کاربرد پانل های سه بعدی PVC

برای ایجاد دیوارهای برجسته در پروژه های طراحی داخلی یکی از انواع روکش‌هایی که اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است، پانل های سه بعدی PVC هستند که با افزودن بافت به دکوراسیون فضا را متحول می کنند.

بافت ها می توانند ما را آرام کنند، گرما به ارمغان آورند یا حتی دید ما را   به سمت هدفی معین راهنمایی کنند. آنها حس لامسه ما را برمی انگیزند و از نظر بصری نیز بر ما تأثیر می گذارند. این به این دلیل است که نورها و سایه‌ها در رابطه با بی‌نظمی‌ها و شکل‌هایی که در برخی بافت‌ها وجود دارد شکل می‌گیرند، که به نوبه خود می‌توانند به وضوح این نوع مواد را از سطوح دیگر متمایز کند.

اگرچه دیوارهای سفید به ویژه برای فضاهای کوچکتر از گذشته رایج است و مانند یک بوم سفید برای دکوراسیون عمل میکند اما برای بسیاری از افراد، ایده فضایی احاطه شده با دیوارهای سفید و  کاملا فلت می تواند آزاردهنده و یکنواخت باشد.

 

افزودن تزئینات مانند رنگ دیوار یا گنجاندن پوشش‌های طبیعی یا عناصر دیگر می‌تواند به راحتی یک فضا را متحول کند و بر بخش‌های خاصی تأکید کند یا جلوه‌های بصری جدید و جذابی ایجاد کند. در پروژه‌های طراحی داخلی، دیوارهای بافت‌دار همیشه یک راه محبوب برای برجسته‌تر کردن فضا بوده و هستند،  ایجاد بافت در دکوراسیون چه از طریق سیستم سازنده ساختمان – مانند دیوارهای آجری یا بتنی اکسپوز – یا از طریق انواع مختلف پوشش‌هایی که می‌توان بعداً اضافه کرد می تواند تغییرات بزرگی در فضا ایجاد کند.

پانل‌های تزئینی سه‌بعدی

یکی از انواع روکش‌هایی که اخیرا توجه زیادی را به خود جلب کرده است، پانل‌های تزئینی سه‌بعدی هستند : ورق‌هایی با نقشه‌های سه‌بعدی که به دیوار عمق می‌بخشند. آنها را می توان به صورت سرامیک، گچ و سیمان در ابعاد مختلف ساخت، پانل های سه بعدی PVC نیز به عنوان یک گزینه جالب ظاهر شده اند که زیبایی شناسی و سهولت نصب را ترکیب می کنند، زیرا در مقایسه با مواد دیگر وزن کمتری دارند.

کاشی های سقفی تزئینی تنوع بی شماری از پانل های روکش سه بعدی PVC را با بافت های هندسی، ارگانیک و الگوهای متنوع ایجاد می کند. تنوع در  اندازه‌بندی انعطاف‌پذیری را امکان‌پذیر می‌کند و از آنجایی که قرار است به‌عنوان تم دکوراسیون استفاده شوند، معمولاً به کل فضا اضافه نمی‌شوند و تنها برای قسمتی از دکور  و با هدف معینی انتخاب می شوند. با دکوبوم با برخی از رایج ترین مصارف PVC همراه باشید….

دیوارهای تاکیدی

تمایز یک سطح از بقیه فضا می تواند به طور چشمگیری حس یک پروژه طراحی داخلی را تغییر دهد. این  تغییر معمولاً به شکل دیواری دیده می‌شود که رنگی متفاوت از بقیه دارد و می‌تواند از طریق کنتراست ظریف یا قوی به دست آید.

 

بک اسپلش

در آشپزخانه ها فضای بین سینک و کابینت های بالایی به عنوان یک مانع محافظ برای دیوار در برابر پاشش آب عمل می کند و می تواند بافت های متفاوتی از بقیه قسمت های آشپزخانه داشته باشد.

بالاتختی برای تخت خواب

این پانل ها در تک دیوار در قسمت قرارگیری تخت برای ایجاد تمرکز بر تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد می شود مراحل نصب بسیار ساده است و نیازی به نیروی کار ماهر ندارد پانل ها به دیوار چسبانده می شوند و بدون فاصله در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا هر ترکیب یا الگویی را تشکیل دهند.

تحریریه دکوبوم

منبع: آرک دیلی

امتیاز دهید post

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  1835 بازدید

  داغ ترین مطالب هفته

   آخرین اخبار دکوراسیون

    ویدیو های دکوراسیون داخلی

     دکوراسیون آشپزخانه

      چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

       خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

        کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم