وقتی هنر و دکوراسیون یکی می شود!

وقتی صحبت از دنیای طراحی داخلی می شود ، باید به جنبه های مختلفی توجه کرد به عنوان مثال ، ترکیب رنگ ها ، جستجوی دیدگاه های مختلف و بررسی شکل ها. بسیاری از مردم از رابطه موجود بین هنر و دکوراسیون تعجب می کنند. این دو مفهوم  در کنار هم قرار میگیرند و مطالعه آنها در کنار هم بسیار ضروری است.

هر کس زیبایی شناسی متفاوتی دارد. نکته جالب در این مورد این است که ، با زیبایی شناسی در خانه هر شخص ، می توان به طور خودکار جزئیات مربوط به شخصیت آنها را بیان کرد . به همین دلیل ، در نظر گرفتن طراحی داخلی به عنوان یک شکل هنری ، احساسات بسیار زیادی ایجاد می کند. هر کس می تواند در گسترش تخیل خود تلاش کند و در نتیجه به خلاقیت بیشتری دست یابد.

در واقع طبق دید عمومی ، انجام کار  یک  دکوراتور یا طراح داخلی تنها قسمت های سرگرم کننده و بازی با اشیا و مبلمان فضا نیست و کاری نیست که هر کسی بتواند انجام دهد. این موضوع نیاز به یادگیری ، تمرین ، تجربه و نظم و انضباط زیادی دارد. مشاهده و جستجوی فرصت های جدید بهترین راه برای پیدا کردن دید زیبایی شناسانه در افراد علاقه  مند به طراحی داخلی است.

رابطه بین هنر و دکور

هنگام بازسازی یا ایجاد یک فضای داخلی از ابتدا ، مطالعه انواع ویژگی ها مهم است. مطالعه موقعیت یابی اشیاء ، شکل آنها و گفت و گو ایجاد شده بین آنها و سایر مکان های خانه بسیار حیاتی است. مهمتر از همه ، این فرایند نیاز به حساسیت زیبایی شناختی دارد – چیزی که معمولاً بخشی از سیستم  فکری یک هنرمند است.

به طور کلی ، طراحان از ایده هارمونی و فرم دادن به شکل ها و رنگ ها شروع می کنند. همچنین ، آنها سعی می کنند مقیاس را حفظ کنند تا تناسب ایجاد کنند تا به نتیجه ای برسند که هم خوشایند باشد و هم راحت.

بدون شک ، طراحی داخلی خوب حس فوق العاده ای از سلامتی ، تسکین و راحتی را منتقل می کند ، چیزی که یافتن آن در انواع دیگر هنرها سخت است. به این معنا ، مردم تمایل دارند از طراحی داخلی به روشی بی نظیر قدردانی کنند.

مفهوم هنر و دکوراسیون در کنارهم

شما باید از دکوری که تصمیم دارید در خانه خود استفاده کنید لذت ببرید.  همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، طراحی داخلی فراتر از قرار دادن اشیاء در مکان های تصادفی است. این احساس رضایت و لذت فقط به این دلیل که دکوراسیون را دوست دارید وجود نخواهد داشت. نکته مهم در اینجا صبور بودن و مطالعه درباره مکان مناسب برای آنها است.

به عنوان یک قاعده کلی ، زیبایی وقتی حاصل می شود که حواس انسان نوعی زیبایی شناسی را درک کند. برخلاف سایر اشکال هنری ، طراحی داخلی فقط از طریق چشم دیده نمی شود. حس لمس نیز نقش ابزاری را ایفا می کند.

در دنیای دکوراسیون می توان گفت هنگامی که عناصر با ترکیب داخلی فضا به خوبی پیش می روند ، به حالت زیبایی می رسند وقتی چشم انسان زیبایی را درک می کند ، احساس راحتی و رفاه به طور خودکار بالا می رود.

به این ترتیب ، هنگامی که مبلمان ، رنگ ها و بافت ها با یکدیگر هماهنگ هستند ، می توانید آن احساس دلپذیر را احساس کنید. این مجموعه یک ترکیب را تشکیل می دهد که باعث می شود هر کسی احساس امنیت و آرامش کند.

اهمیت درک مکانی در هنر و دکوراسیون

دیدن منابع تزئینی به عنوان عناصر جداگانه اشتباه است زیرا که بسته به موقعیت مکانی ، عملکرد آنها متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر ، همه عناصر در یک فضای واحد با یکدیگر گفت و گو برقرار می کنند و این مسئله را نمی توان نادیده گرفت. همه حوزه ها باید از نظر ساختار منسجم باشند.

چیدمان مناسب به همه عناصر دکوراسیون اجازه می دهد تا اکسیژن رسانی به محیط بدهند همچنین گزینه حرکت و لذت بردن از فضا را نیز شامل می شوند. این چیزی است که بیشتر مردم آن را درک مکانی می دانند : وقتی همه چیز همگام است و یک هماهنگی وجود دارد که بهزیستی را فراهم می کند.

کار یک طراح داخلی کاملاً شبیه به یک هنرمند است و از این رو بسیاری از طراحان داخلی موفق هنرمند هستند.

تحریریه دکوبوم

نویسنده: غزاله عزالدین

منبع: decortips

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2646 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم