نکات کاربردی برای دکوراسیون نشیمنی آرام و دعوت کننده

اتاق نشیمن جایی است که مهمانان و افراد خانواده زمان زیادی را در آن می گذرانند و سرگرم کننده بودن فضا از اهمیت زیادی برخورار است معمولا اتاق نشیمن اولین جایی است که در بدو ورود به منزل دیده می شود و مکانی مناسب برای تعاملات افراد خانواده می باشد.
طراحی دکوراسیون هرفضایی در منزل می تواند معرف شخصیت صاحب خانه باشد پس اطمینان حاصل کنید که طراحی اتاق نشیمن به گونه ای باشد که تاثیر مثبتی بر بازدیدکنندگان داشته باشد. اگر شما اینکار راانجام دهید، خانواده و دوستان شما قطعا خانه شما را دوست خواهند داشت و خانه فضایی الهام بخش خواهد بود برای ایجاد دکوراسیونی دوست داشتنی در نشیمن با ترفندهایی در ادامه با دکوبوم همراه باشید…

از رنگ های مناسب استفاده کنید.
برای اتاق نشیمن، رنگ های گرم و خنثی را انتخاب کنید و یک بافت منحصر به فرد به آن بدهید. رنگ هایی را انتخاب کنید برای زمینه بهتر هستند شما می توانید رنگ های روشن برای اتاق نشیمن خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که با دیگر رنگها در تناقض نیستند.

یک فضای باز داشته باشید.
بهتر است یک فضای باز در اتاق نشیمن داشته باشید. اگر فضای کافی دارید، می توانید مبلمان خود را در یک جزیره مرکزی چیدمان کنید در گوشه ای می توانید گیاه بلند یا مجسمه ای قرار دهید فضای باز بیشتر می تواند به رفت و آمد بهتر کمک کند.

انتخاب مبلمان مناسب
آنچه در اتاق نشیمن شماست، مبلمان آن نامیده می شود در انتخاب المان های دکوری و اجزای اصلی دکوراسیون مانند مبل و میز علاوه بر مقیاس و ابعاد فضا به بافتها و رنگ و پارچه نیز توجه داشته باشید. اندازه مناسبی انتخاب کنید. اگر فضای شما کوچک باشد، از مبلمان بسیار بزرگ استفاده نکنید. همچنین اگر فضای شما بزرگ باشد، از استفاده از مبلمان بسیار کوچک اجتناب نمایید .

چیدمان صحیح مبلمان
مبلمان نشیمن را طبق نیاز فضایی خود چیدمان نمایید اتاق نشیمن شما ممکن است مستطیل، مربع، هشت ضلعی یا مثلث باشد با هر چه شکلی اطمینان حاصل کنید که قرار دادن مبلمان مانع از رفت و آمد آسان نشده و تداخلی برای عبور و مرور ایجاد نکرده است در غیر این صورت می توانید مبل خود را در یک موقعیت مورب قرار دهید و حتی ممکن است این روش را در زوایای مختلف آزمایش کنید.

عبور و مرور را در نظر بگیرید
از مهمترین نکات در دکوراسیون نشیمن که کاربرد و عملکرد فضا را افزایش می دهد چیدمان مناسب براساس مسیر حرکتی افراد و مسیرهای دسترسی به دیگر حوزه های منزل است زیرا تعاملات را سازماندهی کرده و با ایجاد تداخل برای افراد و حوزه های دیگر منزل مزاحمت ایجاد نخواهد کرد.

نورپردازی مناسب
روشن بودن اتاق نشیمن از اهمیت زیادی برخوردار است در واقع نور حوزه های مختلف را برجسته سازی کرده و پویایی و دعوت کنندگی را در فضا افزایش می دهد زیرا فضای تاریک محیطی یکنواخت و کسل کننده ایجاد می کندو بالعکس نور زیاد باعث آزار چشم خواهد شد استفاده متناسب از نور ها به تمایل افراد برای ماندن در فضا کمک کرده و تاثیرات زیادی خواهد داشت.

استفاده از اشکال هندسی مختلف
استفاده از اشکال هندسی برای ایجاد تنوع بصری بسیار مهم هستند معمولا از شکل رایج مستطیل برای مبل، پنجره، فرش و دیگر موارد استفاده می شود. اما می توانید در اجزای مختلف دکوراسیون اشکال دیگر را در برخی از موارد مانند بالشتک ها، مجسمه های دکوری، میز جلومبلی بیضی و … استفاده کنید.

افزودن پنجره بزرگ
داشتن پنجره بزرگ نور طبیعی خوبی را وارد اتاق نشیمن می نماید و برای تنطیم مناسب نور از پرده ها و سایه بان ها استفاده کنید پنجره به گسترده نشان دادن فضا و گشودگی نشیمن بسیار کمک خواهد کرد.

تحریریه دکوبوم

منبع: homedesignlover

 

 

 

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  4841 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم