۹ نکته برای ایجاد دکوراسیون به سبک مینیمال

نگاهی به دکوراسیون خانه خود بیندازید. با دقت به مبلمان ، به دیوار و اشیایی که روی میزها یا قفسه های منزلتان قرار دارند توجه کنید. آیا همه چیز باید سرجایشان باشند؟ یا می توانید آن ها را کنار بگذارید و حذف کنید؟ در واقع موضوع شاخص در مینیمالیسم فقط همین است،  یک روش تازه برای زندگی تا جایی که زندگی مرتب ، منظم و بدون شلوغی را سبب شود.

سبک دکوراسیون مینیمال تمرینی برای محدود کردن است ، فضای مینیمال جایی است که فضا ، نور و اشیا به همان اندازه فضا نقش مهمی دارند. این سبک از شما می خواهد که وسایل خود را در حد وسایل ضروری نگه دارید و با سادگی اما کاربرد ، فضایی ماندگار خلق کنید.

مینیمالیسم فضا را کاربردی می کند و  یک تناسب طبیعی  است برای داشتن دکوراسیون مینیمال با نکات زیر با دکوبوم همراه باشید…..

۱- پالت رنگی محدود

برای تقویت جلوه مینیمالیستی، تک رنگ فکر کنید رنگ های روشن مانند سفید همراه با رنگ های خنثی و کم رنگ ، خاکستری و رنگ های پاستلی ایده خوبی برای فضاهای مینیمال هستند سعی کنید به یک یا دورنگ پایبند بمانید.

    

۲- فضاهای سفید و نقاط کانونی خالی

فضاهای خالی یا  به اصطلاح تخصصی سفید عواملی مهم در دکورهای مینیمالیستی محسوب می شود. تعادل بصری با داشتن یک نقطه کانونی متمرکز نیز مکملی برای فضاهای سفید در دکوراسیون محسوب می شوند.

۳-حداقل سطح

داشتن خانه ای مینیمال به معنای خداحافظی با بی نظمی است و برای انجام این کار ، باید آنچه را که در قفسه ها و میزها نمایش می دهید و حتی ضرورت وجود قفسه ها را بسنجید و فقط موارد ضروری را در معرض دید نگه دارید و بقیه را در کمدها  ذخیره یا حذف کنید.

۴- تزئینات تاکیدی

المان های برجسته اتاق را نگه دارید و از عناصر تزئینی به عنوان المان های تاکیدی استفاده کنید و خانه خود را با موارد محدودتری دیزاین کنید.

۵-خطوط شارپ و سطوح صاف

مبلمان و اشیا در یک خانه مینیمال عمدتا دارای خطوط شارپ و مشخص و همچنین سطوح صاف هستند.

۶- بازی با بافت ها

با استفاده از بافت های مختلف می توانید دکوراسیون را جالب تر کنید به ویژه اگر به تک رنگی که انتخاب کردید بافت را بیافزاید تنوع بافتی شکلی متفاوت به رنگ خواهد داد. 

۷- نور

پرده های شفاف یک گزینه عالی برای ورود نور بیشتر است اجازه دهید نور به طرز چشمگیری به  دکوراسیون سبک مینیمال در خانه  اضافه شود.

۸-قدرت اشیا

مواردی را که باعث شادی شما می شوند نگه دارید و بقیه را رها کنید از قدرت اشیا که بر  حالات روحی شما دارند غافل نشوید.

۹- پترن ها

الگوها را عاقلانه انتخاب کنید تا از شلوغی فضا جلوگیری کنید خانه های مینیمال معمولاً از تعداد محدودی پترن استفاده می کنند اگر تصمیم دارید با الگوها پیش بروید ، از آن ها در مقیاس کوچک و با طرح های ظریف تر استفاده کنید.

آنچه گفته شد تنها قسمتی از قوانین اساسی برای دکوراسیون به سبک مینیمال در دکوراسیون منزل است اما برای ساختن خانه مینیمال خود دیدن تصاویر بیشتر در مجلات و کسب اطلاعات بیشتر و همین طور استفاده از نظر طراحان داخلی را فراموش نکنید! قبل از انتخاب سبک مینیمال به سبک زندگی خود و همخوانی آن با این سبک دکور خوب فکر کنید و از اعضای خانواده نیز در این رابطه نظرخواهی کنید!

تحریریه دکوبوم- غزاله عزالدین

منبع: livspace

۵/۵ - (۱ امتیاز)

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  3698 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم