دکوراسیون پاییزی با رنگ اکر چرا و چگونه؟

اکر ( YELLOW OCHRE ) یا همان اُخرایی رنگی زرد مایل به قهوه‌ای می باشد که دارای طیف روشن تا تیره است.

خانواده ی رنگ اکر

اگر رنگ اکر را با خاک اکر  تعریف کنیم قدری به مشکل بر میخوریم زیرا خاک اکر در طبیعت گاهی مایل به قرمز ، گاهی مایل به بنفش می باشد ولی آن چیزی که به عنوان رنگ اکر در جهان شناخته می شود رنگ خاک اکری می باشد که در طیف زرد قرار دارد و بهترین توصیف برای آن ترکیب قهوه ای و زرد می باشد .

رنگ اکر برای دکوراسیون منزل طرفداران زیادی دارد زیرا نور ، نشاط و گرما را به ارمغان می آورد. آیا قصد دارید از این رنگ در دکوراسیون خود استفاده کنید؟

اکر برای کسانی که سبک بوهمیایی را دوست دارند ایده آل است زیرا گرما را در هر کجا که خانه شما باشد منتقل می کند. اگر به اندازه ما این رنگ را دوست دارید ، بیاموزید که چگونه از آن در خانه خود استفاده کنید با دکوبوم همراه باشید….

اکر رنگی است که شما آن را با پاییز مرتبط می دانید. با این وجود ، به دلیل تابش اشعه های خورشید به افق ، تابستان را نیز به یاد ما می آورد. رنگی بین زرد و خردلی است و میتواند  بی انتها باشد با این حال ، استفاده از آن برای تزئین ممکن است دشوار باشد.

تزئین با اکر در دوزهای کم

شما احتمالاً رنگ اکر را دوست دارید ، اما از استفاده از آن در مناطق بزرگ مطمئن نیستید. بهترین چیز در مورد این رنگ قابلیت استفاده در اکسسوری ها به ویژه پارچه است. با کوسن ها ، فرش ها ، سفره ها یا تختخواب ها و کوزه های سفالی یا از طریق طرح های چاپی آن را با رنگ های دیگر ترکیب کنید.فراموش نکنید این رنگ با قرمز ، آبی یا سبز بسیار عالی به نظر می رسد.

 رنگ اکر روی دیوارها

از آنجا که این رنگ هم آرامش و هم شادی را القا می کند ، برای تزئین دیوارهای هر منطقه از خانه شما بسیار مناسب است.

اگر می خواهید انرژی بگیرید ، می توانید آن را با رنگ سفید ترکیب کنید. اما اگر می خواهید ظاهر جسورانه تری داشته باشید ، یکی از دیوارها را رنگ کنید و روی دیوار دیگر کاغذ دیواری هایی با جزئیات اکر قرار دهید. قطعا مجذوب نتیجه خواهید شد!

اکر و کودکان

اگر بخواهید از  رنگ های پاستلی جدا شوید ، اکر رنگ مورد علاقه اتاق کودکان است زیرا پر از زندگی است. به همین دلیل ، نور و انعکاس های مثبت را منتقل می کند. بنابراین این امر آن را برای محیط کودک مناسب می کند.

بسیار خوب است که آن را با رنگ خاکستری یا سفید به عنوان پایه خنثی ترکیب کنید وتمرکز اصلی را بر رنگ اکر ایجاد کنید. با منسوجات بازی کنید ، چند گل حلقه اضافه کنید و دیوارها را تزئین کنید.

رنگ اکر به عنوان یک نقطه کانونی

اگر علاقه شما به رنگ اکر شدید است و شما می خواهید با آن تمام اتاق  راتزئین کنید ، چیزی قابل توجه تر از از مبلمان نیست.حتی بهتر از ان ، یک مبل مخملی است. همچنین  تودوزی های  پنبه ای یا پارچه ای بسیار خوب با رنگ اکر کار می کنند.

تنالیته هایی از رنگ های پر جنب و جوش را با چاپ های آبی و گلیم اضافه کنید و اطمینان حاصل کنید که با بقیه دکوراسیون هماهنگ هستند.

اکر با رنگ های دیگر

مکمل رنگ اکر

رنگ اکر به سادگی با هر رنگی همخوانی پیدا نمی کند و اگر بدون توجه به رنگ شناسی از آن استفاده کنید ، احتمالا نتیجه خوبی نمی گیرید ، باید بدانید که رنگ اکر در طیف خود از روشن تا قهوه ای  و یا در ترکیب با صورتی چرک ، خاکستری ملایم ، خانواده ی آّبی و سیاه و سبز  نتیجه خوبی می دهد و در کنار سایر رنگ ها اکثرا چیز جالبی نمی شود .

اکر و سیاه – رنگی خنثی است ، اما زیبا ، چشمگیر و پر زرق و برق است.

اکر و سبز – حتی اگر در ابتدا به نظر می رسد یک ترکیب عجیب و غریب است ، اما اگر بتوانید تم صحیح را بدست آورید ، یک محیط طبیعی با انرژی زیادی خواهید داشت. این یک ترکیب مناسب برای اتاق نشیمن ، یا برای پاسیو و ایوان ها است زیرا یک رنگ عالی برای دکوراسیون فضای باز است.

اکر و قهوه ای – این ها از یک خانواده هستند زیرا اکر در واقع همان قهوه ای است و رنگدانه های زرد زیادی دارد. بنابراین ، آنها بسیار سازگار هستند و فضاهای گرم ، ارگانیک و روستایی ایجاد می کنند.

 در پاییز منزل خود را با این رنگ دکور کنید و خانه خود را به مکانی دنج تبدیل کنید. مطمئنا پشیمان نخواهید شد. آیا ایده های دیگری برای استفاده از این رنگ دارید؟ با دکوبوم به اشتراک  بگذارید.

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع: decortips

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  10955 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

   آخرین اخبار دکوراسیون

    ویدیو های دکوراسیون داخلی

     دکوراسیون آشپزخانه

      چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

       خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

        کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم