دیزاین اتاق های هتل

چگونه به دکوراسیون اتاق های هتل روح ببخشیم؟

یکی از رازهای موفقیت هتل ها استفاده از وسایل تزئینی در دکوراسیون داخلی اتاق است. با استفاده از وسایل تزئینی و چیدمان دقیق، می توانید روح تازه ای به اتاق های هتل دهید و این امر باعث بهتر شدن روحیه مهمان ها و ارتقاء سطح کیفی دکوراسیون هتل خواهد شد. در این جا به چند شگرد ساده اما کارا در بهتر نشان دادن فضای اتاق ها اشاره خواهیم کرد.

معماری داخلی اتاق های هتل

رنگ، یکی از کم هزینه ترین ابزارهایی ست که می توانید در هتل از آن استفاده کنید. رنگ هایی را انتخاب کنید که متضاد یا مکمل یکدیگر باشد. رنگ کردن قسمت بالای طاقچه، در بهتر نشان دادن فضای اتاق مؤثر است. هم چنین استفاده از یک تابلوی هنری رنگی، هنگام نگاه کردن خوشایند به نظر می رسد. کوسن های رنگی روی صندلی و کاناپه به مبلمان طراوت و زندگی می بخشند. حتی استفاده از یک قالیچه رنگی بر زیبایی و صمیمیت فضا می افزاید. با استفاده از حوله های رنگی، پرده ها و شمع های متنوع می توانید حمام هتل را از یک فضای خسته کننده خارج کنید.

دکوراسیون داخلی اتاق های هتل

نور، از دیگر ابزارهای مؤثر در زیبایی اتاق های هتل است که با استفاده از آن می توانید دکوراسیون اتاق را برجسته کنید و به فضای ورودی خسته کننده، جان تازه ای ببخشید. برای مثال با استفاده از نورپردازی بر روی شومینه، می توانید لوازم هنری روی آن را درخشان تر و واضح تر کنید. همچنین نورپردازی بر روی گیاهانی که در اتاق وجود دارند، می تواند فضای رمانتیک و دلچسبی ایجاد کند.

پرده می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی دیوارها داشته باشد و آنها را از سادگی در بیاورد. نیازی به استفاده از پارچه های گران ابریشم نیست. شما می توانید با استفاده از پارچه های معمولی اما جذاب و گیرا، به اتاق جلوه دهید.

طراحی داخلی اتاق های هتل

پنجره ها محل خوبی برای انعکاس نور به داخل اتاق هستند، اما پنجره بدون پرده اصلا برای یک اتاق مناسب نیست، زیرا نبود پرده سبب می شود نور زننده ای داخل اتاق بتابد و تماشای تلویزیون با چنین نوری مشکل شود. با استفاده از پرده های رنگی، نمای اتاق تغییر می کند و دیگران نیز نمی توانند وارد حریم خصوصی مسافران شوند.

استفاده از گل ها و گیاهان نیز می تواند راهی جهت زیباتر کردن اتاق باشد؛ با توجه به این نکته که برخی افراد طرفدار گل های خشک و برخی دیگر طرفدار گلهای تازه هستند و باید سلیفه هر دو گروه را در نظر بگیرید. به جای گل ها و گلدان های حجیم از شاخه ها و گل های باریک و مدرن استفاده کنید. اگر از یک ایرانی باسلیقه و خوش ذوق بپرسید چه چیزی در چیدمان شرقی می تواند فضای اتاق را از یکنواختی و سردی خارج کند، می گوید پل زدن به طبیعت و کمک گرفتن از زیبایی های آن، بهترین راه برای تلطیف فضای اتاق است.

همچنین نگهداری از ماهی ها و آبزیان تزئینی در آکواریوم های خانگی، نه تنها جنبه زینتی دارد و به چیدمان اتاق جلوه می بخشد، بلکه جنبه روحی نیز دارد و در سلامت روان مسافران تأثیر می گذارد و آرامش بخش است.

طراحی داخلی اتاق های هتل

یکی از مهم ترین قسمت های هتل، اتاق خواب است، زیرا محل آسایش و آرامش مهمان شماست. تخت خواب را به عنوان مرکز توجه قرار دهید و از طرح ها و مدل هایی استفاده کنید که توجه همگان را به خود جلب کند. بهتر است از تشکهای پر و نرم استفاده کنید که هم ظاهر زیبایی دارند، هم بسیار نرم و مناسب هستند. با استفاده از رنگ آبی می توانید آرامش اتاق را دوبرابر کنید. یکی از بهترین راه های تزئین اتاق خواب، استفاده از انواع لامپ هاست. از دیگر نکات ظریف جهت زیباتر شدن اتاق های هتل، استفاده از وسایل رنگی در اتاق است که باعث کوچکتر یا بزرگترشدن فضا میشود. همچنین قرار دادن یک سبد سیار در کنار کاناپه دکوراسیون اتاق را زیباتر می کند. پرده های رنگی و بلندی که به چوب پرده نصب شده اند، زیبایی خاصی به اتاق می دهند.

دکوراسیون داخلی اتاق های هتل

استفاده از پرده به صورت دوتایی برای وسیع نشان دادن فضا مفید است یک لامپ آبی روی میز کنار تلویزیون تماشای تلویزیون درشب لذت بخش تر خواهد کرد. آینه ها نیز از دیگر عناصر تاثیرگذار طراحی دکوراسیون داخلی اتاق ها هستند. با استفاده از یک آینه قدی و لامپ، نور بیشتری به فضای اتاق منعکس می شود. توجه به این موارد، در کنار فراهم نمودن سایر امکانات رفاهی استان میزان رضایت مسافران از اقامت در هتل را افزایش خواهد داد که امر خود بهترین و موثرترین تبلیغ، جهت جذب سایر گردشگران است.

دکوراسیون داخلی اتاق های هتل

تحریریه دکوبوم

منبع: سالنامه ایرانا-مقاله ای از کتاب تجهیزات هتل- نوشته سپیده دبیری

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  7492 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم