۱۰ نکته برای طراحی اتاق کودک + ۵۱  نمونه اتاق کودک مدرن

۱۲طراحی و دکوراسیون فضایی برای کودک به منظور بازی و رشد او می تواند تجربه ای سرگرم کننده باشداما در عین حال موضوعی چالش برانگیز نیز هست زیرا ایجاد  اتاقی زیبا و کاربردی که کودک شما هم اکنون و هم سالهای سال عاشق آن بماند ، کار را سخت میکند!

اگر برای طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق کودکتان نیاز به کمک دارید با دکوبوم با نکته های کاربردی و نمونه های الهام بخش در ادامه همراه باشید….

۱-سادگی و قابلیت انطباق برای آینده

در خرید و انتخاب و یا چیدمان دکوراسیون اتاق کودک سعی نمایید با ساده نگه داشتن دکوراسیون ، فضای بیشتری برای بازی ایجاد کنید و یک بوم خنثی ارائه دهید که با رشد کودک به راحتی قابل به و تطبیق باشد.

۲-فضایی کودکانه و متناسب با کودک طراحی کنید!

برای طراحی اتاق کودک سعی کنید دکوراسیون را متناسب با  قد و دسترسی آسان برای او و مکانی امن و کودکانه متناسب با نیاز های کودک طراحی کنید .

۳-تمرکز روی بازی

برای ایجاد اتاقی که کودک شما عاشق آن باشد ،  بایستی سعی کنید روی کاری که بیشتر دوست دارد انجام دهد تمرکز کنید: بازی کردن!

المان های سرگرم کننده را در اولویت قرار دهید و به طراحی خود اضافه کنیدیک دیوار تخته سیاه یا یک دیوار صخره نوردی امن ، سرسره تختخواب یا چادر یا حتی دیواری برای نقاشی کردن هر آنچه او را به بازی کردن تشویق کند.

۴- مکان جادویی

بچه ها دنیا را متفاوت از بزرگسالان می بینند و تخیل و جادو را به زندگی روزمره تزریق می کنند. به آنها  موقعیت خیال پردازی دهید چند چراغ ارزان قیمت با  برچسب های ستاره سقفی درخشان بدهید او را به کهکشان ماجراجویی می برد. البته در اینکار زیاده روی نکنید اما به کودک اجازه دهید تا خلاقیت خود را تقویت و ذهن خود را بازتر کند.

۵-از فضای کودک خود نهایت استفاده را ببرید.

چه دکوراسیون اتاق کودک کوچکی را به عهده دارید و چه اتاقی بزرگ فرقی ندارد ، استفاده حداکثری از فضای کودک یک ضرورت مطلق است که می توانید با  مبلمان چندمنظوره و قابل تغییر به فضا بیافزایید.

۶- افزایش فضای ذخیره سازی

از اسباب بازی ها ، بازی ها و کتابها گرفته تا لباس ها که همیشه در حال تغییر سایز هستند نیاز به جای معینی دارند زیرا ، بچه ها وسایل زیادی دارند.

برای جلوگیری از بهم ریختگی به کمک نیاز دارید؟ قلاب ، قفسه های کتاب دیواری ، جعبه های نگهداری زیر تخت و مبلمان با محفظه داخلی گزینه های عالی هستند و می توانند فضای ذخیره سازی شما را دو برابر کنند .

۷-بازی با رنگ

کودکان رنگ را دوست دارند ، اما انتخاب یک رنگ مناسب می تواند سخت باشد مطمئناً ، دختر کوچک شما ممکن است همه چیز را به رنگ صورتی دوست داشته باشد ، اما این بدان معنا نیست که بعداً هم همینطور خواهد .

به دنبال یک راه حل طولانی مدت هستید؟

میتوانید در اجزای اصلی از رنگ های خنثی و  قابل انطباق در سنین بالاتر برای کودک بهره گیرید و در اکسسوری ها و تم های کودکانه رنگ مورد علاقه یا رنگ های شاد و دلخواهتان را بیافزایید.

۸-الگوها و بافت ها را ترکیب کنید.

راز زیبایی اتاق های کودک که در مجلات میبینید و به ان ها علاقه دارید لایه بندی فضاست این موضوع یک راز مخفی  برای  طراحان حرفه ای است که با استفاده از ترکیب لایه های غنی ، بافتها و الگوهای گرافیکی و رنگ ها برای ایجاد یک فضای متعادل و بصری جالب استفاده میکنند.

۹-دست و ذهن کوچک او  را مشغول کنید.

اگر فضای کافی دارید ، یک کارگاه  مناسب  برای انجام هنرها و صنایع دستی و نمایش خلاقیت ها ایجاد کنید. تهیه مکانی برای رنگ آمیزی یا خمیر بازی و گل بازی می تواند به رشد جسمی و روحی او نیز کمک کند همینطور  هنگامی که کودک شما بزرگتر می شود  یک فضای کاری شخصی می تواند مفید واقع شود و مکانی آرام برای مطالعه و انجام تکالیف را ارائه دهد. 

۱۰-به آنها فضایی بدهید تا از همه چیز دور شوند.

همه ما باید هر از گاهی از همه دغدغه ها دور شویم. ایجاد یک گوشه دنج برای خلوت و تنهایی کتاب خواندن و بازی کردن و البته امن و قابل رویت برای مراقبت از آنها موضوعی است که یک اتاق کاربردی و مدرن نیاز دارد  با تصاویر همراه باشید…..

تحریریه دکوبوم

نویسنده : غزاله عزالدین

منبع: home-designing- thespruce

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  6845 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم