۵ راه برای ایجاد پترن های تاثیرگذار در فضای داخلی

پترن ها در دکوراسیون ، عمق ایجاد می کنند و راهی موثر برای یکپارچه سازی یک طرح داخلی هستند الگوها به شما این توانایی را می دهد که انرژی ، علاقه و تضاد را در طراحی خود وارد کنید.

از سبک های مینیمال  تا التقاطی ، سنتی تا مدرن ، الگو ها  در هر سبک دکوراسیون داخلی نقش دارند و هنگام تصمیم گیری در طراحی باید به آنها توجه کرد. در دکوراسیون داخلی فضا قبل از اینکه تصمیم بگیرید از چه الگویی استفاده کنید به  این فکر کنید هدف یک الگو در طراحی داخلی شما چیست در ادامه با پنج دلیل قانع کننده برای استفاده از الگوها در فضای داخلی همراه باشید….

برای شروع این مطلب را بخوانید….

تاثیرات چشمگیر پترن ها (نقوش) در دکوراسیون داخلی

 1. الگوها و نقوش هیجان را به فضا می افزاید

فضایی با دکوراسیون داخلی ساده و یکنواخت کسالت بار است، هر فضایی  بدون هیجان ، تضاد یا حس پویایی خطر کسالت آور و فراموش شدن را به دنبال دارد.

الگوها یک راه مطمئن برای ایجاد سناریو در فضا هستند و اگر درست استفاده شوند ، الگوها قهرمان طراحی شما خواهند بود.

 1. پترن ها مقیاس و جهت می دهند

آنچه من در مورد الگوها دوست دارم این است که با جهت دادن به دید چشم شما در یک اتاق عمق ایجاد می کند. یک الگو (اعم از چاپ روی دیوار یا طرح کاشی روی زمین یا دیوار) این توانایی را دارد که سطحی ساده و دو بعدی را به طرحی تقریباً سه بعدی مبدل سازد.

گاهی اوقات طراحان از ترس ایجاد خطای دید پترن ها از استفاده از آن ها اجتناب میکنند اما اگر صحیح انتخاب شوند چشم شما را به نقطه کانونی می کشانند و تغییرات چشمگیری ایجاد می کنند.

 1. انرژی پترن ها غیر قابل انکار است!

الگوها مانند رنگ ها در دکوراسیون داخلی دارای انرژی هستند ، برای مثال اگر در امتداد دیوار تکرار شوند حس حرکت و تکرار را ایجاد می کنند.

 1. استفاده از الگوها برای تأکید

از الگو می توان در کنار سایر عناصر طراحی داخلی برای تأکید بر جنبه های یک اتاق استفاده کرد. به عنوان مثال ، یک ردیف تیرهای اکسپوز می تواند بر سقف بلند و شیب دار تأکید کند .

نکته: استفاده مکرر از خطوط عمودی باعث می شود ارتفاع  بلندتر به نظر برسد و خطوط افقی مکرر فضا را گسترده تر نشان می دهد ، در حالی که الگوهای گرد می توانند اتاق را منعطف تر کرده و حس جاداری و دنجی در فضا ایجاد کنند.

 1. ایجاد وحدت

الگوها وحدت را در دکوراسیون به ارمغان می آورند و یک طرح منسجم ایجاد میکنند. الگو می تواند ابزاری باشد که یک اتاق را از فضایی با تعداد زیادی قطعه  موسیقی زیبا به یک طرح داخلی منسجم با نوایی یکنواخت تبدیل کند .

 

تحریریه دکوبوم

منبع: houzz

 

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)

هیچ نظرات

  نظر خود را به اشتراک بگذارید

  2888 بازدید

  آخرین اخبار دکوراسیون

   ویدیو های دکوراسیون داخلی

    دکوراسیون آشپزخانه

     چیدمان و دکوراسیون پذیرایی

      خلاقیت در طراحی و دکوراسیون

       کانال دکوراسیون کانال تلگرام دکوبوم