۱۰۰ نمونه طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی

حمام  و سرویس بهداشتی از حوزه های مرطوب و بهداشتی در منزل محسوب می شوند از این رو به عنوان قسمتی خصوصی در منزل که به طور مداوم با آن سر وکار داریم بایستی فضایی کاربردی برای عملکرد مناسب و همچنین زیبا برای  جلوگیری از یکنواختی با طراحی مناسب ایجاد نماییم. نزدیکی یا قرارگیری حوزه حمام در اتاق خواب احساس راحتی بیشتری ایجاد می کند و با حفظ حریم شخصی آسایش بیشتری را به ارمغان می آورد.

در برنامه ریزی برای طراحی حمام، گزینه های زیادی وجود دارد که انتخاب سبک، مبلمان و رنگ ها در دکوراسیون به سلیقه و کاربران فضا بستگی دارد.

برای طراحی دکوراسیون حمامی الهام بخش بایستی اکسسوری ها، مبلمان و تجهیزات مناسب را بسته به نیاز انتخاب کنید .

همیشه با توجه به نیازهای کاربران اصلی برنامه ریزی کنید مهم است متریال ها و ویژگی های فضا را بر این اساس انتخاب کنید.

حمام برای کودکان و بزرگسالان از ویژگی های مختلفی برخوردار است.برای حمام کودک و سالمندان، برای جلوگیری از آسیب، از سطوح غیرشفاف و لبه گرد استفاده کنید. شما همچنین می توانید تشک ضد لغزش قرار دهید.

همچنین برای سازگاری برای افراد معلول ریل هایی نزدیک به دیوارها و نزدیک به توالت  در نظر بگیرید. سینک دیواری را  به نحوی در نظر بگیرید تا افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند با راحتی بتوانند به آن نزدیک شوند.

فضای مناسب برای راحتی در داخل حمام نیز بسیار مهم است اجازه دهید فضا برای نشستن، ایستادن، وارد شدن و خروج از وان یا دوش و حرکت در اطراف موجود باشد.

شما می توانید از قفسه شیشه ای برای نگهداری لوازم آرایشی استفاده کنید افزودن فضاهای ذخیره سازی به کاربردی نمودن فضا کمک میکند و اقلام مورد نیاز را بدون خیس شدن و آسیب به راحتی محفوظ نگه می دارد می توانید با استفاده بهینه از فضا از کمدهای از کف تا سقف استفاده کنید.

از لحاظ استراتژیک از آینه ها، پنجره ها و شیشه ها استفاده کنید زیرا حس شفافیت را بیشتر نموده و نور تاثیر زیادی بر عدم یکنواختی و پویایی فضا با ایجاد انعکاس دارد.

برخی از حمام ها و سونا های کوچک دارای سقف های با ارتفاع خیلی زیاد هستند در این موارد از سقف کاذب با روشنایی مناسب استفاده کنید.

 از دیگر نکات ضروری تهویه مناسب  و یا وجود پنجره برای ورود نور کافی و تهویه هوا می باشد ابعاد فضا را برای تغییرات و انتقال هوا در نظر بگیرید. و فن مناسبی را به این منظور انتخاب کنید.

انتخاب طرح رنگی خوب به شما کمک می کند حمام کوچکی را بزرگتر نشان دهید به همین دلیل از تاثیرات نور و رنگ ها غافل نشوید.

رنگ سفید برای حمام بی نظیر است و حمام را بسیار تمیز، تازه و مناسب هر سبک نشان می دهد. بعضی از رنگ های استیل و دیگران از رنگ های تیره استفاده می کنند. هر کدام از رنگ های مورد استفاده شما می تواند بسته به سبک مناسب باشد فقط مطمئن شوید که دارای هماهنگی با سایر اجزا می باشد و همینطور احساس پاک و جذابی ایجاد می کند.

بهتر است از کاشی های سرامیکی برای کفپوش استفاده کنیداز آنجایی که اندازه ها و طرح های مختلف کاشی ها می باشد، می توانید انتخاب کنید که کدام یک برای طراحی شما مناسب است.

فراموش نکنید در حمام از زیاده روی درباره اکسسوری ها و دکوری ها بپرهیزید  و طراحی و سبک را در نظر بگیرید می توانید از شیشه های تزئینی، چراغ، گیاهان، گل ها، سنگ ها و .. استفاده کنید.

در انتخاب مبلمان ،اندازه و شکل مناسب را برای وان حمام و دوش دقت کنید و به کارایی بیشتر از زیبایی اهمیت دهید در ادامه با نمونه  دکوراسیون داخلی حمام هایی الهام بخش  و گیرا با دکوبوم همراه باشید….

تحریریه دکوبوم

منبع: homedesignlover

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  4805 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم