معرفی گیاهان آپارتمانی-سنسیو (رشته مروارید)

علت نامگذاری این گیاه ( دونه غوره ای ، رشته مروارید ) شکل برگهای آن می باشد که شبیه به نخود فرنگی و گوشتی است بهتر است این گیاه در داخل خانه در سبد های گل  که به صورت آویز میباشندو یا گلخانه نگهداری شود زیرا در برابر سرما از بین می روند. گیاه رشته مروارید ، گیاهی همیشه سبز و گلدار بوده و رشدی به نسبت سریع دارد و نگهداری از آن بسیار ساده می باشد.

ساقه های این گیاه شاداب بسیار نازک بوده و بین ۲ تا ۳ متر رشد میکنند ، ساقه گیاه به صورت آویزان و دارای تعداد بسیار زیادی برگ می باشد . برگها گوشتی، دایره ای شکل و به رنگ سبز – آبی هستند. فصل شکوفایی گلها از اواسط پاییز تا اواسط زمستان است .

شرایط نگهداری از گیاه  Senecio rowleyanus به شرح زیر می باشد : 
خاک : مخلوط خاک گلدان و یا مخلوط خاک کاکتوس که خوب زهکشی شده باشد می توانید از مخلوط شن و ماسه نیز استفاده کنید.
نور : آفتابی – نیمسایه.
بهتر است این گیاه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نداشته باشد و به طور غیر مستقیم در معرض نور خورشید باشد.
آبیاری : بسیار کم.
بهتر است ماهی یکبار آبیاری صورت گیرد و در فاصله بین دو آبیاری، خاک خشک نگه داشته شود فراموش نکنید آبیاری بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه خواهد شد.
دما: دمای بین ۲۱ تا ۳۵ درجه مناسب است.
این گیاه در برابر گرما و خشکسالی از بین می رود. رشته مروارید در برابر سرما مقاومت بسیار کمی داشته و از بین خواهد رفت.( اگر گیاه در خارج از منزل قرار دارد ، حتما در فصل سرما به داخل منتقل شود.)

کوددهی: در فصل بهار بهتر است کوددهی صورت پذیرد  از کود مایع رقیق شده استفاده کنید تا زمانی که گیاه در حال رشد میباشد بهتر است کوددهی انجام شود.

تحریریه دکوبوم

منبع: nargil

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  4056 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم