۱۰ ایده برای دکوراسیون نشیمن کوچک

اجازه ندهید اتاق نشیمن کوچک سبک دکوراسیون شما را تحت تاثیر قرار دهد. مهم نیست  اتاق نشیمن در خانه شما چقدر کوچک است، چه مالک یا موقتا در خانه ای اجاره ای باشید، همچنان خانه شما می تواند شیک و کاربردی باشد در ادامه با وبسایت دکوبوم با بهترین ترفندهای دکوراسیون نشیمن هایی با ابعاد کوچک همراه باشید….   

۱- از زوایای غیرمعمول نشیمن استفاده کنید!

یک اتاق نشیمن با شکل نامناسب  و دارای قناصی ممکن است برای تزئین گیج کننده باشد ، اما هیچ فضایی برای داشتن یک دکوراسیون زیبا  و کاربردی محدودیت محسوب نمی شود شما می توانید یک دیوار عجیب و غریب را به یک نقطه کانونی تبدیل کنید.  برای مثال فضای عمودی اطراف درب اتاق خواب خود را به گالری دیواری  تبدیل کنیدو یا اگر نمی دانید مبل را کجا قرار دهید؟ انتخاب کاغذ دیواری با الگوی برجسته می تواند نقطه کانونی خوبی برای قرارگیری مبل ایجاد کند.

۲-پترن های پارچه

دو عکس از یک اتاق نشیمن کوچک با پارچه ای خلاقانه

یک اتاق نشیمن کوچک را با افزودن پارچه های دارای الگو و پترن ها به یک پناهگاه  دنج با سبک دکوراسیون بوهو تبدیل کنید . در  دکوراسیون این خانه تعداد زیادی پترن در منسوجات فضا را جذاب تر کرده و از نظر بصری گردش چشم و سبک دکوراسیون را تحت تاثیر خوبی قرار داده است.

۳-فضای خسته کننده را تغییر دهید!

اگر اتاق نشیمن شما فاقد جزئیات  است، ایجاد تغییرات مقرون به صرفه و منحصر به فرد بدون انجام بازسازی پرهزینه آسان است. سبک شخصی خود را برای ایجاد یک نقطه کانونی چشم نواز در دکوراسیون اعمال کنید.

۴- ارتفاع سقف را با راه راه های عمودی بیشتر نشان دهید!

اگر سقف اتاق نشیمن  منزل شما کوتاه است و باعث می شود فضا کوچکتر به نظر برسد در دیوار های خانه با استفاده از  رنگ یا کاغذ دیواری با طرح نوارهای عمودی می توانید اتاق را با ارتفاع سقف بالاتر نشان دهید.

اتاق نشیمن با دیوارهای آبی با راه راه های عمودی

۵-یک اتاق نشیمن لوکس ایجاد کنید!

اتاق نشیمن پرآذین با رنگ های نقره ای در لندن

 این اتاق نشیمن کوچک در این آپارتمان لوکس در لندن که توسط دیوید لانگ دیزاینز  مشهور طراحی شده است، مظهر یک فضای شیک  وسلطنتی اما  کوچک است. یک پالت خاکستری نقره ای در زمینه به همراه لایه ای از اکسسوری زیبا و پارچه های شاد و تابلوی هنری توانسته به زیبایی فضا را بزرگتر و لوکس نمایش دهد.

۶-به شکاف و فضای خالی پشت مبلمان فکر کنید!

اتاق نشیمن با قفسه های پشت کاناپه

افزودن قفسه در پشت مبلمان نشیمن راهکاری موثر برای افزودن جذابیت بصری و فضای ذخیره سازی به اتاق نشیمن شما است. در این طرح، رنگ های روشن و پنجره بزرگ نیز در سبک و بزرگتر نشان دادن فضا کمک نقش زیادی دارد.

۷- برای نشیمن کوچک از سبک مدرن استفاده کنید.

اگر به دنبال این هستید که دکوراسیون فضای خود را از ابتدا شروع کنید، اتاق نشیمن در این آپارتمان ۶۰۰ فوت مربعی که توسط Havenly تزئین شده است، فرمولی ساده برای تزئین فضای کوچک را نشان می دهد.

اتاق نشیمن سفید با درخت، میز کم ارتفاع و مبل کم ارتفاع

ابتدا مبلمان ظریفی را با رنگ های خنثی ترکیب کنید. میز جلومبلی با پایه های ظریف و تو خالی باعث ایجاد حس وسعت می شوند زیرا می توانید قسمت بیشتری از کف را ببینید. برای پر رنگ شدن، یک یا دو گیاه آپارتمانی و فرش طرح دار اضافه کنید. در مرحله بعد، فضای خالی پشت مبل اصلی نشیمن را با یک چاپ برجسته یا آینه بزرگ پر کنید و اگر به فضای کافی برای ذخیره سازی نیاز دارید برای بهینه سازی فضاهای ذخیره سازی دیواری را انتخاب کنید.

چگونه یک اتاق نشیمن با دکوراسیون مدرن طراحی کنیم؟

۸-مانند فرانسوی ها تزئین کنید:

اولاً،  فقط با وسایل ضروری دکور کنید  – یک مبل برای استراحت و یک ست ناهارخوری برای غذا خوردن یا کار کردن انتخاب کنید!

دوم، مجموعه کوچکی از تزیینات رسمی، از لوستر کریستالی گرفته تا آینه پر زرق و برق، شیک پاریسی را با عملکردی کاربردی ترکیب کنید.

۹- قطعات بزرگ دکوراسیونی را هماهنگ در نظر بگیرید.

بسیاری از طرح‌های midcentury ، مانند ست ناهارخوری سبک و پایه‌دار هستند که در اتاق‌های کوچک به نسبت بهتر به نظر می‌رسند. آینه های بزرگ و قدی پشت مبل، به زیبایی با متراژهای کوچک هماهنگ می شوند و از نظر بصری اندازه نشیمن را بزرگتر نشان می دهند.

۱۰-از یک ظاهر همسان و کسل کننده اجتناب کنید

این اتاق نشیمن به دلیل داشتن مبلمان کم ارتفاع از اندازه واقعی خود بزرگتر به نظر می رسد. با ترکیب مبلمان و دکورهای نامتناسب از دوره های مختلف، به فضای خود بافت و شخصیت بیشتری ببخشید. میتوانید با استفاده از مبل‌های مدرن و صندلی‌های چرمی قدیمی و قطعات بافت‌دار فضا را زنده و پویا نشان دهید.

موارد دیگری نیز برای دکوراسیون نشیمن های کوچک می تواند کمک کننده باشد:

 • برای شخصیت و هویت بخشیدن به فضا، بافت های بیشتری به فضا اضافه کنید.

 • مبل مناسب برای یک فضای باریک را پیدا کنید.

 • رنگ های زنده را فراموش نکنید.

 • با رنگ طلایی کمی براقیت بیافزایید.

 • به مقیاس مبلمان و فضای موجود توجه کنید!

 ایده های بیشتر :

ایده های خلاقانه برای دکوراسیون داخلی نشیمن های کوچک

تحریریه دکوبوم

منبع: thespruce

 

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2582 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم