خلاقیت در دکوراسیون ذاتی است؟

تابحال فکر کرده اید برای دکوراسیون منزل به اندازه کافی خلاق نیستید؟ یا فکر می کنید بعضی افراد ذاتا این استعداد را دارند؟

 در طول مشاوره های کاری که تا به حال انجام داده ام بارها به این جملات برخورد کرده ام : من بلد نیستم یا اصلا ژن زیبایی شناسی و خلاقیت دکوراسیون و چیدمان در من نیست! من این خلاقیت ذاتی را ندارم!

اما آیا واقعا این احساس که بسیاری از افراد را درگیر کرده درست است؟

در واقع شنیدن چنین جملاتی از افراد خوش سلیقه و روشنفکر و گاها تحصیل کرده موضوعی بسیار ناراحت کننده و قابل تامل است زیرا در واقع این دروغی است که ما ناخواسته به خودمان می گوییم اگر نمی توانم کاری را انجام دهم که برای دیگران ساده تر به نظر می رسد ، پس به وضوح من خلاق نیستم.”

اما اگر این خلاقیت  ذاتی نیست ، پس از کجا می آید!

شاید شما واقعاً در حوزه خانه خود تلاش کرده باشید و انتخاب هایی را انجام داده باشید که نه تنها نتیجه ای حاصل نشده است حتی بدتر  هم شده! حتی اگر این واقعیت داشته باشد ، به این معنی نیست که شما خلاق نیستید  و همچنین به معنای این نیست که شما قادر به ایجاد خانه ای پر از زیبایی های معنی دار نیستید.

من معتقدم خلاقیت برای تزئین و دکوراسیون ضروری است . اما مهمتر از آن، احساس می کنم هرکسی که زیبایی را تشخیص دهد و بخواهد بخشی از زندگی خود باشد ، می تواند در روند خلاقیت شرکت کند.

تزئین خانه ای که به سبک شما صحبت کند و برای خانواده شما موثر کار کند کار ساده ای نیست و موضوع مهم که اغلب فراموش می شود  این است که خلاقیت اغلب به چارچوبی نیاز دارد که در آن رشد کند . ممکن است در ابتدا این یک تضاد به نظر برسد. آیا خلاقیت با داشتن چارچوب جور در می آید؟

بله

 در خلاقیت نیز دانستن ابزارها و قوانین بسیار اهمیت دارد همانطور که پابلو پیکاسو مشهور میگوید “قوانین را مانند یک حرفه ای بیاموزید ، بنابراین می توانید آنها را مانند یک هنرمند بشکنید.”

اما اگر هرگز با “قوانین” دکوراسیون آشنا نشده اید ، جای تعجب نیست که چرا مانند مبارزه ای در آن شکست می خورید  در واقع با آشنا شدن  با ترفندها و قوانین دکوراسیون پا در دنیایی میگذارید که تابحال  آشنایی به آن نداشتید. با چیزهای شناخته شده به روشی جدید درگیر می شوید و خلاقیت در پی آن در شما رشد خواهد کرد!

 نکته بسیار مهم و ضروری و ناگفته برای خلاقیت در دکوراسیون حلقه مفقود : تلاش و یادگیری است که برای رسیدن به موفقیت به دانش بنیادی نیاز است!

اگر در دکوراسیون خوب نیستید ! این طور نیست که خلاق نیستید ... شما به یک پایه و اساس اطلاعات نیاز دارید تا بتواند از خلاقیت خود استفاده کنید.

وبسایت دکوبوم سال ها در زمینه فرهنگ سازی و آموزش دکوراسیون فعالیت دارد و به صورت روزانه مطالب آموزشی مطابق با دانش روز دکوراسیون را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار می دهد! برای شروع می توانید از مقالات و ویدیو های آموزشی دکوبوم استفاده کنید و اعتماد به نفس خود را برای دکوراسیون افزایش و قدم های ابتدایی را برای داشتن خانه ای زیبا بردارید…. حقیقت این است که فرآیند یادگیری  بخشی از فرآیند خلاقیت است . اگر می خواهید در دکوراسیون بهتر شوید ، باید به یادگیری بپردازید از مقالات وبسایت ها یا دوره های آنلاین و کتاب ها بهره گیرید.

که اگر شروع به یادگیری کنید روند خلاقیت مثل هر چیز دیگری شما را به انرژی می اندازد و هدایای آن نتایج ملموسی است که به وضوح خواهید دید!

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3166 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم