پایان نشستن! مفهومی نوین برای طراحی داخلی دفاتر کار!

تحقیقات پزشکی نشان می دهد که نشستن بیش از حد می تواند برای سلامتی و کارایی بدن مضر باشد ، بنابراین گروه طراحی RAAAF و باربارا ویسر یک دفتر کار آزمایشی را ایجاد کرده اند که کارمندان را به حرکت، ایستادن و حتی دراز کشیدن در حین کار تشویق می کند.

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

طراحی داخلی دفتر کار

محققانی از سوئد، استرالیا و انگلیس به این نتیجه رسیدند که گذراندن زمان روزانه کاری پشت میز  بدون تحرک ، طیف وسیعی از مشکلات جسمانی ، از بیماری های قلبی گرفته تا سرطان، دیابت و چاقی را افزایش می دهد به این دلیل این فضای کاری با مفهوم – دفتر کاری برای پایان نشستن- به عنوان فضایی تلقی می شود که نشستن تنها یکی از گزینه های موجود در آن است.

استودیوی هلندی RAAAF  و هنرمند باربارا ویسر اولین بار در اوایل سال جاری شروع به کار روی این کانسپت کردند و از آنها دعوت شد تا نخستین نمونه اولیه کار را در ، یک نمایشگاه جدید در آمستردام ، به نمایش بگذارند.

فضای کاری خلاقانه

فضای کاری سه بعدی

دفتر کار انعطاف پذیر

صندلی ها و میزها بیش از یک میلیون بار مجدداً طراحی شده اند این فضا پر از شکل های سه بعدی بزرگ است که از ارتفاع کمر تا ارتفاع شانه متفاوت هستند و از قاب های تخته سه لا که با یک پوشش سخت برای آن استفاده شده است.

مجموعه ای از سطوح زاویه ای، فرورفتگی ها  و بیرون زدگی ها کاربران را به تعامل دعوت می کند بعضی از کاربران به طور طبیعی به فرم های به وجود آمده تکیه می دهند یا به عنوان استراحت با رایانه یا نوت بوک خود کار می کنند بعضی دیگر نیز به کارهای تعاملی و گروهی مشغول می شوند و حتی در حین خستگی می توانند دراز کشیده و در حالت خوابیده به ادامه کار بپردازند.

معماران معتقدند ما  مجبور به ساختن موقعیت های راحتی برای خودمان هستیم  مهمتر از همه ،اعلام کرده اند ما نمی خواهیم مبلمانی به این منظور ارائه دهیم ، بلکه بر مفهومی در مقیاس کل محیط کاری تاکید دارند.

طراحان این فضا را تنها در ۱۰ روز مورد آزمایش قرار داده اند این ایده  قبلاً توسط محققان دانشگاه گرونینگن برای آزمایش تأثیرات کار در موقعیتهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته و  یافته های رسمی به صورت گزارشی در بهار منتشر می شود.

اگرچه ممکن است این ایده برای طراحی داخلی تمامی فضاهای کاری قابل استفاده نباشد و کمی تمرکز کاری را کاهش دهد اما می تواند در تمامی فضاهای کاری در قسمتی برای کارمندان قرار گیرد تا زمان هایی را در آن بگذرانند  ضمن اینکه جدا از قابلیت و کارایی این ایده ، موضوع مطرح شده موضوعی بسیار مهم و دارای اولویت برای سلامتی روحی و جسمی افراد در طول زمان کاری می باشد و پرداختن به مفهوم  -پایان نشستن- بسیار مهم ، قابل احترام و ارزشمند می باشد.

تحریریه دکوبوم

منبع: آرک دیلی

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2728 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم