریسمس ۲۰۲۱ نیز دکوراسیون با تناژهای رنگی تک رنگ پیشنهاد می شود.

 

۲- پایداری طبیعت

معماری و دکوراسیون  پایدار به عنوان یکی از نوین ترین روش های رشد و ارتقا بر اساس ویژگی های اقلیمی است. سبک های پایدار راه حلی اقتصادی برای کنترل و رشد محیط زیست با ساخت و ساز می باشد. این سبک سال های زیادی است که در دنیا از فلسفه و روش های اجرایی مدرن برخوردار می باشد.

ترندهای طبیعی هنوز از طریق دکوراسیون کریسمس ۲۰۲۱ راه خود را باز می کنند. رسیدن به پایداری مدرن ، داشتن دکوراسیون های سبز کریسمس همراه با متریال پایدار ، کلیدی برای یک گردهمایی شاد آگاهانه هستند.

۳-رنگ های سرزنده و جیغ

کریسمس جشن شادی و خاطرات سرگرم کننده است ، چرا در دکوراسیون کریسمس  برای سال ۲۰۲۱ نیز چنین نباشد؟ رنگ های روشن و سرگرم کننده که به خوبی با هم ترکیب شده اند ، فضای تولد جدیدی را به فضای داخلی شما هدیه خواهد کرد.

۴-سبک رترو  ایده ای نوستالژیک

سبک رترو در دکوراسیون داخلی منزل سبکی است که به صورت آگاهانه مشتق و یا تقلید از روندها، موسیقی، مدها، و یا نگرش های گذشته است. رترو بازگشت به گذشته را افاده می کند و حس نوستالژیک یک دوره بخصوص و اجرای تکنیک های دکوراسیون داخلی آن دوره را یادآور می شود.

این سبک مدل دکوراسیونی است که وسایلی مربوط به یک دوره خاص در آن به کار می رود و رنگ های براق و زنده در الویت هستند. می توان گفت مبلمان و اکسسوری هایی در آن استفاده می شود که از مدل های قدیمی الهام گرفته اما همخوان با  دوره جدید بازسازی شده اند این سبک برگرفته از گذشته بوده که به حالت مدرن درآمده حس آرامش و راحتی را در انسان القا می کند و همچنین باعث خلاقیت بیشتری در دکور می شود.

در دنیای طراحان، رترو به عنوان سبکی متشکل از چندین سبک دکوراسیونی و به همین سبب متنوع و تطبیق پذیر شناخته می شود

یکی از ترندهای طراحی داخلی برای فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۱ ، طراحی خانه به سبک رترو  است که در روندهای کریسمس ۲۰۲۱ نیز گرایش واقعی مردم به داشتن جزئیات نوستالژیک رترو در فضای داخلی ، در ترکیب با ایده های معاصر مشاهده می شود.

۵-تنالیته های نرم و ظریف

 سایه های رنگی ملایم،کرمی و ظریف برای مناسبت ها  احساسی شیک، راحت و با آرامش را به هر دکوراسیونی از جمله  مناسبت هایی مانند کریسمس منتقل می کند.

تحرریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع: trendesignbook

 

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3444 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم