۳ ترفند فوری برای روشن تر کردن اتاق های تاریک

اگرچه هنگام شب و زمان خواب و استراحت کمبود نور آزاردهنده ویژگی مطلوبی محسوب می شود اما در طول روز به فضایی با نور کافی، روشن و پر انرژی برای فعالیت های مختلف نیاز داریم در اتاق هایی که نور خورشید به طور مستقیم یا مطلوبی  وارد فضا نمی شود به ویژه در اتاق های کوچک تیرگی به راحتی بر فضا غالب می شود و در نتیجه حوزه های مختلف را خیلی تاریک و خسته کننده کرده و افسردگی و ناامیدی را در بردارد سه راه ساده برای روشن شدن دکوراسیون اتاق های کم نور وجود دارد که این سه نکته آسان به شما کمک می کند تا فضای اتاق خود را بدون تغییر یا بازسازی اساسی روشن تر نمایید و احساس بهتری از دکوراسیون داشته باشید….

ترفند ۱: تعویض Lightbulbs

اگر هنوز از لامپهای رشته ای استفاده می کنید، اولین گام این است که آنها را با چراغ های LED  تعویض نمایید این لامپ ها علاوه بر مدت زمان استفاده طولانی تر، کارآمدتر هستند و ویژگی قابلیت تنظیم LEDها کمک می کند بتوانید به راحتی میزان روشنایی خود را بسته به زمان های مختلف روز و بسته به نیاز تغییر دهید.

 ترفند ۲: پرده های ظریف

اگر شما پانل های پرده ای ضخیمی دارید، از پرده های ظریف که نور طبیعی بیشتری را وارد فضا می کنند مانند پانل های حریر استفاده کنید اگر برای حفظ حریم خصوصی و دید از بیرون نگرانید از سبک پرده های سنتی با لایه های بیشتر کمک بگیرید تا در زمان دلخواه نور را تنظیم کنید و میزان نور را در طول روز به حداکثر و در شب برای محرمیت و آرامش بیشتر کاهش دهید. پرده های حریر نیز یک گزینه عالی برای اتاق های ناهار خوری و نشیمن است که نور طبیعی را تا حد ممکن جذب و وارد فضا می نماید.

ترفند فوری برای روشن تر کردن اتاق های تاریک

ترفند ۳: جایگزینی تابلو های دکوری با آینه

در دکوراسیون حوزه های مختلف منزل، آثار هنری و آینه را روی دیوار باهم ترکیب کنید. سعی کنید برای افزایش انعکاس، آینه ها را بیشتر کنید تا علاوه بر روشن تر شدن فضا را بزرگتر نشان دهد.

ترفند فوری برای روشن تر کردن اتاق های تاریک

اگر احساس می کنید آینه جایگزین خوبی برای اقلام دکوری دیواری شما نیست یک آینه شیک با طراحی سرگرم کننده را انتخاب کنید فریم آینه های متفاوت، براق و مات، روستایی و طبیعی، یا رنگی نیز می توانند انتخاب های بیشتری دارای سبک های مختلف برای مطابقت با زیبایی شناسی دکوراسیون شما در اختیارتان قرار دهد.

ترفندهای تکمیلی:

راه های دیگری برای افزایش میزان نور و روشنتر شدن در دکوراسیون وجود دارد به راهکارهای بالا اکتفا نکنید و تاثیر معجزه آسای رنگ ها را فراموش نکنید زیرا رنگ و نور در دکوراسیون دو عنصر اساسی و تاثیرگذار برهم هستند برای مثال رنگ سفید رنگ نور طبیعی را در هر اتاقی تقویت می کند و در مبلمان یا کابینت آشپزخانه احساس خاصی در فضا ایجاد می کند. برای ایجاد احساس یک روز آفتابی می توانید دیوارها را با تاچی از رنگ زرد رنگ آمیزی و تلفیق کنید و از رنگ های دلخواه  برای افزایش یا کاهش اثر نور استفاده کنید.

ترفند فوری برای روشن تر کردن اتاق های تاریک

ترفند فوری برای روشن تر کردن اتاق های تاریک

تحریریه دکوبوم

منبع: bhg

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3461 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم