۲۲ شومینه دو طرفه در دکوراسیون اتاق های غذا خوری

در فصل سرما هیچ چیزی بیشتر از حرارت شعله های گرم آتش، در منزل برای افراد آرامش بخش نیست، انتخاب شومینه مناسب، محل قرارگیری آن با توجه به ابعاد و نیازها و سبک آن در دکوراسیون بسیار موثر بوده و قرارگیری آن در مکانی مناسب و نقطه کانونی فضا می تواند تاثیرات بیشتری در فضا ایجاد کند.

قبل از انتخاب مدل شومینه، ابتدا لازم است هدف خود را از خرید شومینه مشخص کنید و بدانید که شومینه به عنوان یک منبع حرارتی ضروری و یا تنها برای دیزاین در دکوراسیون استفاده می شود و همینطور باید بدانید چه سبک شومینه ای برای منزل شما مناسب تر است و حتی ارتفاع پنجره ها و هوای درگردش در منزل را نیز مورد توجه قرار دهید.

از گذشته تا حال در فضاهای داخلی از شومینه ها استفاده می شود، در گذشته محل قرارگیری شومینه در مرکز خانه بود، جایی که اعضای خانواده کنار هم جمع میشدند، غذا سرو میکردند و در طول شب های سرد زمستان، خود را گرم می نمودند. با گذشت زمان، شومینه نیز تبدیل به یک عنصر ویژه در طراحی داخلی و زیبایی منازل گشته است و شومینه های دو طرفه، که نسبتا جدید هستند هر روز بیشتر مورد توجه عموم در بازار تجاری قرار میگیرند. از مزایای این شومینه ها سرعت در گرمتر شدن فضا و همین طور ایجاد فضایی مدرن تر را می توان نام برد.

شومینه های دو طرفه علاوه بر زیبایی دکوراسیون سبب گرم تر شدن حوزه های منزل می شوند و می توانند دو حوزه منزل را به طور همزمان گرما بخشند. همینطور شومینه های دوطرفه می توانند مانند پارتیشنی عمل کرده و حوزه های بدون دیوار فضا را تفکیک نمایند که در این صورت از پارتیشن ها کاربردی تر و زیباتر خواهند بود.

در بیشتر موارد، از این شومینه در حدفاصل بین نشیمن و غذاخوری استفاده می شود و به این دلیل که خانواده و مهمانان بیشتر زمان خود را در این قسمت ها برای سرگرمی و فعالیت های روزانه و حتی استراحت صرف می کنند و نیاز به گرم بودن فضا و داشتن دکوراسیونی جاذب می تواند بر احساسات و نوع تعاملات بین کاربران نیز موثر باشد در ادامه با مشاهده نمونه دکوراسیون غذاخوری منزل با شومینه های دوطرفه در دکوراسیون با دکوبوم همراه باشید….

تحریریه دکوبوم

منبع:  homedesignlover

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2533 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم