50 طرح نمای ساختمان مدرن – نمونه های جذاب و به روز

۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن

نمای ساختمان‌ها چهره سازه‌ها را تشکیل می‌دهند و طراحی آن‌ها بخشی مهمی در معماری محسوب می‌شود. نما نه‌تنها عنصری است که اولین تصور را از ساختمان به نمایش می‌گذارد، بلکه نقش زیادی در بهره‌وری انرژی، ایمنی، حفاظت و آسایش ساکنان دارد. امروزه طراحی نما به زمینه‌ای برای آزمایش و خلاقیت در معماری تبدیل‌شده است. استفاده از مصالح، فناوری‌ها و تکنیک‌های جدید ساخت و ساز امکان ایجاد ساختمان‌های نوآورانه و پایدار را فراهم می‌کند. برای آشنایی بیشتر با برخی ایده‌های خلاقانه در زمینه طراحی نما ساختمان، ما ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن را آماده کرده‌ایم.

اصول اولیه در طراحی نما

هنگام طراحی نما برای ساختمان‌های مختلف باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد. در ادامه، با ۵ نکته مهم برای طراحی ساختمان آشنا می‌شویم.

تقارن

بسیاری از بهترین بناهای تاریخی شناخته شده، متقارن هستند. این طراحی تصادفی نیست؛ زیرا به طور کلی، تقارن در ساختمان، سادگی را منتقل می‌کند که برای همه خوشایند است. پیروی از دستورالعمل‌های اولیه تقارن، نقطه شروع خوبی برای طراحی نما است. وقتی صحبت از بهبود طراحی نما می‌شود، تا حد امکان به دنبال خطوط ساده، مستقیم و متقارن باشید.

انسجام

در راستای حفظ یک طراحی بهینه نما، ساختمان‌ها نباید دارای چندین سبک متناقض باشند؛ زیرا ممکن است چشم را آزار دهند. به این ترتیب، بهتر است سبک واحد را انتخاب کنید و یکنواختی به ساختمان بدهید. تجزیه و تحلیل کنید که کدام سبک برای محیط مناسب‌تر است و سعی کنید آن را دنبال و حفظ کنید. این بدان معنا نیست که نمی‌توان به جزئیات منحصر به فرد فکر کرد.

اهمیت محیط اطراف

هنگام طراحی نمای ساختمان، محیط بسیار اهمیت دارد. اگر می‌خواهید سبک نمای خانه خود را تغییر دهید، در نظر بگیرید که در چه محیطی قرار است ساخته شود. آب و هوا را نیز در نظر بگیرید و سعی کنید از محیط خود نهایت استفاده را ببرید. به عنوان مثال، اگر محل خانه شما سایه زیادی دارد، سعی کنید از قرار دادن درختان زیاد در اطراف خانه خودداری کنید، زیرا احتمال ورود نور طبیعی را بیشتر کاهش می‌دهند. در این مورد، بهتر است نمای ساختمان شما پنجره زیادی داشته باشد.

مصالح برای نمای ساختمان

مصالح نیز نقش اساسی در طراحی نما دارند. اول از همه، متریال‌هایی که در نما به کار رفته‌اند، می‌توانند به طور قابل‌توجهی بر ظاهر و زیبایی کلی خانه تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، موادی مانند سنگ یا آجر می‌توانند ظاهری سنتی و کلاسیک را ارائه دهند، در حالی که موادی مانند شیشه و مرمر ظاهری مدرن و امروزی ایجاد کنند.

مصالح نما علاوه بر ظاهر می‌تواند در دوام و مقاومت خانه نیز تاثیرگذار باشد. به این ترتیب، مصالح مناسب می‌تواند به محافظت از ساختار خانه در برابر عوامل طبیعی مانند باران، برف، سرما و … کمک کند و از بروز مشکلاتی مانند رطوبت و نفوذ آب جلوگیری به عمل آورد.

در انتخاب متریال برای نمای خانه نیز باید به بهره‌وری انرژی توجه داشت. برخی از مواد، مانند سیستم‌های عایق حرارتی می‌توانند به خنک نگه داشتن فضای داخلی در تابستان و گرم‌تر ماندن فضا در زمستان کمک کنند. این مصالح هزینه‌های مربوط به انرژی را در طولانی مدت کاهش می‌دهند.

رنگ و پرداخت نما

رنگ و پرداخت نهایی در پیاده‌سازی نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد. پرداخت نهایی به لایه خارجی می‌گویند که روی عایق اعمال می‌شود و برای محافظت از عایق‌های زیرین و ارائه ظاهری زیبا و جذاب به نما انجام می‌شود.

نمونه های طراحی نمای ساختمان مدرن

وقتی صحبت از ایده‌پردازی و طراحی به میان می‌آید، هیچ‌چیز مانند عکس و تصویر تاثیرگذار نیست. به همین دلیل، در این بخش به سراغ ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن در گوشه‌کنار جهان می‌رویم تا با ایده‌های خلاقانه طراحان مختلف آشنا شویم.

۱. هتل El Blok

پانل‌های بتنی سوراخ‌دار، نمای هتل ال بلوک را تشکیل می‌دهند؛ سازه‌ای با طراحی پایدار که توسط Fuster + Architects در جزیره‌ای در نزدیکی پورتوریکو طراحی شده است. هر پانل به صورت جداگانه می‌چرخد و با توجه به ترجیحات میهمانان اجازه می‌دهد نور بیشتر یا کمتری داشته باشند.

50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲. خانه‌ای در جزیره هاربر

خانه‌ای در جزیره هاربر در باهاما از دیوارهای چوبی برای تنظیم نور خورشید و نسیم استفاده کرده است. در شب، نور از درون فیلتر می‌کند تا به ساختار طراحی شده توسط “لوبرانو سیوارا” جلوه یک نورافکن در مقیاس بزرگ را ببخشد.

جزیره هاربر 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳. خانه مویامویا در توکیو

ورقه‌های نازک مش فولادی در خانه مویامویا در توکیو، توسط معمار “فومیهیکو سانو: طراحی شده‌اند. محفظه دو لایه، از ساکنان در برابر اشعه نور خورشید و چشمان کنجکاو همسایه‌ها محافظت می‌کند.

مویامویا در توکیو 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴. کتابخانه Beinecke

یکی دیگر از ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن به کتابخانه نسخ خطی کمیاب Beinecke در دانشگاه ییل در آمریکا تعلق دارد. معماران برای محافظت از محتویات ارزشمند این ساختمان، از صفحات نیمه شفاف مرمری استفاده کرده‌اند. به‌کارگیری این مواد به فضای داخلی، درخششی گرم و لطیف می‌بخشد.

Beinecke 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۵. خانه FR

در طراحی نمای خانه FR از پانل‌های فلزی افقی استفاده شده است. نوارهای ضخیم و نازک متناوب از فلز، این تصور را ایجاد می‌کنند که انگار نما از سنگ ساخته شده است.

FR 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۶. خانه کوبوگو

خانه کوبوگو در سائوپائولو توسط Marcio Kogan و Carolina Castroviejo از استودیو MK27 طراحی شده است. این ساختمان با دیوارهای سنگی توری شکل، از ساکنانش در برابر آفتاب خشن محافظت می‌کند.

کوبوگو 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۷. کتابخانه Folkwang

کتابخانه Folkwang در آلمان مجموعه‌ای از محصولات خود را در یک ساختمان شیشه‌ای نگهداری می‌کند. این بنا توسط معمار “مکس دادلر” طراحی شده است. استفاده از شیشه شفاف، درخشش محیطی را در داخل و خارج ساختمان ایجاد می‌کند.

Folkwang 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۸. غرفه‌ای در آلمان

انگورهای پیچکی در چارچوب فولادی می‌پیچند تا ساختمان پرچین را تشکیل دهند. این غرفه در روستوک آلمان توسط آتلیه کمپ تیل طراحی شده است.

آلمان 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۹. اقامتگاهی در هند

یکی دیگر از ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن به اقامتگاهی در هند اختصاص دارد. در اقامتگاهی که توسط استودیو Spacefiction طراحی شده است، سعی بر این بود که هر واحد حریم خصوصی خود را داشته باشد. در نمای این ساختمان، از سیمان استفاده شده است.

هند 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۰. هتل حیدرآباد

این هتل در حیدرآباد هند با ۲۷۰ اتاق توسط شرکت SOM از نیویورک طراحی شده است. در طراحی نما تلاش بر این بوده است که کلیشه‌های رایج در دیگر هتل‌ها شکسته شوند. این پروژه به دلیل اجرای عمیق استراتژی‌های طراحی پایدار، با توجه ویژه به رابطه ساختمان با سایت، نور روز و نماها متمایز است.

حیدرآباد 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۱. نمای یک آپارتمان از PLAN LOCI

نمای بیرونی این آپارتمان توسط Plan Loci طراحی شده است. نما در حالی که فضای کف را به حداکثر می‌رساند، یکنواختی ظاهری خود را با هندسه‌های دقیق می‌شکند. استفاده از فلز خاکستری در نما حس و حال صنعتی به این ساختمان می‌بخشد. این در حالی است که از چوب در بالکن‌ها استفاده شده است تا ساکنان صمیمیت و گرمای خانه را احساس کنند.

PLAN LOCI 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۲. مجتمع هالسیون

این مجتمع تجاری که توسط شرکت معماری VSDP طراحی شده، یکی دیگر از ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن است. در نما از ترکیبات انتزاعی هندسی برای فاصله گرفتن از کلیشه‌های رایج در طراحی نما استفاده کرده‌اند. این نما از پانل‌های آلومینیومی ساندویچ شده تشکیل شده است که از سوی سازنده آن “هانتر داگلاس” Quadro Clad نامیده می‌شود. پانل‌های ۱۲.۵ میلی متری، شبیه باله هواپیما یا قالب‌های جانبی خودروهای فرمول یک هستند.

هالسیون 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۳. ساختمان VM در کپنهاگ

این ساختمان که بخشی از آن تجاری و بخشی دیگر مسکونی است، در کپنهاگ و توسط JDS Architects و BIG طراحی شده است. نمای ساختمان به شکل‌های V و M با بالکن‌هایی که مانند منقار پرندگان بیرون زده‌اند، دیده می‌شود.

کپنهاگ 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۴. میدان موندل احمدآباد

دفتر معماری و طراحی Blocher Blocher India Pvt مجتمع ساختمانی چند منظوره میدان موندل را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است. شکل دادن به چهره شهر و جلب توجه بازدیدکنندگان، دو هدف اصلی برای طراحی نمای این ساختمان بودند. پایه‌های عمودی و شیشه‌های افقی ساخته شده از پروفیل‌های آلومینیومی سفید، جلوه‌ای ویژه به این ساختمان بخشیده‌اند.

احمدآباد 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۵. آکادمی مد Pearl

این آکادمی مد در جیپور هند توسط شرکت معماری Morphogenesis طراحی شد. آکادمی مد مروارید، یک پردیس است که با اهداف سازگاری با محیط‌زیست طراحی شده است. این موسسه، فضاهای تعاملی چند منظوره را برای کار کردن گروه‌های دانشجویی خلاق طراحی کرده است. مصالح مورد استفاده برای ساخت و ساز این ساختمان ترکیبی از سنگ محلی، فولاد، شیشه و بتن است که با در نظر گرفتن نیازهای اقلیمی منطقه انتخاب شده‌اند.

Pearl 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۶. موسسه مدیریت بین‌المللی IMI کلکته

یکی دیگر از ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن به طرحی از استودیو آبین اختصاص دارد. نمای موسسه مدیریت بین‌المللی IMI کلکته توسط استودیو طراحی آبین Abin طراحی شد. طبیعت در اشکال مختلف همیشه منبع الهام برای انسان بوده است. آسمان با حالت‌های مختلف و رنگ‌های مدام در حال تغییر خود، الهام‌بخش طراحی نمای این ساختمان بود. لمینت رنگی با شیشه PVB Vanceva در نما از الگوی تکراری پیروی نمی‌کند و نمادی از طبیعت غیرقابل پیش‌بینی آسمان و همچنین نشان‌دهنده نشاط جوانان امروزی است.

کلکته 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۷. مدرسه SHANMUGAM SSOCIATES

این مکان یک پردیس آموزشی است که توسط شرکت معماری Shanmugam Associates طراحی شده است. طراحی نمای این بنا از دیوارهای معبد Thiruvellarai و برخی خانه‌های منطقه الهام گرفته شد. روش ساخت و سازی که به طور پیوسته در این دیوارها دنبال شد، لایه‌بندی بود. مصالح به کار رفته در نمای ساختمان عمدتا سنگ، آجر، گل و ضایعات سیمان صنعتی هستند.

SHANMUGAM SSOCIATES 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۸. هگزالاس، استودیو آردته

هگزالاس Hexalace یک ساختمان تجاری با پلان باز است که عمدتا برای اهداف اجاره‌ای توسط Studio Ardete طراحی شد. با توجه به شرایط اقلیمی سخت شامل گرمای شدید و نمای ساختمان رو به غرب، نما به عنوان حائلی از عناصر لایه‌بندی طراحی شد. لایه بتنی به ضخامت ۸ سانتیمتر در نمای این ساختمان به کار رفته است.

استودیو آردته 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۱۹. کارخانه مارتین، استودیو آردته

بازسازی کارخانه مارتین توسط Studio Ardete انجام شده است. این پروژه در یک سایت صنعتی در پانچکولا، هند انجام شد. در نمای ساختمان، یک صفحه خارجی از مش فلزی منبسط شده به کار رفته است. علاوه بر این، یک لایه اضافی از پانل‌های FRP اضافه شد که به کاهش گرمای جنوب نیز کمک کرد. پانل‌های FRP در کارگاه صنعتی خود کارخانه ساخته شدند؛ زیرا طراحان می‌خواستند نمای بیرونی با هسته کارخانه هماهنگ شود.

مارتین، استودیو آردته 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۰. ساختمانTri-Tessellate

این طرح نیز شایسته قرار گرفتن در لیست ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن است. ساختمانTri-Tessellate توسط شرکت معماری AKDA در یک منطقه صنعتی در حال توسعه در هند طراحی شد. از آنجایی که شهر به طور اجتناب‌ناپذیری رشد می‌کند تا این مناطق صنعتی پیرامونی را در بر بگیرد، معماری آن نیز باید پاسخگوی این رشد و مهاجرت جمعیت باشد.

Tri-Tessellate 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۱. کافه بد

نمای کافه بد واقع در بمبئی توسط استودیوی طراحی NUDES با نزدیک به ۲۶ هزار کانال الکتریکی PVC بازیافت شده که ساختاری موج مانند ایجاد می‌کنند، ساخته شد.
پوست انسان یک سد آناتومیکی برای دفاع بدن در برابر عوامل بیماری زا و آسیب بین محیط داخلی و خارجی است. همچنین پایانه‌های عصبی دارد که به لمس، فشار، لرزش، آسیب بافت، گرما و سرما واکنش نشان می‌دهند. همین موضوع، منبع الهام برای طراحی نمای این ساختمان بوده است.

کافه بد 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۲. پنجاب کساری

دفتر مرکزی پنجاب کساری توسط Studio Symbiosis در هند برنده جایزه WA شد. نمای این دفتر به عنوان تلفیقی از معماری سنتی هند و فضای اداری معاصر طراحی شده است. هدف اصلی، کاهش گرما و بهینه‌سازی انرژی به کمک نمای ساختمان بود. با نمای متحرک این ساختمان دیگر نیازی به نور مصنوعی در طول روز وجود ندارد.

کساری 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۳. ساختمان NMAAHC

جای تعجب نیست که Adjaye Associates برنده مسابقه طراحی موزه ملی تاریخ و فرهنگ آمریکایی آفریقایی‌تبار اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی شد. دلیل این جایزه، نمای برنزی خیره‌کننده و دقیق این ساختمان بود.

NMAAHC 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۴. بانک شیمورا

بانک شیمورا توسط شرکت معماری emmanuelle moureaux طراحی شد. برای استقبال بیشتر مراجعان، در نمای این ساختمان لایه‌های رنگین به کار رفته است. زیبایی خیره‌کننده نما توجه رهگذران را نیز به خود جلب می‌کند.

شیمورا 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۵. آکوا تاور

یکی از ساختمان‌های زیبای شیکاگو، آکوا تاور است. استودیو گنگ، نمای مواج و سفید این ساختمان چند منظوره را طراحی کرد که در برابر آسمان آبی، مسحورکننده به نظر می‌رسد.

تاور 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۶. سالن کنسرت هارپا

تالار کنسرت هارپا که توسط هنینگ لارسن در ریکیاویک ایسلند درست روی آب طراحی شده است، در لیست ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن جای می‌گیرد. نمای این ساختمان مانند سنگ‌های قیمتی حکاکی شده به نظر می‌رسد. نور خورشید از پنجره‌های شیشه‌ای منحصر به فرد در نمای این بنا منعکس می‌شود.

کنسرت هارپا 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۷. ساختمان VIA 57 WEST

این ساختمان که توسط گروه معماری BIG طراحی شده، یک سازه عظیم مثلثی شکل در سمت غرب نیویورک است. در این ساختمان، ۶۰۰ آپارتمان وجود دارد. شکل پیچشی نما به‌گونه‌ای طراحی شده است تا ساکنین چشم اندازه مناسبی از رودخانه هادسون داشته باشند.

VIA 57 WEST 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۸. خانه بندر آنتورپ

خانه بندر آنتورپ که توسط زاها حدید طراحی شده است، می‌تواند یکی از غیرمعمول‌ترین ساختمان‌های تاریخ باشد. در این ساختمان که یک ایستگاه آتش نشانی بود، باید تغییر کاربری انجام می‌گرفت. معماران با ساخت یک سازه مدرن اضافی در بالای بنا، فضایی را برای اسکان کارکنان بندر آنتورپ فراهم کردند.

بندر آنتورپ 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۲۹. هتل ناکارا

هتل Nakâra در فرانسه توسط Jacques Ferrier طراحی شد. این بنا نمای بیرونی سفید و شفافی دارد که برای موقعیت ساحلی مدیترانه عالی به نظر می‌رسد. به جای نمای بیرونی خسته‌کننده، هتل با الگوی هندسی به حسی سبک و مطبوع دست پیدا کرده است.

ناکارا 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۰. ساختمان الفیلارمونیک هامبورگ

طراحی این ساختمان را Herzog & de Meuron انجام داد. اینجا یک مرکز فرهنگی و سالن کنسرت است که در بالای یک ساختمان انبار قدیمی روی آب ساخته شد. قسمت بالا تحت تاثیر رودخانه به صورت مواج طراحی شد و نمای شیشه‌ای آن دارای بریدگی‌های منحنی است.

الفیلارمونیک هامبورگ 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۱. هتل Hipark

طراحی هتل Hipark در پاریس توسط Manuelle Gautrand روی یک سایت مثلثی شکل انجام شد. ساختمان زاویه‌دار با نمای رنگارنگ سبز و آبی چشم رهگذران را به خود خیره می‌کند.

Hipark 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۲. خانه ۷۷

خانه ۷۷ که در پرتغال قرار دارد، توسط آزمایشگاه dIONISO طراحی شد. این بنای بلند و باریک در بین دو ساختمان، فشرده شده و نمای آن با پرده‌های آلومینیومی پوشیده شده است.

77 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۳. آرایشگاه

این آرایشگاه که توسط x Architekten طراحی شده، دارای نمایی است که مانند یک تابلو برای تبلیغات کسب و کار عمل می‌کند و با طراحی پویا خود جلب توجه می‌کند.

آرایشگاه 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۴. هتل تاون هال

شرکت معماری Rare architects بال جدیدی را برای هتل تاون هال طراحی کرد. ساختمانی مجلل در لندن که به طور کامل در پوسته آلومینیومی با پوشش پودری برش لیزری پیچیده شده است و هیچ پنجره و دری در نمای آن قابل‌مشاهده نیست.

تاون هال 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۵. دبیرستانی در اتریش

در کوفشتاین، اتریش، دبیرستانی وجود دارد که برای اولین بار در سال ۱۹۰۷ افتتاح شد و اخیراً تحت بازسازی بسیار چشمگیری قرار گرفت. نمای جنوب شرقی آن یک دیوار چروکیده، یک سازه بتنی سه‌بعدی شبیه به یک ورق کاغذ مچاله، دارد که از سقف ساختمان آویزان شده است.

اتریش 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۶. خانه‌ای در مکزیک

Parque Humano خانه بسیار جالبی را در Morelia مکزیک طراحی کرد. نمای این ساختمان به عنوان یک دیوار سنگی یکدست در نظر گرفته شد. یک دهانه بزرگ نیز در نمای این ساختمان برای تماشای تصویر پانورامای تپه طراحی شده است.

مکزیک 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۷. فروشگاهی در سائوپائولو

این فروشگاه واقع در سائوپائولو، توسط استودیو SuperLimao به طور کامل بازسازی شد. ساختمان دارای نمای فلزی با الگوی لانه‌زنبوری است. برخی از شش‌ضلعی‌ها پوشش مات دارند؛ در حالی که برخی دیگر نیمه شفاف هستند. ترکیب این دو نوع، جلوه بصری بسیار جالبی ایجاد می‌کند.

سائوپائولو 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۸. ساختمان Hue

طرح ساختمان پنج طبقه Hue که در ریچموند واقع شده، یکی دیگر از ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن است. این پروژه توسط جکسون کلمنتز باروز طراحی شد. معماران نمای بسیار جالبی طراحی کردند که دارای دهانه‌های گرد در اندازه‌ها و ارتفاع‌های مختلف است.

Hue 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۳۹.ساختمان Monolit

ساختمان اداری مونولیت در بخارست رومانی واقع شده است. این ساختمان که توسط Igloo Architecture طراحی شد دارای نمایی با خطوط برش تمیز و بازشوهای بلند و عریض است که هر کدام شکلی منحصر به فرد دارند.

Monolit 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۰. ساختمانی در هاگ کنگ

معماران Aedas ساختمانی را در هاگ کنگ طراحی کردند که شامل بخش مسکونی، ادارات، فضاهای فروشگاهی و یک پارکینگ است. نما با گیاهان معلق سفارشی شده هوا را تصفیه می‌کند و همچنین تصویری سبز به محله می‌دهد.

هاگ کنگ 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۱. ساختمانی در استرالیا

این ساختمان استرالیایی دارای نمای مجسمه‌ای است. در نمای این ساختمان، مجموعه‌ای از تراس‌ها دیده می‌شود که با زوایای تیز در هر طبقه ساخته شده‌اند و یک الگوی هندسی را تشکیل می‌دهند. نرده‌های چوبی نیز بر فرم‌های منحصر به فرد تاکید دارند.

استرالیا 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۲. ساختمان مهد کودک

این مهدکودک که توسط Lacaja Arquitectos طراحی شده است، نمای چوبی بسیار زیبایی با کاشته‌ای توکار دارد. نمای این ساختمان مانند یک باغ عمودی زیبا است.

مهد کودک 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۳. خانه Mayfair

این ساختمان مسکونی توسط Squire and Partners طراحی شده است. مشتری می‌خواست نما اصلی حفظ شود. در نمای این ساختمان، گچ‌بری و پنجره‌های قاب برنزی زیبایی دیده می‌شوند.

Mayfair 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۴. ساختمان مونترال کازینو

کازینو مونترال بازطراحی و ساده شده است. در نمای ساختمان، از الگوهای هندسی زیبا برای تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان استفاده شد. ترکیب فلز و شیشه نمای منحصربه‌فردی را به این ساختمان بخشیده است.

مونترال کازینو 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۵. ساختمانی با نمای خلاقانه

یکی دیگر از استفاده‌های خلاقانه از مصالح را در این ساختمان مشاهده می‌کنیم. در این ساختمان، نمایی با دو برج فلزی با الگوهای زیگ زاگ در ترکیب با پس زمینه نیمه شفاف برای بقیه ساختمان کار شده است. زیبایی نما، آن را در فهرست ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن قرار می‌دهد.

نمای خلاقانه 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۶. رستورانی کوچک

یک رستوران کوچک در مادرید، روش جالبی برای جذب بازدیدکنندگان پیدا کرد؛ نمای بسیار جسورانه‌ای با لایه زرد رنگی که نور ساطع شده از چراغ بالای درب را تقلید می‌کند. طراحی نمای خلاقانه این رستوران به جذب بیشتر مشتری کمک کرده است.

رستوران کوچک 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۷. ساختمان تجاری در توکیو

یک بلوک تجاری بازسازی‌شده در توکیو دارای نمای ساخته شده از نوارهای باریک فولادی است که مانند روبان‌هایی دور ساختمان می‌پیچند. شکل‌های مواج طراحی شده توسط معمار “یوشیهیرو آمانو” ظاهری بسیار جذاب به ساختار ساختمان می‌دهند.

تجاری در توکیو 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۸. خانه‌ای در چین

به نظر می‌رسد دیوارهای این خانه در حال کنده شدن هستند. این سازه پروژه‌ای توسط معماران AZL و یکی از ۲۴ ساختمان ساخته شده در این جنگل است. دیوارهای بتنی لایه‌ای که نما را تشکیل می‌دهند، به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به طومارهای سنتی چینی شبیه باشند.

چین 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۴۹. ساختمانی در هلند

نمای چوبی خیره‌کننده این ساختمان در جنوب هلند توسط H Architecture طراحی شده است. سبک هنر نو و معاصر را همراه با نقوش ارگانیک و گلدار در دیوارها و راه‌پله‌های این ساختمان می‌توان مشاهده کرد.

هلند 50 طرح نمای ساختمان مدرن

۵۰. خانه بلک برن

آخرین نمونه از ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن “خانه بلک برن” نام دارد. نمای این خانه دارای صفحات فلزی با طراحی سفارشی است و برای ساخت آن از مواد مختلفی از جمله آجر، چوب و شیشه استفاده کرده‌اند.

بلک برن 50 طرح نمای ساختمان مدرن

جمع‌بندی

پس از مرور ۵۰ طرح نمای ساختمان مدرن به این نتیجه می‌رسیم که رعایت مواردی مانند انسجام، تقارن و پرداخت مناسب می‌تواند کیفیت کار را افزایش دهد. فراموش نکنید که نمای ساختمان باید علاوه بر زیبایی به بهره‌وری انرژی و استحکام سازه نیز کمک کند.

منابع:

۵/۵ - (۱ امتیاز)

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  186 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

   آخرین اخبار دکوراسیون

    ویدیو های دکوراسیون داخلی

     دکوراسیون آشپزخانه

      چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

       خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

        کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم