۴ راهکار برای انتخاب های سریع و مطمئن در دکوراسیون

انتخاب مبلمان، رنگ، سبک و نوع چیدمان فضا از چالش های طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود به خصوص حین انتخاب اولیه برای دکوراسیون فضایی جدید افراد دچار مشکل می شوند و احساس غرق شدن در دنیای نامحدودی از تنوع دنیای دکوراسیون و دچار  مبهوت گشتن و به نوعی یخ زدن برای انتخاب می گردند به دلیل این مشکل رایج این راهکارهای ساده به شما کمک می کند در حین انتخاب برای دکوراسیون سریع تر و مطمئن تر تصمیم بگیرید در ادامه با دکوبوم همراه باشید….

انتخاب های خود را محدود کنید!

 منابع الهام بخش دکوراسیونی بسیار زیادی در اطراف ما وجود دارد (تلویزیون، وبلاگ ها، Pinterest، مجلات) که اغلب می تواند احساس منحصر به فرد و جذابی در افراد ایجاد کند اما فراموش نکنید گاهی اوقات با در نظر گرفتن همه گزینه ها، کار خودمان را سخت تر می کنیم. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید برای رنگ اتاق نشیمن خاکستری را انتخاب کنید تنها چند گزینه رنگ را در نظر بگیرید در این صورت با دنیای نامحدوی از رنگ های مختلف مواجه نمی شوید که انتخاب را برایتان مشکل تر کند. زیرا همه این گزینه ها هر کدام می توانند انتخاب خوبی باشند و فکر کردن برای انتخاب یکی احساس سردرگمی و دیوانه کننده ای ایجاد می کند بنابراین خود را به دو یا سه طیف رنگی محدود کنید، سپس به احساس خود اعتماد کنید و بهترین گزینه  را با توجه به سلیقه کاربردی بودن برای فضا و با در نظر گرفتن مبلمان  برای دکوراسیون فضای خودتان انتخاب کنید.

راهکارهای انتخاب های سریع و مطمئن در دکوراسیون

عادت ها و سبک زندگی خود را فراموش نکنید!

  برای انتخاب گزینه های مختلف دکوراسیون از سبک، رنگ و یا انتخاب مبلمان به یاد داشته باشید ممکن است شما تصاویر الهام بخشی را مشاهده کنید و بسیار مورد پسند شما باشد اما نکته مهم در انتخاب هماهنگی تصاویر و انتخاب شما با فضای موجود و با توجه به نیاز های شماست قبل از خرید، فکر کنید که چقدر علاقه شما به یک پالت رنگی خاص، سبک مبل، یا پارچه، می تواند دوام داشته باشد و حاضر به استفاده طولانی مدت از آن هستید یا خیر.

نکته بعد و بسیار مهم سبک زندگی شماست اگر حیوان خانگی دارید برخی متریال ها ممکن است برایتان مناسب نباشد یا اگر فضای کوچکی دارید برخی رنگ های تیره یا اگر کودک در منزل دارید مبلمان با رنگ های روشن اگرچه زیبا هستند انتخاب خوبی برای شما محسوب نمیشوند.

راهکارهای انتخاب های سریع و مطمئن در دکوراسیون

انتخاب های جسورانه را فراموش نکنید!

انتخاب های ایمن می توانند بسیار مطمئن و کاربردی باشند اما همیشه سرگرم کننده نیستند هنگام دکوراسیون فضا  فراموش نکنید زندگی خیلی کوتاه است و کاش رنگی جالب یا پارچه ای سرگرم کننده را به کار ببرید اگر از دسته افرادی هستید که همیشه در مجلات یا عکس های الهام بخش، دیگران را  برای انتخاب های جسورانه تحسین می کنید، چرا در فضای خود چیزی جدیدی را امتحان نکنید؟ با توجه به تناسبات تفکر کنید اما با انتخاب های جسورانه فضا را هیجان انگیزتر و پویاتر نمایید.

راهکارهای انتخاب های سریع و مطمئن در دکوراسیون

از طراحان داخلی کمک بگیرید!

اگر این چالش را نمی توانید به تنهایی سپری کنید از طراحان داخلی به صورت تخصصی کمک بگیرید این کار صرفه جویی در زمان و هزینه ها در طولانی مدت در بر خواهد داشت که انتخاب های اشتباه منجر به دوباره کاری یا صرف هزینه دوباره برای خرید های نادرست و یا  عدم ایجاد احساسات منفی حاصل از دکوراسیون اشتباه در فضای منزل می شود.

راهکارهای انتخاب های سریع و مطمئن در دکوراسیون

تحریریه دکوبوم

منبع: bhg

 

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2847 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم