پنجره های سقفی ؛ ایده جالب برای اضافه کردن نور به داخل دکوراسیون

سقف شیشه ای ایده بسیار جالب برای ایجاد حس نو و تغییر در دکوراسیون داخلی هر اتاقی است.مزیت سقف شیشه ای تنها این نیست که اجازه ورود نور خورشید را به داخل بدهد،بلکه در احساس درونی و ایجاد فضایی باز کمک میکند.با طراحی و اجرا شیشه در سقف،ارتفاع سقف بلندتر به نظر میاد و احساس حضور در فضای باز در افراد تداعی میکند.تعبیه یک پنجره بالای تخت به شما این امکان را می دهد که شب موقع خواب از تماشای ستارگان و ابرها لذت ببرید،همچنین میتوانید در سقف ناهارخوری شیشه طراحی کنید تا زیر درختان غذا میل کنید.راه های بسیار زیادی برای استفاده از سقف شیشه ای در دکوراسیون داخلی وجود دارد،در ادامه دکوبوم ۳۷ ایده جالب برای استفاده از سقف شیشه ای در دکوراسیون منزل ارائه نموده است.

درختان،خورشید و آسمان در زیر این سقف به خوبی جلوه میکنند.این پنجره سقفی مسطح در امتداد پنجره عمودی قرار گرفته است.این ترکیب و پیوستگی ما بین سقف و پنجره،باعث خلق نمای بسیار خاص و منحصر به فرد شده است.

نه تنها انسان ها به نور خورشید نیاز دارند،گیاهان آپارتمانی به برای رشد و شادابی به نور خورشید نیاز دارند.فقط به این نکته توجه کنید که رشد بی رویه گیاهان،سهم شما را از نور خورشید نگیرند و مسیر نور را مسدود نکنند.

پنجره های سقفی در یک اتاق نشیمن مدرن،ظاهری بسیار شیک ایجاد میکنند و به طوور کامل میتواند جایگزین پنجره های معمولی شوند و در عین حال از فضای پشت مبلمان برای موارد دیگر مانند کتابخانه استفاد کنید.

وجود تک پنجره ی سقفی،انتخاب بسیار مناسبی برای یک نشیمن با طول زیاد است.

حتی اگر نشیمن تعداد زیادی پنجره دارد بازهم میتوان از پنجره سقفی استفاده کرد.یک پنجره سقفی به شکل فانوس ۸ ضلعی میتواند نورخورشید را به مرکز این نشیمن زرد با پنجره هایی که روی دیوار های دو طرف قرار دارد،اضافه کند.

پنجره های بزرگ سقف،راه ورود نور خورشید به نشیمن این خانه است.بازتاب نور خورشید باعث بزرگ شدن فضا و ایجاد این تصور که آشپزخانه براق سفید دورتر قرار دارد.

افزایش نور و دید مناسب به منظره با ترکیب المان های سقف و پنجره صورت گرفته است.

سقف شیشه ای با شکل فانوس مستطیلی نور را به تمام نقاط و گوشه های نشیمن منتقل میکند.این فانوس نشان دهنده ی قدرت معماری در دکوراسیون داخلی است.

 در ادامه به بررسی ایده های حالب دیگر در این زمینه می پردازیم.

تحریریه دکوبوم

منبع:home-designing.com

 

 

 

۵/۵ - (۱ امتیاز)

۲ نظرات

 • ناشناس شهریور ۳۱, ۱۳۹۷ در ۱۳:۲۸

  پنجره سقفی در هر اقلیمی قابل اجرا نیست ولی ایده خوبیه

  پاسخ
 • hilma مهر ۲, ۱۳۹۷ در ۲۰:۴۳

  سلام بانظر کاربر بالا موافقم بیشتر برای ویلا استفاده میشه

  پاسخ

نظر خود را به اشتراک بگذارید

10912 بازدید

داغ ترین مطالب هفته

آخرین اخبار دکوراسیون

  ویدیو های دکوراسیون داخلی

   دکوراسیون آشپزخانه

    چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

     خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

      کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم