ویژگی های سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک

 در میان تاریخچه سبک های دکوراسیون داخلی ،سبک طراحی نئوکلاسیک ریشه تاریخی دارد و با جذابیت بصری افراد را جذب می کند تقارن، ظرافت و مقیاس سبب شده تا طراحی داخلی نئوکلاسیک به سرعت محبوبیت پیدا کند.

طراحی داخلی نئوکلاسیک چیست؟

یکی از محبوب ترین ترند های زمان ما، طراحی داخلی نئوکلاسیک است. با این حال، زیبایی چشمگیر آن ریشه در قرن هجدهم دارد. در این دوره هنرمندان و فیلسوفان به سنت،رتفکر عقلانی و اعتدال روی آوردند. دلیل آن هم این بود که می خواستند از ماهیت سطحی و زودگذر طراحی روکوکو دور شوند.

در نتیجه، فضاهای داخلی از تزئینات بیش از حد به سمت تقارن و طرح‌های کم‌رنگ حرکت کردند. به همین دلیل است که جزئیات کمتر تزئینی و معماری، مانند ستون ها و قرنیزهای دقیق، در مرکز توجه قرار گرفتند. دگرگونی‌های طراحی نئوکلاسیک همچنین دارای تاچ هایی از سبک معاصر هستند که فضاها را لوکس می‌سازد.

اگر عاشق دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک هستید اولین قدم برای ایجاد سبک طراحی داخلی نئوکلاسیک جذاب، یادگیری ویژگی های آن است.  عناصر اصلی سبک نئوکلاسیک موارد زیر است:

 • تاکید بر خطوط افقی و عمودی
 • مبلمان و آثار هنری بی انتها
 • چیدمان متقارن و عناصر تزئینی هندسی
 • جزئیات ظریف معماری کلاسیک، مانند ستون‌های یونانی و سقف‌های بلند
 • چیدمان با مبلمان انتخابی، با تکیه بر مینیمالیسم
 • پنجره ها و آینه های بزرگ که اجازه می دهد نور زیادی به اتاق ها سرازیر شود

گنجاندن سبک دکوراسیون نئوکلاسیک در خانه، از اتاق نشیمن گرفته تا حمام، مطمئناً با شناخت آن آسان است در ادامه با دکوبوم همراه باشید…

۱.رنگ 

طراحی داخلی نئوکلاسیک منعکس کننده پالت رنگ های اصلی است. رنگ های خاکستری، آبی، سبز و زرد کم رنگ و ملایم اغلب با رنگ های سفید و کرم همراه هستند. طرح‌ها کنتراست پایینی دارند، اما می‌توانند دارای سایه‌های برجسته، مانند مشکی، نقره‌ای یا طلایی باشند تا بر عناصر طراحی و پرداخت‌ها تأکید کنند.

رنگ در دکوراسیون سبک نئوکلاسیک

۲.پوشش پنجره ها

طراحی داخلی نئوکلاسیک دارای ویژگی های معماری قوی است به همین دلیل است که پرده ها برای پنجره های بزرگ و سقف های بلند ضروری هستند. پرده‌ها نه تنها گرما را افزایش می‌دهند، بلکه وقتی به درستی انتخاب شوند، می‌توانند بر نسبت‌ و مقیاس سبک نئوکلاسیک تأکید کنند.

در این سبک حتماً پرده‌هایی را با ارتفاع  کف تا سقف نصب کنید تا روی زمین امتداد یابند همچنین، از پارچه های سنگین مانند کتان، مخمل، ابریشم یا ابریشم مصنوعی با کیفیت بهره گیرید ضمن اینکه می توانید از پرده های قرینه برای تقویت تقارن در فضای داخلی نئوکلاسیک استفاده کنید.

پرده درسبک نئوکلاسیک

۳.مبلمان و اکسسوری های نئوکلاسیک

اگرچه طراحی داخلی نئوکلاسیک دارای فضایی مجلل است، اما در اجزای به کار رفته در دکوراسیون از اقلام بسیار مجلل خودداری می کند. به عنوان سبکی متعادل، طراحی داخلی نئوکلاسیک تنها با افزودن قطعاتی که ارزشهایی را به ارمغان می آورد، اتاق ها را متعادل می کند. تا فضایی ظریف و آرام ایجاد شود.

ظروف چینی، مجسمه‌ها، گلدان‌ها و آینه‌ها به خوبی در دکوراسیون نئوکلاسیک در فضای داخلی کار می‌کنند. اما در هنگام تزئین منزل، در انتخاب دکوراسیون دقت کنید. مواردی را انتخاب کنید که نه تنها فضا را بهبود می بخشد، بلکه بر ارزش فضا نیز می افزایند.

مبلمان و اکسسوری های نئوکلاسیک

۴. نقوش و پترنها

سبک تزئینات نئوکلاسیک متواضع و باوقار است هنگام دکوراسیون فضا به این سبک، می توانید پترنی را به عنوان یک ویژگی برجسته اضافه کنید. به عنوان مثال، بالشتک ها ،فرش ها یا ظروف  برای نقوش دکور نئوکلاسیک عالی هستند الگوهایی پرپیچ و خم یا  پترن گل های جفتی.

۵.دیتیل های معماری 

اگر خانه خود  یا فضایی را از ابتدا طراحی می کنید، ویژگی های معماری داخلی نئوکلاسیک را اضافه کنید. دیوارهای بلند، پنجره‌های بزرگ، ستون‌ها و فضاهای بزرگ قطعا یک بوم ایده‌آل ایجاد می‌کند. علاوه بر این، کف‌های چوبی یا مرمری را نیز در نظر بگیرید تا ظاهری منصر به فرد در فضا ایجاد کنید.

مبلمان و اکسسوری های نئوکلاسیک

۶.آینه های بزرگ

آینه ها در طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک عملکردی دوگانه دارند. از یک طرف، به عنوان یک عنصر دکوراسیونی عالی، ظریف و پیچیده عمل می کند. علاوه بر این، استفاده از آینه های متعدد می تواند تقارن را افزایش دهند و همچنین نور اتاق را چند برابر کنند.

۷.فرش

در دکوراسیون فرش از مهمترین عوامل است که برای گرم کردن یک خانه نئوکلاسیک به آن نیاز دارید. که نه تنها زیبا خواهد بود، بلکه پژواک احتمالی را نیز جذب می کند  یک فرش گرد بهترین انتخاب برای این سبک می تواند باشد تا دیگرویژگی های این سبک را بارزتر نماید.

فرش گرد در دکوراسیون نئوکلاسیک

۸. مقیاس در عناصر طراحی داخلی نئوکلاسیک

یکی از زیباترین جنبه های طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک، عظمت آن است. بنابراین می توانید از ابزارهای بصری برای افزایش وسعت اتاق استفاده کنید.

مقیاس در عناصر طراحی داخلی نئوکلاسیک

۹.تقارن در سبک نئوکلاسیک

تقارن یکی از عناصر اصلی طراحی داخلی قرن ۱۸ و نئوکلاسیک است. چنین ساختاری در طراحی مطمئناً می تواند رسمی و در عین حال آرامش بخش باشد

چیدمان متقارن را می توانید در مبلمان ،یک جفت صندلی راحتی که در اطراف یک شومینه یا از طریق عناصر ساختاری مانند گچبری دیوار یا  پنجره‌ها یا نورپردازی نشان دهید.

تقارن در سبک نئوکلاسیک

تحریریه دکوبوم

منبع:decorilla

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  5600 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم