راهنمای اولیه برای شروع چیدمان و دکوراسیون هر خانه

اگرچه هر اتاق دارای پیچیدگی های خاص و نیازهای خود است و باید براساس آن تزئین شود. اما برخی نکات تزئینی وجود دارد که می تواند – و باید – در هر اتاق اعمال شود. قبل از شروع هر پروژه دکوراسیونی و با صرف نظر از ویژگی های هر فضا اطمینان حاصل کنید که نکات زیر را در نظر داشته باشید تا فضایی متعادل خلق کنید در ادامه با دکوبوم همراه باشید….

انتخاب رنگ در مرحله آخر

انتخاب رنگ در مرحله آخر یکی از سخت ترین قوانین دکوراسیون برای افراد محسوب می شود که شما بایستی در نظر بگیرید اما با وجود سختی یکی از مهم ترین قوانین است در واقع زمانی که از ابتدا می خواهید رنگی را که مناسب برای مبلمان و اکسسوری ها، فرش، آثار هنری و غیره است انتخاب کنید اینکار چالش های بیشتری را در پیش دارد تا زمانی که اجزای دکوراسیون را کنار هم چیده باشید و مواردی چون  نور که نقش بزرگی در روند انتخاب رنگ دارند  به وضوح دیده شوند همینطور در روند انتخاب تابلوهای و آثار هنری و رنگ نمونه پارچه های به کار رفته در دکوراسیون اگر رنگ ها را در آخر انتخاب کنید تناسبات را بیشتر می توانید رعایت کنید پس با وسوسه انتخاب رنگ ها در اول کار مبارزه کنید و مراحل دیگر را شروع کنید.

اقلام معنی دار را انتخاب کنید!

اغلب مردم برای خرید دکوراسیون منزل خرید قسمت های خالی را در نظر گرفته و اقلام خاصی را برای پر کردن فضا بسته به سبک دلخواه انتخاب می کنند اما فراموش نکنید این خانه شماست و در واقع  بایستی پناهگاهی امن و مقدس برای خلوت و زمان های معاشرت شما با دوستان و خانواده باشد پس سعی کنید از مبلمان و اکسسوری هایی استفاده کنید که برایتان معنی دار هستند زیرا اگر خانه شما با موارد تصادفی از فروشگاه های دکوراتیو و فقط بر حسب هزینه و یا قوانین انتخاب شوند احساسی خالی و بدون شخصیت خواهد شد و خانه همیشه باید شخصیت  کسانی را که در آن زندگی می کنند را منعکس کند.

کاربردی فکر کنید و عملکردگرا باشید!

تزئینات و دکوراسیون منزل امری بسیار سرگرم کننده  و جذاب است و می تواند به راحتی با دنبال کردن روندی پیش رود اما در نهایت برای این منظور شما باید اهل عمل باشید و به کاربرد دکوراسیون نیز توجه کنید پیدا کردن مبلمان و پارچه که نه تنها سبک دکواسیون مدنظر شما، بلکه سبک زندگی شما را برآورده سازد نکته بسیار مهمی است به عنوان مثال، شما ممکن است از مبلمان و اکسسوری های ابریشمی لذت ببرید، اما اگر کودک یا حیوانات خانگی دارید با این انتخاب یک فاجعه در انتظار شماست پس بسته به نوع نیاز و سبک زندگی خود انتخاب کنید و فراموش نکنید اجزای دکوراسیون جز اقلام دکوری که صرفا برای زیبایی انتخاب می شوند باید کاربردی باشند.

لایه های رنگ و تکسچرها

هر اتاق در خانه باید رنگ و بافت لایه ای داشته باشیدا اینکار می توانید به دکوراسیون اتاق عمق بیافزایید و از صاف بودن و یکنواختی بصری جلوگیری کنید. حتی اگر رنگ زیادی نداشته باشید می توانید با استفاده از بسیاری از بافت های مختلف فضا را جالب تر کنید.

پارچه ای را که دوست داری پیدا کنید!

یک پارچه مناسب می تواند در دکوراسیون اتاق هماهنگی ایجاد کند برای پیدا کردن چیزی که به آن علاقه دارید بروید. به یاد داشته باشید گاهی اوقات داشتن مبل یا صندلی های با روکش جدید می تواند ارزان تر از خرید  یک مبل جدید باشد بنابراین شما می توانید دقیقا همان چیزی را که می خواهید با قیمت مناسب  و قدری خلاقیت  و تلاش دریافت کنید. همچنین مجبور نیستید که همه فضا یا مبلمان را تغییر دهید گاهی افزودن بالشتک ها با یک پارچه زرق و برق دار می تواند تنها چیزی باشد که بتواند  دراتاق شما را درخشش  ایجاد کند.

آثار هنری را در ارتفاع درست قرار دهید!

یکی از مواردی که می تواند یک اتاق زیبا را خراب کند آویزان کردن اقلام دکوری و آثار هنری در ارتفاع اشتباه  است گاهی افراد تمایل دارند که آن را خیلی زیاد بالا ببرند، پس به یاد داشته باشید که آثار هنری بهتر است که در سطح تراز چشم حدودا در ارتفاع ۱۵۰ سانتی متری نمایش داده شود.

ایجاد جریان

چیدمان و دکوراسیون هر اتاق در خانه مشخصا متفاوت خواهد بود، اما هر قسمت باید حوزه بندی شده و حتما جریان بین اتاق ها برقرار شود. نباید یک اتاق را با سبک سنتی دکور کنید و دیگری را در یک سبک مدرن. سبک ها باید سازگار باشد و رنگ ها نیز بهتر است متناسب با یکدیگر انتخاب شوند درواقع بایستی یکنواختی فضا را حفظ کنید.

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  4343 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم