۵۱ میز جلومبلی چوبی، دکوراسیونی زیبا و طبیعی

انسانهای اولیه با خانه و کاشانه آشنا نبودند و تنها محل یا شیئی را به عنوان سر پناه فراهم میکردند تا از باد و باران در امان باشند. پس از سالها انسان شروع به طراحی خانه و مسکن به عنوان محلی برای سکونت کرد به عنوان محلی برای آرامش و توجهات معنوی در نظر گرفته شد ما امروزه این مفهوم کمی نادیده گرفته شده و خانه صرفا محلی برای آسایش شده، آسایشی که آرامش دربرندارد.یکی از راههای ایجاد فضاهای مطبوع جسمانی و روحانی در محیط زندگی، کاربرد عناصر طبیعی و فرمهای آشنا و جذاب برای ذهن است. با توجه به اینکه جمعیت انسانی روز به روز در حال رشد و پیشرفت است،امروزه ساختمانها جزئی از طبیعت و محیط زیست پیرامون ما شده است که باید در جهت گسترش این محیط سعی بر آن شود که کمترین نا سازگاری و مغایرت را با محیط طبیعی داشته باشد. استفاده از چوب به عنوان مصالح پایدار تلاشی است در جهت تامین کیفیت یکپارچه، از نظر اقتصادی، اجتماعی و محیطی است. چوب به عنوان متریالی تجدید پذیر و مصالحی پایدار از پرکابردترین عناصر در محیط اطراف ما می باشد که در عصر صنعتی بیشتر مدلهای صنعتی و مصنوعی آن مورد استفاده قرار می گیرد.
از جمله مهمترین کاربردهای چوب می توانیم به: استفاده از چوب در ساخت مصنوعات چوبی ، استفاده از چوب برای اعضای باربر ،استفاده از چوب برای کارهای کمکی در ساخت و ساز، مثل قالب سازی، چوب بست و همینطور برای نماسازی و تزئین استفاده نمود نکته قابل توجه این است که برای استفاده مهمتر از چوب ها باید مواردی مثل جهت الیاف چوب، مقدار رطوبت، نوع چوب، محل رویش، پهنی دایره سالانه، درجه حرارت، تعداد گره های روی چوب را در نظر بگیریم.
چوب هایی که در ساختمان مصرف دارند به دو دسته تقسیم می شوند. سوزنی برگ ها و پهن برگ ها. درختان سوزنی برگ مانند: سرو ـ کاج ـ سرخدار ـ نراد و درختان پهن برگ مانند: بلوط ـ اقاقیا ـ افرا ـ ممرز ـ توسکا ـ راش ـ چنار ـ صنوبر ـ بید و غیره
یکی از دلایلی که چوب تا این حد در دکوراسیون داخلی و مبلمان مورد مصرف قرار میگیرد نقش های زیبا و جالب آن است. این نقوش که کلا به وسیله ی منظم بودن و یا نامنظم بودن الیاف چوب(طرح ونقش طبیعی)بوجود آمده اند اغلب از نظر تجاری و بازار فروش دارای اهمیت می باشند. در ادامه با نمونه میز های جلومبلی چوبی در طرح و رنگ های متنوع با دکوبوم همراه باشید….

تحریریه دکوبوم

منبع: home-designing

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2841 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم