میز غذا خوری تاشو ایده ای هوشمندانه در آپارتمان های کوچک

امروزه با رشد جوامع شهری و تکنولوژی های مدرن زندگی در آپارتمان های کوچک بسیار رواج یافته و زندگی در فضای محدود راهکارهای خلاقانه ای را برای زندگی بهتر در چنین فضاهایی ارائه می دهد.

در طراحی و دکوراسیون آپارتمان های کوچک ناچار گاهی حوزه هایی از منزل حذف میگردد که قطعا از نظر کاربردی مشکلاتی را در بردارد و سبب کاهش کیفیت و راحتی افراد خانواده می گردد اما اگر این فضاها هوشمندانه و اصولی طراحی شوند میتوانند با تلفیق حوزه ها یا به کارگیری مبلمان چندمنظوره  یا کم جا و با در نظر گرفتن نیاز های تک تک افراد خانواده  این نقص را کاهش داده و عملکرد موثری را برای رضایت خانواده به خانه اهدا نمایند.

شرکت معماری pulltab بازسازی داخلی یک آپارتمان کوچک در نیویورک را برای یک زوج جوان طراحی و اجرا نموده است و از  یک میز ناهارخوری تاشو برای عملکرد بهتر و بهینه سازی فضا کمک گرفته است.

 

به دلیل کوچک بودن آپارتمان و بنا به درخواست کارفرمایان که خواستار احساس باز  بودن در فضا بودند و از انجا که فضای کمی برای قرار دادن میز ناهار خوری وجود داشت. معماران با استفاده از دیوار موجود در نشیمن از فضا برای قرار دادن یک میز ناهار خوری تاشو به عنوان راهکار هوشمندانه ای استفاده کردند.

میز ناهار خوری که داخل دیوار تعبیه شده است ، به راحتی جمع می شود و به یک میز چهار نفره غذاخوری تبدیل می شود ، این میز دارای پایه های سفید و سطح چوبی است و روی دیوار  هنگام جمع شدن کاملا در هماهنگی با دیوار منزل و یکنواخت به نظر می رسد.

هنگامی که از میز ناهار خوری استفاده نمی شود ، صندلی های غذاخوری برای کانتر آشپزخانه به کار می روند و یا می توانند در کنار مبلمان نشیمن مهمان های بیشتری را پذیرا باشند.

نکته مهم دیگر در دکوراسیون این آپارتمان کوچک استفاده از متریال و رنگ های مشابه است برای مثال رنگ سفید دیوار و مبلمان و یا رنگ و طرح چوب که در مبلمان و  حتی در میز تاشو به کار برده شده نوعی هماهنگی و یکنواختی بصری ایجاد کرده که می تواند  ایده ای بسیار هوشمندانه برای فضاهای کوچک باشد.

رنگ سبز صندلی ها نیز برای ایجاد کنتراست و ایجاد انرژی در فضا به کار برده شده که فضا را از یکنواختی مطلق خارج کرده و در دکوراسیون میتواند  با گیاهان آپارتمانی  ارتباط بصری خوبی برقرار نماید.

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع:contemporist

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3298 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم