۸ نکته طلایی از زبان دکوراتور منزل حرفه ای

به عنوان دکوراتور منزل وقتی نوبت به طراحی دکوراسیون و تزئینات داخلی خانه می رسد، الگوهایی فراتر از زیبایی و چشم نوازی فضا مانند کاربردی بودن و در عین حال شیک بودن در اولویت قرار می گیرند که اغلب  ایجاد این تعادل کار ساده ای نیست.

از بررسی اینکه چه رنگی در اتاق های مختلف و چه آلترناتیوهای روشنایی در فضای موجود بهتر کار می کند تا محل قرار دادن مبلمان و عناصر زیادی وجود دارد که باید همزمان مورد توجه قرار داد و آنجاست که نکات  طلایی یک طراح داخلی حرفه ای و با تجربه یا دکوراتور منزل  بسیار ارزشمند می شود.

چه در حال بازسازی کامل یک خانه باشید ، چه انتخاب طرح برای فضای داخلی آشپزخانه و یا درحال انتخاب رنگ جهت به روز کردن دکور اتاق نشیمن، نکات و رازهای طراحی داخلی میتواند دیزاین شما را حرفه ای تر و نزدیک به اصول طراحان داخلی و متخصصان این حوزه نماید با دکوبوم  با نکات طلایی  Vanessa Arbuthnott طراح داخلی و دکوراتور همراه باشید…..

 1. خودتان بسازید و  دکوراتور منزل خود شوید

به یاد داشته باشید این خانه شماست. ونسا می گوید: “در طراحی داخلی هیچ درست و اشتباهی وجود ندارد ، همه توانایی طراحی خانه خود را دارند.” فقط مسئله این است که به انتخاب ها بیشترتوجه کنیم. به یاد داشته باشید که شما کنترل امور را در دست دارید ، در نظر گرفتن آخرین ترندها ارزشمند است اما همیشه تمایلات شخصی در اولویت هستند خانه شما جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانید ، بنابراین فضا باید منعکس کننده شما باشد. 

 1. از مودبورد ها کمک بگیرید!

ونسا توصیه می کند: با جمع آوری تصاویر الهام بخش از مجلات ، اینستاگرام ، Pinterest و غیره فضای داخلی خود را از حالت خسته کننده خارج کنید  هنگامی که یک مجموعه قوی داشته باشید ، شروع به دیدن سبک مورد علاقه خود می کنید که می خواهید در فضا خود ایجاد کنید ساختن مودبورد یک روش عالی برای کنار هم قرار دادن همه ایده ها و تست تطبیق آنها در کنار هم است.

 1. جمع آوری ایده ها ،اقلام و فروشگاه ها!

المان های دکوری و هر ایده ای را که با آنها روبرو می شوید جمع آوری و طبقه بندی کنید ، به این ترتیب چیزهایی را که عاشق آنها شده اید خریداری خواهید کرد. بدین ترتیب به جای  اجبار تصمیم گیری برای آنچه در فروشگاه های خاص یا آنلاین در زمان نیاز هست می توانید وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل ظاهر و رنگ اتاق خود با لوازم جانبی انتخابی خود کنید. هرچه زمان بیشتری برای افزودن وسایل به خانه خود صرف کنید ، دانش طراحی داخلی شما گسترش می یابد و انتخاب های بهتری خواهید داشت.

 1. رنگها و پارچه ها را در نظر بگیرید!

با رنگهایی که می خواهید برای رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری ، مبلمان ، پرده ها استفاده کنید شروع کنید. رنگ های انتخابی بعدی می تواند تناژ برجسته ای برای کوسن ها ، آباژورها ، لحاف های تختخواب و لوازم جانبی مانند رومیزی یا حتی یک نقاشی دیواری داشته باشد.

ونسا تاکید میکند:انتخاب سه رنگ همیشه بهتر از دو رنگ در دکوراسیون است .

 1. تست رنگ یا کاغذ دیواری

به یاد داشته باشید که رنگ ها ممکن است بسته به نور تغییر کنند بنابراین رنگ انتخابی را  در اندازه حداقل A2 را بر روی روشن ترین و تاریک ترین دیوارهای اتاق امتحان کنید تا ببینید که چگونه نور طبیعی بر آن تأثیر می گذارد در مورد کاغذ دیواری نیز به همین صورت است.

 1. قدیمی را به جدید تبدیل کنید

اگر فضای خالی دارید همه چیز آسانتر است ، اما بیشتر اوقات ما باید با اقلام و مبلمان موجود کار کنیم. شاید بتوانید مبل مورد علاقه قدیمی را دوباره تغییر دهید و روح تازه ای به آن ببخشد؟ تصمیم بگیرید آیا شخصی هستید که پترن ها را دوست دارید یا ساده!سنتی یا معاصر ؛ و به پالت رنگ سلیقه خود نگاه کنید تا ببینید چه رنگ هایی با چه رنگی مطابقت دارند تا از دل امکانات موجود بهترین ایده ها را خارج کنید!

 1. اندازه گیری مبلمان

در مورد ابعاد و تکه های مبلمان مورد نظر در اتاق خود تصمیم بگیرید. به مقیاس فکر کنید ، اکثر طراحان توصیه می کنند حتی در اتاق های کوچک نیز باید یک قطعه بزرگ وجود داشته باشد ، تعادل قطعات بزرگ و کوچک باعث ایجاد فضای جذاب می شود.

 1.  پایان کار به عنوان یک دکوراتور منزل

نکات پایان کار بیشتر سرگرم کننده است آباژور ، فرش ، کوسن ، نقاشی و گیاهان همگی می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند ، اما گاهی اوقات تا زمانی که دیوارها را رنگ آمیزی یا کفپوش نکنید و پرده ها آویزان نشوند ، انتخاب آنها سخت است.پس میتوانید بعد از تکمیل  انتخاب هایتان را برای پایانی درخشان به کار ببرید!

تحریریه دکوبوم

منبع: idealhome

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2653 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم